logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Tiktok wraz z muzeami z całego świata organizuje kulturalny Live #Museummoment

  PR 17.05.2021, przeczytano 138 razy

TikTok jako platforma globalna daje swojej społeczności możliwość odkrywania kultury w każdym zakątku na ziemi – od sztuki i muzyki po taniec i teatr. Treści związane z kulturą są niezwykle popularne na TikToku. Najczęściej używane hashtagi takie jak #FineArt, #ArtHistory i #ArtOnTikTok zgromadziły do tej pory ponad 2 miliardy wyświetleń na całym świecie, odnotowując tym samym wzrost o ponad 3000% w ciągu ostatniego roku. 18 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzeów, który zainspirował platformę do przygotowania specjalnego na tę okazję wydarzenia – LIVE streamingu pod hasłem #MuseumMoment. Wezmą w nim udział znane instytucje kultury z całego świata m. in. włoska Galeria Uffizi, Pałac wersalski, American Ballet Theatre czy Muzeum Sztuki Mori w Japonii. Polska część wydarzenia odbyła się 15 maja, podczas „Nocy Muzeów”.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/tiktok-wraz-z-muzeami-z-calego-swiata-organizuje--kulturalny-live-museummoment,391487,artykul.html

#MuseumMoment będzie najdłuższym jak dotąd kulturalnym LIVE na TikToku, a każdy miłośnik kultury z pewnością znajdzie coś dla siebie. Całodniowa akcja, która rozpocznie się o 9:00 w Galerii Narodowej w Singapurze, zabierze użytkowników platformy na wycieczkę po 23 muzeach z 12 różnych krajów świata – przez Japonię po USA. #MuseumMoment transmitowane będzie na żywo na profilu TikTok for Good.

- Jesteśmy dumni, że w tym trudnym czasie dla instytucji kultury, TikTok umożliwia im otwarcie się w formie cyfrowej. Podczas Międzynarodowego Dnia Muzeów zobaczymy co kryje się za kulisami najbardziej rozpoznawalnych muzeów, galerii i teatrów oraz ułatwimy celebrowanie tego ważnego święta wszystkim pasjonatom sztuki. TikTok to miejsce pełne kreatywnych a zarazem edukacyjnych treści. Mam nadzieję, że nasze globalne wydarzenie zainspiruje naszych użytkowników do tworzenia nowego, ciekawego contentu związanego z kulturą – mówi Paula Kornaszewska, Head of Operations Team TikTok Polska.

Polska „Noc Muzeów” na TikToku

W sobotę, 15 maja, TikTok w Polsce wraz z wybranymi instytucjami zorganizował swoją „Noc Muzeów” w formie LIVE na platformie. Spotkania na żywo poprowadziły: Muzeum Narodowe w Warszawie, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Polskiej Piosenki oraz Muzeum Emigracji. Była to idealna okazja, by zapoznać się z działalnością tych instytucji, posłuchać ich ekspertów i obejrzeć aktualne wystawy.

Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem. W sumie podczas czterech spotkań na żywo uczestniczyło prawie 30 tysięcy użytkowników TikToka.

Źródło: TikTok

www.tiktok.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Z okazji 30. rocznicy podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec Wirtualna Polska i Deutsche Welle ruszają ze wspólnym cyklem wywiadów pt. „DIALOG: Rozmowy polsko-niemieckie”. Do rozmów zaproszeni zostali m.in. sygnatariusz traktatu, b. premier Jan Krzysztof...
Podczas jubileuszowej, 40. edycji koszalińskiego festiwalu Młodzi i Film CANAL+ Polska ogłosiło rozpoczęcie nowej współpracy – z Atelier Scenariuszowym. CANAL+, stając się partnerem tytularnym Atelier, włącza się w projekt skierowany do młodych i początkujących twórców, umożliwiając im kompleksową pracę nad scenariuszami pełnometrażowych...
Aleksandra Karasińska, dotychczasowa redaktorka prowadząca Forbes Women, 17 czerwca obejmuje stanowisko redaktorki naczelnej magazynu.  
14 czerwca 2021 roku do Zarządu spółki Polska Press Sp. z o.o. dołączyli Maciej Kossowski i Miłosz Szulc, którzy obejmą stanowiska członków Zarządu.
Gazeta.pl powołuje koordynatorkę treści dotyczących różnorodności i inkluzywności
1 lipca 2021 r. w strukturach Gazeta.pl wyodrębniona zostanie nowa funkcja koordynatorki treści dotyczących różnorodności i inkluzywności. Nowo utworzone stanowisko obejmie Wiktoria Beczek, wieloletnia dziennikarka portalu, a także współzałożycielka i działaczka Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza. Dzięki wprowadzonym zmianom Gazeta.pl jako pierwszy horyzontalny...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764