logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

The Kissinger Twins nagrodzeni Webby Award

  PR 21.05.2020, przeczytano 179 razy
ilustracjastrzałka

Instagramowa seria @Sufferosa autorstwa The Kissinger Twins z prestiżową statuetką Webby Award 2020! Polski projekt został nagrodzony w kategorii Social Content Series & Campaigns | Arts & Entertainment. Pokonał kreacje takich gigantów  jak Marvel, Youtube czy Grammy’s.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/the-kissinger-twins-nagrodzeni-webby-award,387111,artykul.html

Webby Award to najbardziej prestiżowa międzynarodowa nagroda przyznawana za projekty internetowe. Zwycięzcy zostali ogłoszeni w nocy polskiego czasu podczas Internetowej Gali w Nowym Jorku.

- @Sufferosa ustanawia standard innowacji i kreatywności w Internecie, ta nagroda jest świadectwem umiejętności oraz wizji jej twórców. - podkreśliła Claire Graves, Dyrektor The Webby Awards, uzasadniając decyzję jury.

@Sufferosa to dzieło duetu reżyserskiego The Kissinger Twins, czyli Kasi Kifert i Dawida Marcinkowskiego. Uznawani są za jednych z najoryginalniejszych twórców nowych mediów. Od ponad 15 lat realizują innowacyjne projekty łączące film z interaktywnością oraz social mediami. To drugi “Oscar Internetu” w ich karierze. W 2013 otrzymali główną nagrodę za film interaktywny The Trip.

@Sufferosa to innowacyjna seria interaktywna, zaprojektowana specjalnie na Instagram. Można ją obejrzeć TUTAJ. W rolach głównych wystąpili Beata Tyszkiewicz, Ewa Szykulska oraz Ryszard Ronczewski. Tematycznie jest to thriller oraz satyra na kult piękna i młodości. Główny bohater, detektyw Ivan Johnson, szuka zaginionej kobiety. Śledztwo doprowadza go do kliniki, która zajmuje się eksperymentalnymi zabiegami odmładzającymi. W tym miejscu zaczyna się część interaktywna - widz staje się detektywem i zaczyna samodzielnie odkrywać historię. Jego celem jest odnalezienie uwięzionej w klinice kobiety oraz rozwiązanie zagadki wiecznej młodości.

Dawid i Kasia są autorami pierwszego polskiego wideoklipu interaktywnego „Smolik Attitude” (2002). Ich prace były prezentowane i nagradzane na ponad 50 międzynarodowych festiwalach filmowych oraz w szkołach związanych z nowymi mediami, m.in.: onedotzero, SXSW, Reykjavik IFF, Vancouver IFF, YouTube Day Singapore, NYU Tisch School of The Arts, a retrospektywa “Cinematic Labyrinths” w Institute of Contemporary Arts w Londynie. The Kissinger Twins są reprezentowani przez agencję Point Of You. Obecnie pracują nad debiutem fabularnym i Instagramowym serialem sci-fi dla nastolatków “Portal”.

Źródło: The Kissinger Twins

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Konkurs na kampanię dla ZOO Wrocław
Wrocławskie ZOO we współpracy z AMS przygotowało konkurs dla grafików. Może w nim wziąć udział każdy, kto zaprojektuje plakat zachęcający do odwiedzenia ogrodu zoologicznego. Kampania trafi m.in. na przystanki AMS w Polsce i poprzedzi ponowne otwarcie ogrodu dla odwiedzających. Autor zwycięskiego plakatu pomoże zwierzętom i zgarnie nagrodę o wartości ponad...
Trailer Metro Exodus z Webby Award 2020
Stworzony w Platige Image trailer Metro Exodus Artyom's Nighmare otrzymał główną nagrodę w kategorii „Video Branded Entertainment - Games" na odbywającej się 19.05 24. Gali Webby Awards. Produkcja otrzymała również wyróżnienie w kategorii „Video Animation – Branded”.
MSL dumne z laureatów tegorocznej edycji konkursu Young Creatives Cannes Lions 2020
W piątek, 15 maja zostali wyłonieni finaliści tegorocznej edycji konkursu Young Creatives Cannes 2020. W kategorii PR zwycięzcami konkursu zostali Aleksandra Kolarczyk i Jakub Świętochowski z MSL.
Śląska Rzecz po raz 15.
Zamek Cieszyn zaprasza do udziału w kolejnej odsłonie konkursu Śląska Rzecz. Zdajemy sobie sprawę w jak trudnym momencie ogłaszamy nabór, jednak wierzymy, że mądre i odpowiedzialne projektowanie jest tym, czego potrzebujemy w zmieniającej się – nie zawsze na lepsze – rzeczywistości. Żeby ułatwić Wam zadanie, uprościliśmy procedurę...
Nagroda specjalna Providenta w konkursie Grand Press Photo 2020
Provident Polska już po raz czwarty z rzędu przyznał nagrodę specjalną w ramach konkursu fotograficznego Grand Press Photo. Firma wyróżniła fotoreportaż pokazujący życie w jednym ze śląskich domów dla seniorów.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764