logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

TFP - stały rozwój, nowoczesna wizja.

  PR 13.03.2023, przeczytano 352 razy

TFP to bez wątpienia jedno z najważniejszych miejsc na poligraficznej mapie Polski, jeśli chodzi o produkcję tektury litej, falistej oraz opakowań. Firma w dalszym ciągu dynamicznie rozwija się, oferując swoim klientom rozwiązania najwyższej jakości. Stało się to możliwe dzięki ciągłemu wdrażaniu innowacji oraz najnowocześniejszych technologii.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/tfp---staly-rozwoj%2C-nowoczesna-wizja.,399264,artykul.html

Trzy dekady sukcesów

W ubiegłym roku firma TFP świętowała trzecią dekadę swojego funkcjonowania zarówno na wielkopolskim, jak i ogólnokrajowym rynku. Przez ten czas z niewielkiego rodzinnego przedsiębiorstwa, przekształciła się w jednego z największych graczy krajowego rynku opakowań, posiadającego oddziały z najnowocześniejszymi liniami produkcyjnymi w aż trzech lokalizacjach - podpoznańskim Kórniku, Śremie oraz Babimoście. Jak podkreślają sami właściciele, źródłem długoletniego sukcesu firmy jest przede wszystkim elastyczność i wysoka zdolność adaptacyjna do zmieniających się warunków. W bogatym portfolio TFP znajdziemy opakowania dedykowane wielu segmentom, takim jak branża e-commerce, sieci handlowe, rozwiązania do pakowania warzyw, owoców, mięs oraz drobiu i wiele innych. Oprócz wytwarzania trzech rodzajów tektury falistej oraz najwyższej jakości opakowań, TFP oferuje swoim klientom także usługi związane z drukiem fleksograficznym, offsetowym oraz od niedawna cyfrowym.

Ploterowa rewolucja

To właśnie do nowo uruchomionej cyfrowej linii produkcyjnej TFP zdecydował się na zakup plotera Elitron TAV-R, dostarczonego przez LFP Industrial Solutions. Ten rewolucyjny model to prawdziwie nowoczesne urządzenie na miarę współczesnych czasów, które w dalszym ciągu pozostaje niezrównanym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o najwyższą produktywność w połączeniu z zaawansowaną automatyzacją pracy. Jakie były najistotniejsze kryteria, którymi kierowała się firma TFP przy wyborze właśnie tego urządzenia do cięcia?

- Najważniejsza była dla nas produktywność, którą testowaliśmy na podobnych urządzeniach oferowanych obecnie na rynku przez innych dostawców. W ramach testów każdy z nich otrzymał trzy pliki, przy których mierzony był czas liczony od momentu rozpoczęcia procesu, aż po jego całkowite zakończenie - mówi Yousif Al-Faisal (Juko) pełniący stanowisko Head of the Digital Technologies Department. - Zwracaliśmy również uwagę na ilość czynności, którą ma do wykonania operator podczas cięcia i bigowania. Tutaj Elitron okazał się zdecydowanym liderem. Ponadto, niezwykle istotne było dla nas, aby proces uruchomienia produkcji po ewentualnym jego wstrzymaniu był jak najkrótszy. Także w tym przypadku, Elitron ponownie okazał się być ponad konkurencją. Wznowienie produkcji nastąpiło w niezwykle krótkim czasie i wszystko odbyło się w prosty sposób.

Partnerstwo ponad wszystko

Od pierwszej w Polsce instalacji wszechstronnego plotera Elitron TAV-R minął niespełna rok. Jak TFP - producent tektury i opakowań opisuje swoje wrażenia z użytkowania tego urządzenia? Nabyty przez nas ploter charakteryzuje się idealną jakością i precyzją cięcia, a dodatkowo urządzenie ma zdecydowanie większą przewagę nad konkurencją w podawaniu i odbieraniu materiałów. Jego jakość doceniają także klienci, którzy nie mają żadnych uwag. Wartością dodaną maszyny są również niskie koszty związane z eksploatacją i konserwacją narzędzi - twierdzi Yousif Al-Faisal (Juko), który niezwykle pozytywnie ocenia także współpracę z dostawcą plotera:

- Zawsze ceniliśmy działania oparte na zasadzie pełnego partnerstwa i w przypadku LFP Industrial Solutions nasza współpraca była i jest po prostu rewelacyjna. Doceniamy także podejście samego producenta urządzenia, który zawsze starał się odpowiedzieć na nasze potrzeby i w pełni dostosował maszynę do naszych wymagań.

