logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Tomasz Bocheński nagrodzony przez Society for News Design

  PR 17.05.2021, przeczytano 214 razy
ilustracjastrzałka

Tomasz Bocheński, dyrektor artystyczny Polska Press Grupy, jako jedyny z Polski, został nagrodzony w największym i najbardziej prestiżowym konkursie projektowania prasowego Best of Print News Design. Konkurs jest organizowany przez Society for News Design ze Stanów Zjednoczonych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/tomasz-bochenski-nagrodzony-przez-society-for-news-design,391480,artykul.html

W 42. edycji konkursu Best of News Design Creative Competition Tomasz Bocheński otrzymał srebrny medal za okładkę „Dziennika Zachodniego” nawiązującą do wyborów prezydenckich w USA oraz Award of Excellence za okładkę również „Dziennika Zachodniego” pokazującą sukces Igi Świątek w Paryżu. Okładki autorstwa Tomasza Bocheńskiego zostały nagrodzone obok takich tytułów jak New York Times, De Volkskrant, Politco czy The Washington Post.

Dodatkowo Tomasz Bocheński został uhonorowany nagrodą Award of Excellence w kategorii portfolio indywidualne.

Society for News Design już po raz kolejny nagrodziło prace Tomasza Bocheńskiego. W 2010 roku zdobył nagrodę w kategorii „Feature design pages”, w 2012 roku srebrny medal w kategorii „Linia Okładek”, a w 2013 jury nagrodziło jego portfolio. W 2014 zdobył tytuł Award of Excellence za okładkę dodatku Magnes, a w 2015 dwie nagrody za okładki w kategorii Breaking News. W 2017 i 2020 roku został nagrodzony w kategorii portfolio.

Organizacja Society for News Design, założona w 1979 roku, jest zarejestrowaną w USA organizacją non-profit z około 1500 członkami z całego świata. Oprócz licznych działań, organizuje coroczny konkurs Best of News Design otwarty dla gazet i czasopism z całego świata. Konkurs docenia i nagradza najlepsze na świecie projekty  prasowe. W tym roku, w 42. edycji konkursu, 27 sędziów z całego świata przejrzało ponad 3 200 zgłoszeń w 11 kategoriach.

Źródło: Polska Press Sp. z o.o.

www.polskapress.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Z okazji 30. rocznicy podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec Wirtualna Polska i Deutsche Welle ruszają ze wspólnym cyklem wywiadów pt. „DIALOG: Rozmowy polsko-niemieckie”. Do rozmów zaproszeni zostali m.in. sygnatariusz traktatu, b. premier Jan Krzysztof...
Podczas jubileuszowej, 40. edycji koszalińskiego festiwalu Młodzi i Film CANAL+ Polska ogłosiło rozpoczęcie nowej współpracy – z Atelier Scenariuszowym. CANAL+, stając się partnerem tytularnym Atelier, włącza się w projekt skierowany do młodych i początkujących twórców, umożliwiając im kompleksową pracę nad scenariuszami pełnometrażowych...
Aleksandra Karasińska, dotychczasowa redaktorka prowadząca Forbes Women, 17 czerwca obejmuje stanowisko redaktorki naczelnej magazynu.  
14 czerwca 2021 roku do Zarządu spółki Polska Press Sp. z o.o. dołączyli Maciej Kossowski i Miłosz Szulc, którzy obejmą stanowiska członków Zarządu.
Gazeta.pl powołuje koordynatorkę treści dotyczących różnorodności i inkluzywności
1 lipca 2021 r. w strukturach Gazeta.pl wyodrębniona zostanie nowa funkcja koordynatorki treści dotyczących różnorodności i inkluzywności. Nowo utworzone stanowisko obejmie Wiktoria Beczek, wieloletnia dziennikarka portalu, a także współzałożycielka i działaczka Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza. Dzięki wprowadzonym zmianom Gazeta.pl jako pierwszy horyzontalny...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764