logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Tomasz Przybek prezesem Zarządu Polska Press

  PR 21.05.2021, przeczytano 353 razy

Prezesem Zarządu Polska Press od 18 maja 2021 r. zostaje Tomasz Przybek, menadżer z dużym doświadczeniem w branży mediowej. To ceniony menadżer, mający wieloletnie doświadczenie w realizowaniu procesów fuzji i przejęć, również w branży wydawniczej oraz zarządzaniu dużymi grupami medialnymi w Polsce. Polska Press obecnie jest w fazie integracji w ramach Grupy ORLEN, co zagwarantuje dalszy stabilny rozwój spółki wydawniczej i przyniesie wymierne korzyści dla jej pracowników.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/tomasz-przybek-prezesem-zarzadu-polska-press,391561,artykul.html

- Przez wiele lat brałem udział w projektach budowy, fuzji i restrukturyzacji spółek ze szczególnym uwzględnieniem tych z branży medialnej. Teraz po 15 latach niejako wracam do Polska Press, z czego bardzo się cieszę. W tym przypadku zdecydowanie będę stawiał na wzmocnienie firmy szczególnie w regionach. Jakość pracy, procesów, organizacji to moje priorytety. Najważniejsi są jednak Ci, którzy tworzą firmę, czyli jej pracownicy. To im chcę poświęcić największą uwagę, wspierać ich i z nimi budować rozwój firmy – mówi Tomasz Przybek, Prezes Zarządu Polska Press.

Od września 2020 r. Tomasz Przybek kieruje spółką Armatura Kraków, gdzie odpowiada za wprowadzenie planu naprawczego oraz opracowanie i wdrożenie nowej strategii spółki. Nowe działania oraz obrany kierunek pozwoliły na wypracowanie zysków już w 2020 r. oraz bardzo dobre otwarcie 2021 r. Tomasz Przybek skutecznie zarządzał spółką w okresie zmiany właścicielskiej. Wcześniej od kwietnia 2019 r. do marca 2020 r. jako prezes zarządu spółki Polskie Pracownie Konserwacji Zabytków, sprawował nadzór nad opracowaniem koncepcji kierunków rozwojowych spółki, a także nad wypracowaniem nowego modelu działania wraz z planem restrukturyzacji oraz wdrożeniem jego etapów.

Tomasz Przybek od stycznia do października 2018 r. jako członek zarządu Polskiej Agencji Prasowej odpowiadał za finalizację fuzji Agencji z Przedsiębiorstwem Wydawniczym „Rzeczpospolita”. Był też odpowiedzialny za wprowadzenie nowej strategii z szeroką reorganizacją podmiotów oraz wypracowanie nowego modelu finansowania. Wcześniej od lipca 2016 r. do października 2018 r. jednoosobowo kierował Przedsiębiorstwem Wydawniczym „Rzeczpospolita”, gdzie wdrażał nowy model wydawniczy ze szczególnym uwzględnieniem rozszerzenia zakresu monetyzacji treści. Z kolei od czerwca 2012 r. do lipca 2016 r. jako prezes zarządu spółki Fratria odpowiadał za wprowadzenie na rynek wielu tytułów prasowych, portali internetowych i projektów custom publishing m.in. tygodnika “Sieci”, miesięcznika “wSieci Historii”, portali wpolityce.pl i wgospodarce.pl. Uczestniczył również w opracowaniu nowych strategii dla pism i portali, a także w przygotowaniu koncepcji i wdrożeniu wewnętrznego systemu udostępniania zasobów wydawniczych oraz uruchomieniu kanału TV. Od kwietnia 2012 r. do czerwca 2013 r. Tomasz Przybek jako wiceprezes zarządu domu mediowego Apella, przygotowywał i realizował proces połączenia tej spółki z Mediaskok, w wyniku której powstała nowa spółka wydawnicza Fratria. Z Mediaskok Tomasz Przybek związany był od stycznia 2006 r. gdzie jako członek zarządu odpowiadał za zakup i wprowadzenie na rynek tytułów „Gazeta Bankowa” oraz „Tygodnik Podlaski”. Nadzorował wdrożenie projektu Digital signage w sieci placówek dla klienta branży finansowej, zainicjowanie i kompleksowe wdrożenie nowej strategii obecności w internecie dla klienta branży finansowej oraz prowadzenie projektów mediowych Custom Publishing. Wcześniej, od października 1999 r. do grudnia 2005 r. Tomasz Przybek był zastępcą dyrektora sprzedaży w grupie Polskapresse, oddział Prasa Bałtycka, gdzie zainicjował i współtworzył nową komórkę organizacyjną - Biuro Analiz i monitoringu rynku, a także uczestniczył w procesie połączenia tytułów „Dziennik Bałtycki” oraz „Wieczór Wybrzeża” w zakresie działań wydawniczych.

Tomasz Przybek ma też doświadczenie w pracy w organach nadzorczych. Od czerwca 2020 r. zasiada w Radzie Nadzorczej Centrum Medycznego Medica. Z kolei od października 2019 r. do września 2020 r. sprawował funkcję członka Rady Nadzorczej RUCH.

Źródło: Polska Press Sp. z o.o.

www.polskapress.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Gazeta.pl i Polscy Łowcy Burz: alerty pogodowe dla czytelników
Gazeta.pl rozpoczyna w wakacje współpracę ze specjalistami ze Stowarzyszenia Skywarn Polska znanymi jako Polscy Łowcy Burz. Eksperci od ekstremalnych zjawisk pogodowych przygotują alerty pogodowe, związane m.in. z frontami burzowymi. To przełom w branży medialnej w podejściu do użytkowników i troski o ich bezpieczeństwo latem. 
TVP, PZPN i Betclic planują transmisje rozgrywek piłkarskich
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłaszają plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez 3 lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. Wszystkie transmisje będą dostępne za darmo w kanałach...
Programy informacyjne TVP na podium. „Pytanie na śniadanie” zyskuje widzów
W poniedziałek, 8 lipca programy informacyjne Telewizji Polskiej – „19.30” i „Teleexpress” znalazły się wśród najliczniej oglądanych tytułów dnia. W lipcu rośnie widownia „Pytania na śniadanie” nadawanego codziennego rano w Dwójce. W TOP10 programów dnia aż 6 pozycji należało do TVP.
TVP zawiadamia Prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa
Telewizja Polska Spółka Akcyjna w likwidacji informuje, że w dniu 8 lipca 2024 roku złożyła do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym, oszustwa oraz fałszerstwa faktur przez byłą dyrektor TVP i inne osoby pełniące funkcje kierownicze oraz współpracujące z TVP S.A. w likwidacji.
Podcast „WojewódzkiKędzierski” w wakacyjnej odsłonie
W najbliższy poniedziałek 15 lipca o godzinie 20:00 na stronie głównej Onetu, w Onet Audio, na kanale YouTube „WojewódzkiKędzierski” oraz na popularnych platformach podcastowych ruszy specjalne wakacyjne wydanie podcastu „WojewódzkiKędzierski”. Prowadzący Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski przenieśli swoje studio podcastowe do...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764