Źródło: LFP Industrial Solutions Sp. z o.o.

www.lfp-industrial.pl


avatar użytkownika
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: LFP_Industrial

(Joanna)

LFP_Industrial o sobie:

LFP Industrial Solutions Sp. z o.o. - to autoryzowany dystrybutor marek tj. Durst Group AG, Elitron IPM S.r.l, MASSIVit, Bullmer oraz integrator przemysłowych urządzeń cyfrowych, zarówno do druku, druku 3D jak i dalszych etapów przetwarzania.
Najlepsi inżynierowie serwisu, wyposażeni w profesjonalną wiedzę i wyspecjalizowane narzędzia, zapewnią bezpieczeństwo i ciągłość pracy każdej produkcji. Klienci zawsze mogą liczyć́ na wsparcie zespołu na każdym etapie wdrażania innowacyjnej technologii oraz na odpowiednie szkolenia w poznawaniu pełni możliwości zakupionych rozwiązań.

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso publikuje badania „Opakowania spożywcze dla lepszych systemów żywnościowych”
Stora Enso opublikowała swoje najnowsze badania, rzucające – jak podkreśla – nowe światło na znaczenie opakowania w kontekście zwiększenia proekologiczności systemów żywnościowych. W raporcie zatytułowanym „Opakowania spożywcze dla lepszych systemów żywnościowych” firma wskazuje 13 czynników wpływających na łańcuch wartości...
Wydruk po raz kolejny z Duplo
Drukarnia Wydruk z Katowic po raz kolejny zdecydowała się na zakup urządzenia z oferty Duplo. Tym razem wybrała system zbierająco-broszurujący Duplo 600i. Od jakiegoś czasu w firmie pracuje również bigówko-falcerka Multigraf Touchline CF-375 oraz automatyczna linia do oprawy zeszytowej iSaddle – oba urządzenia z oferty Duplo Polska. Dostawcą wszystkich tych maszyn...
API Folie Polska na Kongresie Etykiety Samoprzylepne 2023
W dniach 1-2 czerwca br. w hotelu Aquarius Spa w Kołobrzegu odbywać się będzie Kongres Etykiety Samoprzylepne 2023, organizowany przez wydawnictwo Polski Drukarz. Wśród współorganizatorów wydarzenia po raz kolejny znajdzie się firma API Folie Polska. Katarzyna Kozińska – jej dyrektor zarządzająca – wygłosi referat podczas stanowiącej integralną część kongresu 18....
„Cyfrowa rewolucja – odkryj nowe horyzonty w świecie opakowań”
Firma DKS - multibrandowy dostawca, który od 30 lat zajmuje się wdrożeniami kompleksowych rozwiązań dla druku – już niebawem na dwa dni „zamieni się” w drukarnię, oferującą dwie innowacyjne, pełnie linie do produkcji opakowań. W dniach 21-22 czerwca, w godzinach 9.00- 16.30, wraz z firmą Akonda i partnerami zaprasza na konferencję oraz warsztaty do swojej...
Media Meeting CEE - Wuerzburg 2023
W 2022 roku koncern Koenig & Bauer wypracował 1,2 miliarda euro przychodu – o 100 milionów więcej niż w 2021 r. Konsekwentnie realizuje wprowadzoną półtora roku temu strategię „Exceeding Print” poprzez cyfryzację, indywidualizację i zrównoważony rozwój, a także skutecznie identyfikuje obszary o wysokim potencjale wzrostu i nie waha...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764