logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

The Drum World Creative Rankings 2020: VMLY&R Poland wśród najczęściej nagradzanych

  PR 05.05.2020, przeczytano 408 razy
ilustracja

Redakcja portalu The Drum opublikowała coroczny ranking marek, kampanii, agencji i kreatywnych - "The Drum World Creative Rankings" (wcześniej znany jako "The Big One"). VMLY&R znalazła się w pierwszej dziesiątce najczęściej nagradzanych sieci, a WPP pojawiło się na drugim miejscu rankingu najczęściej nagradzanych holdingów reklamowych. Zarówno sieć VMLY&R, jak i polski oddział agencji wypracowały silną pozycję w rankingach. VMLY&R Poland pojawiła się m.in. w gronie najczęściej nagradzanych agencji na świecie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/the-drum-world-creative-rankings-2020%3A-vmlyandr-poland-wsrod-najczesciej-nagradzanych,386893,artykul.html

Coroczny "The Drum World Creative Rankings" powstaje na podstawie liczby zdobytych nagród i nominacji na 21 międzynarodowych konkursach kreatywnych na świecie, m.in. Clios, D&AD, Epica, Golden Drum, London International Awards, The One Show i oczywiście Cannes Lions. Tak szeroki przekrój daje obiektywny obraz, który umożliwia stworzenie rzetelnych i niezależnych raportów. Dokument zawiera zestawienia m.in. w podziale na marki, grupy i agencje reklamowe, regiony i kraje, ale także prezentuje rankingi dyrektorów kreatywnych czy copywriterów.

Na potrzeby tegorocznego raportu przeanalizowano łącznie 2748 kampanii zrealizowanych dla 2520 klientów współpracujących z 1744 agencjami reklamowymi, reprezentowanymi przez 8306 kreatywnych. Na podstawie tego obszernego zestawienia wybrano 200 najlepszych w każdej kategorii.

Najczęściej nagradzane sieci i holdingi reklamowe na świecie

Sieć VMLY&R znalazła się w TOP 10 najczęściej nagradzanych sieci reklamowych, natomiast WPP został wymieniona jako drugi najczęściej nagradzany holding reklamowy

Najczęściej nagradzane agencje reklamowe na świecie

Polski oddział agencji VMLY&R znalazł się w gronie najczęściej nagradzanych agencji reklamowych na świecie. Licznie nagradzane kampanie reklamowe, tworzone w warszawskim i krakowskim biurze, zapewniły agencji 149. miejsce w prestiżowym zestawieniu. Z kolei VMLY&R Kansas City znalazła się na 41 pozycji tego rankingu.

Najczęściej nagradzani kreatywni na świecie

Dawid Szczepaniak, executive creative director oraz partner w VMLY&R Poland, pojawił się w zwycięskim gronie w kategorii "The most awarded executive creative directors" na świecie na 183. pozycji. Ewelina Wojtyczka, art director, oraz Adam Smereczyński, associate creative director, wspólnie zajęli 197. miejsce na liście najczęściej nagradzanych art directors.

"Ostatni Twój Weekend" znów na szczycie

"Ostatni Twój Weekend" został wymieniony w rankingu najczęściej nagradzanych kampanii kreatywnych w minionym roku. Projekt realizowany z Gazeta.pl, Mastercard oraz BNP Paribas Bank Polska uplasował się na 105. pozycji. Jednocześnie, portal Gazeta.pl znalazł się w zestawieniu najczęściej nagradzanych marek, zajmując 132. miejsce.

Źródło: VMLY&R Poland

www.vml.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Marka Śliwka Nałęczowska zrealizowała III edycję konkursu Design by Śliwka Nałęczowska, skierowanego do młodych twórców. Akcja rokrocznie cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem w środowisku artystów, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. W bieżącej odsłonie projektu pasjonaci grafiki i designu zgłosili rekordowe 2874...
300 tys dolarów w konkursie Huawei dla twórców motywów
Ruszyła nowa edycja globalnego konkursu Huawei dla twórców motywów – Huawei Global Theme Design Competition.
Konkurs na kampanię dla ZOO Wrocław
Wrocławskie ZOO we współpracy z AMS przygotowało konkurs dla grafików. Może w nim wziąć udział każdy, kto zaprojektuje plakat zachęcający do odwiedzenia ogrodu zoologicznego. Kampania trafi m.in. na przystanki AMS w Polsce i poprzedzi ponowne otwarcie ogrodu dla odwiedzających. Autor zwycięskiego plakatu pomoże zwierzętom i zgarnie nagrodę o wartości ponad 3,5 tys....
The Kissinger Twins nagrodzeni Webby Award
Instagramowa seria @Sufferosa autorstwa The Kissinger Twins z prestiżową statuetką Webby Award 2020! Polski projekt został nagrodzony w kategorii Social Content Series & Campaigns | Arts & Entertainment. Pokonał kreacje takich gigantów  jak Marvel, Youtube czy Grammy’s.
Trailer Metro Exodus z Webby Award 2020
Stworzony w Platige Image trailer Metro Exodus Artyom's Nighmare otrzymał główną nagrodę w kategorii „Video Branded Entertainment - Games" na odbywającej się 19.05 24. Gali Webby Awards. Produkcja otrzymała również wyróżnienie w kategorii „Video Animation – Branded”.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764