logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Tofu Studio nagrodami w konkursie im. Josepha Bindera

  PR 23.11.2020, przeczytano 453 razy
ilustracja

Gdańskie TOFU Studio otrzymało aż cztery nagrody w jednym z najbardziej prestiżowych europejskich konkursów projektowych: Joseph Binder Award 2020 odbywającym się w Wiedniu. Polacy otrzymali złotą oraz trzy srebrne statuetki.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/tofu-studio-nagrodami-w-konkursie-im.-josepha-bindera,389278,artykul.html

W tegorocznej edycji Joseph Binder Award międzynarodowe Jury złożone z ekspertów przyznało sześć złotych, osiemnaście srebrnych i siedem brązowych nagród, spośród rekordowej liczby 1029 zgłoszeń aż z 46 krajów świata. Mimo ograniczeń wywołanych przez pandemię COVID-19, była to rekordowa liczba projektów jakie kiedykolwiek zostały zgłoszone w tym konkursie. Oprócz projektów z Austrii jako kraju goszczącego Jury oceniało prace z Belgii, Kanady, Chin, Chorwacji, Czech, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Węgier, Indonezji, Iranu, Izraela, Włoch, Jordanii, Luksemburga, Holandii, Macedonii Północnej, Norwegii, Polski, Portugalii, Rosji, Słowenii, Hiszpanii, Szwajcarii, Tajwanu, Tajlandii, Turcji i Stanów Zjednoczonych.

Wybór Jury i wszystkie nagrodzone prace, ze względu na ograniczenia epidemiczne zostały przedstawione 12 listopada 2020 roku podczas streamingu na oficjalnym kanale YouTube Design Austria.

TOFU Studio z Gdańska otrzymało w tym roku aż cztery nagrody. Złotem w kategorii “Communication Design” (projektowanie komunikacji) nagrodzono kalendarz “The Legends” przygotowany charytatywnie dla UNICEF Polska. Ten sam projekt otrzymał srebro w kategorii “Commercial Illustration” (ilustracja reklamowa). Srebrem w kategoriach “Commercial Illustration” (ilustracja reklamowa) i “Illustration in Miscellaneous Applications” (ilustracje w aplikacjach ogólnych) nagrodzono kalendarz oraz animację poświęcone historii “Sądu Ostatecznego” Hansa Memlinga. Oba projekty zostały przygotowane dla Muzeum Narodowego w Gdańsku.  

Nagrodzone projekty będą prezentowane w przestrzeni DesignForum Wien w wiedeńskim MuseumsQuartier od 1 grudnia do 10 stycznia 2021 na wystawie zatytułowanej „What a Year!” i zostaną również zaprezentowane w obszernym katalogu podsumowującym tegoroczną edycję tego konkursu.

Joseph Binder Award to międzynarodowy konkurs projektowania graficznego oraz ilustracji. Jego nazwa wywodzi się od nazwiska jednego z najwybitniejszych projektantów działających w Austrii, Josepha Bindera, który zrewolucjonizował komunikację wizualną w Stanach Zjednoczonych. Konkurs został po raz pierwszy zainaugurowany w 1996 roku przez Design Austria, organizację podnoszącą świadomość społeczną w zakresie projektowania graficznego. Założona w 1927 r. Design Austria jest trzecią najstarszą europejską organizacją projektową zrzeszającą ponad 1300 członków z różnych środowisk.

Konkurs Joseph Binder Award odbywa się co dwa lata. Zgłoszone prace oceniane są przez międzynarodowe Jury złożone z ekspertów komunikacji wizualnej. W poprzednich latach w kapitule nagrody zasiadały takie uznane autorytety projektowania jak Cordula Alessandri, Lo Breier, Gerd Dumbar, Fons Hickmann, Freda Sack, Stefan Sagmeister, Niklaus Troxler i Lars Müller.

Kolejna edycja tego konkursu odbędzie się w 2022 roku.

Źródło: TOFU Studio

www.tofu.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

W zeszłym roku Bank Pekao promował wśród rodziców swoje najnowsze rozwiązanie w postaci nowoczesnego pakietu narzędzi finansowych dla dzieci do 13 r.ż. Jurorzy tegorocznej edycji konkursu Golden Arrow nominowali kampanię PeoPay KIDS do finału w nowej kategorii Wyzwania marketera – Product launch, doceniając działania banku za innowacyjność i efektywność.
Wakacyjny konkurs Chochlika
Zbliżają się wakacje, a więc dobra pora aby w cieniu, na kocyku, pogłębić wiedzę poligraficzną podaną w swobodnej i relaksacyjnej formie, jaką jest “Praktyczny Poradnik Poligraficzny – Procesy”, który w lipcu tego roku ukazał się nakładem wydawnictwa Helion.
Digital Kingdom - Agencją, WOŚP - Marką, Dariusz Maciołek - CMO Roku 2021 według "MMP" Nagrody redakcja "Media Marketing Polska" wręczyła agencjom, domom mediowym i marketerom 27 maja podczas gali online. Przyznawane są na podstawie największego w Polsce badania satysfakcji klientów rynku agencyjnego przeprowadzanego wespół z instytutem Kantar.
Witek Libera jurorem Effie Awards 2021
W tegorocznej edycji konkursu do grona jury dołączył Witek Libera, nasz Strategy Director.
Dariusz Andrian i Paweł Loedl jurorami Effie Awards 2021
Dariusz Andrian, chief executive officer oraz Paweł Loedl, chief strategy officer w VMLY&R Poland, zasiadają w jury 22. edycji Effie Awards - konkursu rozwiązań, które budują biznes.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764