logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Tofu Studio z Red Dot Award

  PR 03.08.2020, przeczytano 385 razy
ilustracjastrzałka

Gdańskie TOFU Studio zostało ponownie docenione w konkursie RED DOT Award: Brands & Communication Design. Nagrodzonym przez międzynarodowe Jury projektem został kalendarz wieloplanszowy „LEGENDY” przygotowany charytatywnie pod patronatem UNICEF Polska. To już trzecia nagroda przyznania gdańszczanom w tym prestiżowym, ogólnoświatowym konkursie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/tofu-studio-z-red-dot-award,387971,artykul.html

W 2020 roku do konkursu RED DOT Award: Brands & Communication Design zgłoszono łącznie 6992 projekty z 50 krajów. Zgodnie z mottem „W poszukiwaniu kreatywności i dobrego designu” 24 międzynarodowych jurorów oceniło tegoroczne zgłoszenia online, analizując każdą pracę indywidualnie oraz kompleksowo. Jurorzy zwracali szczególną uwagę na formę, pomysł oraz finalny efekt. Ostatecznie wyróżniono tylko te projekty, które przekonały ekspertów pod względem wysokiej jakości wykonania i samego konceptu.

- Pragnę serdecznie pogratulować zwycięzcom tegorocznej edycji Red Dot Award. Zdobywając to wyróżnienie udowodnili, że ich praca jest synonimem wysokiej jakości projektowej. Mogą być w pełni zadowoleni z siebie i dumni ze swoich osiągnięć - powiedział profesor dr Peter Zec, założyciel i dyrektor generalny Red Dot. Wszystkie zwycięskie prace zostaną udostępnione online w witrynie RedDot od października 2020 r.

ilustracjastrzałka

Aprobatę Jury w tym roku zdobył kalendarz charytatywny przygotowany przez TOFU Studio, pod patronatem UNCEF Polska. Publikacja prezentuje legendy z obszarów Syrii, Sudanu, Nigru i Jemenu w wyjątkowej i atrakcyjnej formie. Każda z kart kalendarza zawiera ilustrację wybranej afrykańskiej lub arabskiej legendy z konkretnego regionu, także w formie opisowej. W ramach tego projektu powstała również strona internetowa http://www.the-legends.pl/ na której można znaleźć wszystkie legendy w postaci nagranych plików audio. Dodatkowo zrejestrowane opowieści zostały udostępnione w języku polskim na youtube.com do bezpłatnego odsłuchu.

ilustracjastrzałka

To już trzecia nagroda dla TOFU Studio w tym konkursie. W roku 2017 nagrodzoną przez międzynarodowe Jury pracą został kalendarz wieloplanszowy: „ROBOTY” przygotowany charytatywnie dla łódzkiej Fundacji „KRWINKA” pomagającej dzieciom z chorobami nowotworowymi, zaś w roku ubiegłym nagrodzono kalendarz wieloplanszowy poświęcony historii Tryptyku „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga, który został przygotowany na zlecenie Muzeum Narodowego w Gdańsku.

ilustracjastrzałka

Źródło: TOFU Studio

www.tofu.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

PZU nagrodzone za kampanię „Praktyczna wiedza ma sens”
Kampania PZU „Praktyczna wiedza ma sens” została wyróżniona w prestiżowym konkursie Employer Branding Excellence Awards 2020. Konkurs organizowany jest przez HRM Institute, który promuje najlepsze praktyki employer brandingowe w Polsce. PZU otrzymało wyróżnienie w kategorii „Kampania internetowa”.
Alek Frydrych w jury konkursu KTR 2020
Alek Frydrych, associate creative director w VMLY&R Poland, zasiadł w jury tegorocznej edycji KTR - największego konkursu kreatywności w Polsce. Oceni prace zgłoszone w kategorii Communication: Video, Audio, Print&Publishing, Online, Mobile, Copywriting.
3. edycja konkursu Timecode Akcja Animacja
Już 16 września rusza specjalna edycja konkursu dla twórców animacji reklamowych i motion  designerów - TIMECODE AKCJA ANIMACJA. W tym roku konkurs odbywa się pod hasłem ANIMACJA DLA PLANETY. Tematem łączącym wszystkie zadania konkursowe jest ekologia. Prace można zgłaszać do 14 października, zwycięzców poznamy 10 listopada.
Laureaci konkursu Złoty Medal targów Festiwaldruku.pl
Znamy zwycięzców konkursu o Złoty Medal, odbywającego się podczas targów FestiwalDruku.pl. Nagrodzone prace zostały zaprezentowane właśnie podczas zeszłotygodniowych targów.
Konkurs na najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne w Gdyni rozstrzygnięty
Już po raz kolejny wybrano zwycięzców w konkursie na najlepiej zaprojektowane wnętrze komercyjne w Gdyni. Nominowane lokale pozytywnie wpływają na przestrzeń publiczną, a celem konkursu jest wspieranie inicjatyw miastotwórczych oraz lokalnej społeczności.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764