logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Tofu Studio z nagrodą Miasta Gdańska i nominacjami w konkursie im. Josepha Bindera

  PR 13.07.2018, przeczytano 2850 razy
ilustracjastrzałka
Od lewej - Wojciech Bonisławski dyrektor Muzeum Narodowego w Gdańsku, Paweł Adamowicz prezydent Gdańska oraz Zuzanna Zamorska, Daniel Naborowski i Adam Chyliński z TOFU Studio

TOFU Studio w ubiegłą niedzielę odebrało z rąk Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, nagrodę Miasta Gdańska za Promocję Kultury Gdańska im. Martina Opitza za 2017 rok. Prace gdańskiego studia zostały również zauważone i nominowane do jednego z najbardziej prestiżowych europejskich konkursów projektowych: Joseph Binder Award 2018.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/tofu-studio-z-nagroda-miasta-gdanska-i-nominacjami-w-konkursie-im.-josepha-bindera,37229,artykul.html

Autorzy “Złotej Kampanii” przygotowanej na zamówienie Muzeum Narodowego w Gdańsku i promującej XV tryptyk “Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga, czyli Zuzanna Zamorska, Adam Chyliński i Daniel Naborowski z TOFU Studio zostali laureatami Nagrody Miasta Gdańska za Promocję Kultury Gdańska za 2017 rok. Rozstrzygnięcie konkursu było jednym z ostatnich wydarzeń V Światowego Zjazdu Gdańszczan na plenerowej scenie ulokowanej przy Skwerze Świętopełka w centrum miasta.

ilustracjastrzałka

W skład kapituły nagrody im. Martina Opitza weszli: Marek Bumblis - przewodniczący komisji kultury i promocji Rady Miasta Gdańska; Anna Zbierska - z-ca dyrektora Biura Prezydenta Gdańska ds. Komunikacji i Marki Miasta; Barbara Frydrych - dyrektor Biura Prezydenta Gdańska ds. Kultury oraz Ewa Adamska - kierownik Referatu ds. Mecenatu Kultury UMG. Werdykt był jednogłośny.

Według osób oceniających projekt zespół TOFU Studio opracował wszystkie narzędzia do nowoczesnej promocji i skutecznej komunikacji marketingowej, przygotowując dedykowaną identyfikację wizualną i wszystkie kreacje w ramach kampanii promującej obraz. W swojej pracy wykorzystał nowoczesne, niestandardowe formy promocji, np. złoty tramwaj, będący przykładem dedykowanej akcji ambientowej.

Nagroda Miasta Gdańska za Promocję Kultury Miasta Gdańska im. Marcina Opitza przyznawana jest od 2010 r.

ilustracjastrzałka

Dodatkowo 28 i 29 czerwca międzynarodowe Jury tegorocznej edycji konkursu Joseph Binder Award w Wiedniu przyznało TOFU Studio dwie nominacje w kategoriach: ilustracja reklamowa oraz plakat. Nominowanymi pracami jest seria plakatów promujących „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga przygotowanych na zamówienie Muzeum Narodowego w Gdańsku, oraz kalendarz ROBOTY przygotowany przez studio charytatywnie dla Fundacji KRWINKA z Łodzi.

ilustracjastrzałka

ilustracjastrzałka

W pierwszej rundzie Joseph Binder Award 2018 wszystkie zgłoszone projekty zostały ocenione online. Prace, które uzyskały najwyższą notę zostały następnie przesłane do organizatora designaustria i ocenione bezpośrednio przez profesjonalne Jury. Finalnie na liście nominowanych projektów znalazło się tylko 71 prac spośród 876 zgłoszeń, które wpłynęły na tegoroczną edycję tego konkursu. Stanowi to mniej niż 10% spośród prac zgłoszonych przez 461 grafików i ilustratorów z 38 krajów. Ostatecznie 8 projektów zdobędzie złoto, 12 otrzyma srebro, zaś 4 projekty zostaną uhonorowane brązem. Pozostałe 47 prac zostanie wyróżnionych.

Zwycięzcy tegorocznej edycji Joseph Binder Award zostaną ogłoszeni podczas oficjalnej ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się w Design Forum w Wiedniu 8 listopada 2018 roku. Dzień później, 9 listopada, w tym samym miejscu odbędzie się Sympozjum Josepha Bindera.

Joseph Binder Award to międzynarodowy konkurs projektowania graficznego oraz ilustracji. Jego nazwa wywodzi się od nazwiska jednego z najwybitniejszych projektantów działających w Austrii, Josepha Bindera, który zrewolucjonizował komunikację wizualną w Stanach Zjednoczonych. Konkurs został po raz pierwszy zainaugurowany w 1996 roku przez designaustria, organizację podnoszącą świadomość społeczną w zakresie projektowania graficznego. Założona w 1927 r. designaustria jest trzecią najstarszą europejską organizacją projektową zrzeszającą ponad 1300 członków z różnych środowisk. Konkurs Joseph Binder Award odbywa się co dwa lata. Zgłoszone prace oceniane są przez międzynarodowe Jury złożone z ekspertów komunikacji wizualnej. W poprzednich latach w kapitule nagrody zasiadały takie uznane autorytety projektowania jak Cordula Alessandri, Lo Breier, Gerd Dumbar, Fons Hickmann, Freda Sack, Stefan Sagmeister, Niklaus Troxler i Lars Müller.

Źródło: TOFU Studio

www.tofu.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Złote Spinacze 2024: zgłoszenia do 22. edycji konkursu
Już po raz dwudziesty drugi najlepsze kampanie public relations w Polsce zostaną wyłonione w konkursie Złote Spinacze organizowanym przez Związek Firm Public Relations. Zgłoszenia rozpoczęły się 10 lipca i potrwają do 8 września 2024 r.
Jasnowidze - 5. edycja konkursu dla ilustratorów
Każda książka to osobny świat. Zależy nam na tym, by książkowe światy, do których trafiają dzieci, były jak najlepsze: piękne, intrygujące i pod każdym względem warte tego, by je odkrywać. Wierzymy, że warto szukać takich światów – i wspierać twórców, którzy chcą i potrafią powoływać je do życia. Dlatego...
Złoto dla Polek i OneMulti w IPRA Golden Awards 2024
„To złoto dla nas jako agencji OneMulti, ale przede wszystkim dla Polek, które gremialnie wzięły udział w wyborach parlamentarnych 15 października 2023 roku. Jestem zatem podwójnie dumna i szczęśliwa. Zwyciężyła prospołeczna i proobywatelska postawa naszych rodaczek. Pokazaliśmy również strategiczne znaczenie komunikacji i public relations w...
VML z nominacjami w konkursie KTR
Znamy nominacje KTR dla najbardziej kreatywnych kampanii w Polsce. W tym gronie znalazło się osiem kampanii realizowanych przez VML, które uzyskały 12 nominacji w siedmiu kategoriach. 
Laureaci konkursu Design by Śliwka Nałęczowska 2024
Konkurs Design by Śliwka Nałęczowska pobudza środowisko artystyczne do twórczych działań. Piąta, jubileuszowa edycja wydarzenia, promującego talenty w dziedzinie grafiki i designu, przyniosła niemal 2200 zgłoszeń. Jury wyłoniło 10 projektów, które reprezentowały wysoki poziom artystyczny i najlepiej oddawały hasło kampanii: „Śliwka Nałęczowska – inspiruje...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764