logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Tomasz Sekielski odchodzi ze stanowiska redaktora naczelnego Newsweeka

  PR 30.04.2024, przeczytano 564 razy
ilustracja

Tomasz Sekielski, redaktor naczelny Newsweeka podjął decyzję o rezygnacji ze stanowiska. Od maja 2024 r. p.o. redaktora naczelnego będzie Michał Szadkowski, dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego. Rekrutacja na stanowisko szefa redakcji Newsweeka ruszy z początkiem maja br. Tomasz Sekielski pozostanie w Ringier Axel Springer Polska i będzie realizował projekty specjalne, niezmiennie będzie także prowadzić podcast „Naczelni”.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/tomasz-sekielski-odchodzi-ze-stanowiska-redaktora-naczelnego-newsweeka,404064,artykul.html

Tomasz Sekielski objął stanowisko redaktora naczelnego „Newsweeka” i był odpowiedzialny za pracę redakcji oraz strategię rozwoju tygodnika od czerwca 2022 r.

Bardzo dziękuję Tomaszowi za profesjonalizm, zaangażowanie i utrzymanie najwyższych standardów jakości i niezależności w kierowaniu redakcją Newsweeka. Kierowany przez Tomasza Newsweek zyskał wielu nowych czytelników i podwoił liczbę subskrybentów. Newsweek utrzymał pozycję czołowego tygodnika opinii na wymagającym rynku prasowym, a sama marka niezmiennie cieszy się dużym zaufaniem odbiorców. Tomasz Sekielski jest bez wątpienia jednym z najlepszych polskich dziennikarzy. Bardzo się cieszę, że pozostaje w RASP – mówi Aleksander Kutela, CEO Ringier Axel Springer Polska.

Z powodów osobistych nie będę mógł poświęcić się odpowiedzialnej roli redaktora naczelnego Newsweeka. Bardzo dziękuję mojemu Zespołowi za 2 intensywne lata. Miałem zaszczyt kierować grupą znakomitych profesjonalistów, którzy swoją codzienną pracą sprawiają, że Newsweek jest czołowym tygodnikiem opinii, który cieszy się uznaniem czytelników. Cieszę się, że nadal będziemy współpracować – mówi Tomasz Sekielski, redaktor naczelny Newsweeka.

Tomasz Sekielski jest dziennikarzem, reporterem, twórcą filmów dokumentalnych i autorem książek. Zdobywca najważniejszych nagród dziennikarskich i telewizyjnych w kraju. W latach 1997–2006 był reporterem „Faktów TVN”. Był także gospodarzem piątkowych wydań programu „Kropka nad i”. Od 2003 wraz z Andrzejem Morozowskim prowadził audycję „Kuluary”, codzienny program „Prześwietlenie” i „Teraz my!”. W TVN24 stworzył „Czarno na białym”. Od października 2012 do stycznia 2015 był gospodarzem poranków w Radiu Tok FM. Od stycznia 2013 do czerwca 2016 współpracował z TVP, gdzie prowadził autorski program „Po prostu”. Był także gospodarzem „Woronicza 17” w TVP Info. Pisał dla tygodników Newsweek i Wprost. W listopadzie 2018 roku dołączył do zespołu prowadzących program „Onet Rano”, a w czerwcu 2022 r. objął stanowisko redaktora naczelnego Newsweeka.

Do czasu powołania nowego redaktora/redaktorki naczelnego/naczelnej Newsweeka p.o. szefa redakcji będzie Michał Szadkowski, dotychczasowy z-ca redaktora naczelnego. Na stanowisku zastępcy pozostaje także Dariusz Ćwiklak.

Michał Szadkowski karierę zawodową zaczynał w „Gazecie Wyborczej”, gdzie był dziennikarzem i redaktorem działu oraz wydawcą serwisu Wyborcza.pl. Od 2019 r. w "Newsweeku", gdzie był wydawcą, szefem wydawców i wydawczyń, a od lipca 2022 r. jest zastępcą redaktora naczelnego.

Źródło: Ringier Axel Springer Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Bartłomiej Chmiel dołącza do Open Mobi
Z początkiem kwietnia br., Bartłomiej Chmiel dołączył do agencji digitalowej Open Mobi. Na stanowisku Account Managera będzie odpowiadał za obszar pozyskiwania Klientów z branży e-commerce.
 Zmiany w zarządzie AMS
1 lipca br. do zarządu AMS dołącza Grażyna Gołębiowska, wieloletnia menadżerka firmy. Będzie odpowiedzialna za obszar marketingu, sprzedaży i badań. Małgorzata Augustyniak, dotychczasowa wiceprezeska, pozostaje w strukturach Grupy na stanowisku doradczyni zarządu ds. CSR.
Marcin Arkuszewski Client Partnerem w dentsu X
Z początkiem czerwca do zespołu agencji mediowej dentsu X (dentsu Polska) dołączył Marcin Arkuszewski i objął stanowisko Client Partnera. Arkuszewski wraz z klilkunastoosobowym zespołem odpowiada za kompleksową obsługę klientów Santander Bank Polska i Generali. Raportuje bezpośrednio do Nicolette Senye, Media Practice Lead w dentsu Polska.
Awanse w Kinesso
Karolina Kusy i Stanisław Chmielarz objęli nowe role w KINESSO, agencji performance marketingu należącej do grupy IPG Mediabrands.
First aid communication team rozbudowuje kompetencje
Do zespołu first aid communication team dołączyła Daria Soroka, która w ostatnich latach intensywnie rozwijała kompetencje w energetyce prowadząc komunikację korporacyjną dla producenta energii odnawialnej. Posiada również ponad 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu kampanii promocyjnych na rzecz projektów kulturalnych. Soroka obejmie stanowisko senior...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764