logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Tiktok i Papaya Young Creators łączą siły w 9. edycji konkursu

  PR 21.01.2022, przeczytano 352 razy

TikTok i Papaya Young Creators podejmują współpracę przy tegorocznej edycji. W jej ramach, pod hasłem Creative Playground by TikTok, powstaną dwie nowe kategorie, w tym – po raz pierwszy a historii konkursu – kategoria otwarta.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/tiktok-i-papaya-young-creators-lacza-sily-w-9.-edycji-konkursu,394483,artykul.html

Jedno z najbardziej cenionych w branży reklamowych i unikatowych w skali Europy wydarzeń dla twórców reklamowych - Papaya Young Creators (wcześniej Papaya Young Directors) właśnie zmienia swoją formułę. Tegoroczna odsłona jeszcze mocniej stawia na interdyscyplinarność i inkluzywność oraz udowadnia, że w bogatym świecie contentu kreatywność ma wiele imion. Pomagać w tym będzie TikTok, który właśnie dołącza do partnerów głównych projektu i obejmuje swoim mecenatem Creative Playground by TikTok – dwie kategorie, z których jedna, pierwszy raz w kategorii konkursu, będzie otwarta dla absolutnie każdego (spełniającego wiekowe kryteria konkursu).

- TikTok, jako nowoczesna platforma rozrywkowa, jest i twórcą i tworzywem: tak uczestnikiem dzisiejszej rzeczywistości, jak i jej ważnym inspiratorem. Poprzez partnerstwo w ramach Papaya Young Creators chcemy nie tylko wspomóc rozwój lokalnej branży kreatywnej, ale także zwrócić uwagę na istotne zjawiska społeczne. Mowa o potrzebie otwartości, inkluzywności i różnorodności. Odzwierciedlimy to w obu kategoriach, które obejmiemy patronatem. – mówi Rafał Drzewiecki, Head of Global business Marketing w TikTok CE.

- Zmiana nazwy konkursu oraz współpraca z TikTokiem jest tak naprawdę zwieńczeniem kierunku, w jakim program ewoluował już od dawna. Z roku na rok przyciągaliśmy nie tylko kandydatów i kandydatki na reżyserów i reżyserki, ale też osoby tworzące w ramach innych specjalizacji. Dzięki nowej nazwie podkreślamy potrzebę pracy zespołowej, inkluzywnego podejścia do tego, co każdy z twórców i twórczyń wnosi do projektu. Chcemy pokazać, że kreatywność i tworzenie contentu wymaga nie tylko umiejętnej reżyserii — na efekt końcowy składa się wiele talentów. - mówi Eja Trzcińska, Head of Papaya Young Creators.

TikTok Branded Stories to format, w którym będzie należało zrealizować temat zadany przez jedną z marek – Partnerów Głównych tak, by jak najlepiej wpisać się w przestrzeń medialną TikToka. Kluczowe będzie umiejętne wykorzystanie zalet platformy: zawsze włączonego dźwięku, kreatywnych filtrów i efektów oraz pionowej orientacji obrazu. Na finalistów czekać będzie wsparcie finansowe na realizację projektów, ale także – lub przede wszystkim – pomoc mentorska i realizacyjna.

TikTok Unique Stories to zaproszenie dla wszystkich twórców video, także spoza branży reklamowej. Tutaj oceniane będą gotowe produkcje, które jednakowo mają uwzględniać charakterystykę wyrazu TikToka oraz realizować zadany motyw. Jest nim różnorodność, w jak najszerszym znaczeniu tego terminu, np.: miłości, fizyczności, czy tożsamości i poczucia przynależności.

Eksperci TikToka włączą się także w działania edukacyjne realizowane w ramach Papaya Young Creatives przygotowując i prowadząc dedykowane warsztaty i szkolenia, a następnie wspierając w procesie produkcyjnym.

Oficjalny start konkursu zaplanowany jest na 31.01.2022 r.

Źródło: TikTok

www.tiktok.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Zarząd Ringier Axel Springer Polska i Tomasz Lis zadecydowali o zakończeniu współpracy. Z dniem 24 maja 2022 r. Tomasz Lis przestaje pełnić funkcję redaktora naczelnego oraz prowadzącego podcast „Świat_PL” i odchodzi z firmy.
24 maja mija trzeci miesiąc agresji Rosji na Ukrainę. Grupa TVN – podobnie jak cała Polska – od momentu rozpoczęcia wojny pomaga Ukraińcom. W pierwszej kolejności nadawca koncentrował się na działaniach ułatwiających odnalezienie się uchodźcom w nowej rzeczywistości. Wśród innych inicjatyw podjętych przez grupę są m.in.: strategiczna współpraca z...
Inicjatywa Polish-Ukrainian Forbes Women Academy to cykl edukacyjnych webinarów skierowanych przede wszystkim do  kobiet z Ukrainy. Celem inicjatywy jest wspieranie, pomaganie w edukacji i przystosowaniu się do nowej rzeczywistości. Pierwszy webinar poświęcony aktywności zawodowej kobiet i podejmowaniu pracy w Polsce odbędzie się 31 maja.
Marta Danielewicz z poznańskiej redakcji „Gazety Wyborczej” otrzymała nagrodę Pióro Odpowiedzialności w kategorii Artykuł tematyczny. Dziennikarz Gazeta.pl Dominik Szczepański został wyróżniony w kategorii Artykuł prasowy. Gala wręczenia nagród, przyznawanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, odbyła się w środę, 25 maja br.
W związku ze zniesieniem stanu epidemii w Polsce z dniem 16 maja 2022 roku Grupa TVN podsumowuje działania na rzecz walki z pandemią podjęte na przestrzeni ostatnich 2 lat. Przeznaczyła na ten cel łącznie ponad 22 miliony złotych – wliczając bezpośrednie darowizny oraz wartość czasu reklamowego przekazanego na bezpłatne kampanie społecznie.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764