logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Tofu Studio z trzema nagrodami Red Dot

  PR 31.08.2021, przeczytano 352 razy
ilustracjastrzałka

Nazywane „Oscarami designu” nagrody RED DOT AWARD już po raz trzeci trafiły w ręce projektantów z gdańskiego TOFU Studio. Tym razem międzynarodowe Jury oceniło najwyżej aż trzy zgłoszone przez Polaków projekty, przyznając im tytuł: RED DOT AWARD: Brands and Communication Design.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/tofu-studio-z-trzema-nagrodami-red-dot,392821,artykul.html

W 2021 roku projektanci, agencje i firmy z całego świata ponownie zgłosiły swoje projekty do nagrody Red Dot Award: Brands & Communication Design. Przedstawiciele Europy, Azji i Ameryki powtórnie wykorzystali platformę konkursową do rzetelnej oceny ich pracy projektowej. Zgodnie z naczelną zasadą tegorocznego konkursu, która brzmiała: „W poszukiwaniu dobrego designu i kreatywności”, 24 osobowe Jury złożone z międzynarodowych ekspertów oceniało każdy z nadesłanych projektów komunikacyjnych w sposób fachowy, indywidualny oraz kompleksowy.

Jurorzy podczas obrad położyli duży nacisk na sam pomysł kreatywny, formę i efekt komunikacyjny zgłoszonych projektów. Finalnie nagrodzono jednak tylko te prace, które zachwyciły ekspertów wyjątkową jakością wykonania.

- Wydarzenia ubiegłego roku mocno podkreśliły znaczenie komunikacji i sposobu jej projektowania. Nasze Jury było zachwycone jakością wszystkich finałowych zgłoszeń do Red Dot Award: Brands & Communication Design 2021. Cieszę się, że wszystkim nagrodzonym udało się w ten sposób wyróżnić na tak mocno konkurencyjnym, międzynarodowym rynku i zaimponować naszym ekspertom. Z pewnością jest to dowodem ich umiejętności projektowych oraz tego, że każdy nagrodzony projekt jest po prostu wyjątkowy – mówi Prof. Dr. Peter Zec, założyciel i pomysłodawca konkursu Red Dot Award.  

ilustracjastrzałka

Uroczysta gala Red Dot Award odbędzie się 12 listopada w Berline. W dniu ceremonii wręczenia nagród wszystkie nagrodzone projekty komunikacyjne zostaną opublikowane na stronie www.red-dot.org, zaś cykliczny Yearbook Brands & Communication Design 2021/2022 ukaże się w grudniu 2021 roku.

Tegorocznymi i nagrodzonymi projektami autorstwa TOFU Studio został rebranding Centrum Nauki EXPERYMENT z Gdyni, projekty opakowań kawy KOFIKADA z Olsztyna oraz kalendarz „Powtórka z Muzyki” przygotowany na zlecenie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego z Krakowa. Są to już kolejne nagrody dla TOFU Studio w tym międzynarodowym i bardzo prestiżowym konkursie. W sumie gdańszczanie mogą poszczycić się aż sześcioma projektami nagrodzonymi RED DOT: Brands & Communication Design.

ilustracjastrzałka

Źródło: TOFU Studio

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Najbardziej kreatywne kampanie rekrutacyjne – kolejna edycja „Liderów Rekrutacji”
Poszukiwanie i pozyskiwanie talentów na rynku pracy w wielu branżach nie należy do najłatwiejszych. Aby wyróżnić się na tle konkurencji, część firm stawia na nieszablonowe i kreatywne kampanie rekrutacyjne, często wykorzystując do tego szerokie możliwości, jakie dają media społecznościowe oraz marketing internetowy. Wyróżniające się, nieszablonowe rekrutacje mogą zostać...
Konkurs na film reklamowy Wedla
Wedel, producent czekolady, obchodzi w tym roku swoje 170-lecie. Z tej okazji zaprasza młodych twórców do przygotowania reklamy swojej marki. Na autorów trzech najlepszych materiałów wideo czekają nagrody pieniężne. Prace można zgłaszać do 7 listopada.
Ogłoszono zwycięzców konkursu DesignEuropa Awards i zdobywcę nagrody za całokształt osiągnięć. Do finału zakwalifikowano osiem wyselekcjonowanych projektów reprezentujących najlepszy europejski wzór przemysłowy i produktowy. Zdobywcą nagrody za całokształt osiągnięć jest André Ricard, znany z zaprojektowania pochodni na Igrzyska Olimpijskie w...
Są już zwycięzcy pierwszej edycji PR Wings
Znamy zwycięzców pierwszej edycji PR Wings - nowego konkursu w branży public relations. Na uroczystej gali podczas Kongresu Profesjonalistów w Rzeszowie 16 września wręczono statuetki zwycięzcom w 12 kategoriach, 25 wyróżnień oraz jedną Nagrodę Specjalną od społeczności Stowarzyszenia Agencji Public Relations (SAPR) - Organizatora konkursu. Także po raz pierwszy została...
Publicon z czterema wygranymi w konkursie PR Wings
Wrocławska agencja w nowym konkursie dla branży public relations wygrała z aż trzema projektami. Na oficjalnej gali podczas Kongresu Profesjonalistów w Rzeszowie 16 września zostały rozdane statuetki. Łącznie przyznano nagrody w 12 kategoriach, 25 wyróżnień i Nagrodę Specjalną od społeczności Stowarzyszenia Agencji Public Relations, czyli organizatora konkursu.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764