logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Tomasz Wróblewski nowym redaktorem naczelnym Wprost

  PR 23.03.2015, przeczytano 787 razy
ilustracja

Tomasz Wróblewski został nowym redaktorem naczelnym tygodnika WPROST, zastępując na tym stanowisku Sylwestra latkowskiego. Wydawca powierzył mu zadanie wzmocnienia wizerunku WPROST jako najbardziej opiniotwórczego polskiego tygodnika oraz promotora przedsiębiorczości i liberalizmu gospodarczego, co zawsze było jednym z fundamentów linii redakcyjnej tygodnika. Pierwszy numer pod redakcją nowego naczelnego ukaże się za tydzień, 30 marca 2015 r. Pierwszym zastępcą redaktora naczelnego WPROST jest Bartosz Marczuk.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/tomasz-wroblewski-nowym-redaktorem-naczelnym-wprost-,24290,artykul.html

Tomasz Wróblewski jest jednym z najbardziej doświadczonych redaktorów na polskim rynku wydawniczym, a jednocześnie sprawny menadżerem, z którego porad i doświadczenia jako wydawca wielokrotnie korzystałem. Był zaangażowany w tworzenie, zarówno od strony dziennikarskiej, jak i zarządczej, wielu projektów prasowych, m.in. wprowadzenia na rynek polskiej edycji „Newsweeka”. Imponująca jest jego wiedza o prasie zagranicznej, i rozwiązaniach edytorskich jakie stosują najbardziej prestiżowe pisma na świecie. Doskonale porusza się w tematyce gospodarczej i problematyce międzynarodowej. Nie wątpię, że to właśnie połączenie wszystkich kompetencji, cech i doświadczenia, które powinien mieć naczelny najbardziej opiniotwórczego polskiego tygodnika” – mówi Michał M. Lisiecki, prezes AWR WPROST, wydawca tygodnika WPROST.

Po 15 latach wracam do Wprost z pełnym przekonaniem, że ta marka i ten  zespół  mogą  tworzyć tygodnik z którym identyfikować będą się najbardziej przedsiębiorczy Polacy – wiecznie poszukujący i otwarci na świat” – mówi Tomasz Wróblewski, nowy naczelny WPROST.

Średnie rozpowszechnienie płatne razem tygodnika WPROST w 2014 r. wyniosło 127 681. Średnia sprzedaż wydań drukowanych wynosiła 58 226. Tygodnik WPROST od 5 lat nieprzerwanie pozostaje najczęściej cytowanym polskim tygodnikiem. W 2014 r. był cytowany 7 412 razy, ponad dwukrotnie częściej niż wszystkie pozostałe tygodniki razem wzięte. Credo obowiązującym we WPROST do dziś jest słowo wstępne z pierwszego numeru tygodnika, który ukazał się w grudniu 1982 r., a w którym zespół redakcyjny deklarował:

Tomasz Wróblewski ostatnio był publicystą tygodnika „Do Rzeczy”, tworzył także własny projekt internetowy pod nazwa: tocowazne.pl. Wcześniej był m.in. redaktorem naczelnym „Rzeczpospolitej”, „Dziennika Gazety Prawnej” oraz „Newsweek Polska”. Jako wiceprezes i dyrektor zarządzającym grupy Polskapresse odpowiadał za nowe projekty wydawnicze. W przeszłości był także związany z tygodnikiem WPROST. Jest wykładowcą Collegium Civitas. Więcej o Tomaszu Wróblewskim – na www.

Bartosz Marczuk ostatnio był publicystą ”Rzeczpospolitej”. Wcześniej pełnił w tym dzienniku funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Był także kierownikiem działu Kraj w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. Jest absolwentem socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich Ekonomia Pracy w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych. Jako społeczny doradca ministra pracy był współtwórcą Rządowego Programu Polityki Rodzinnej. Jest stałym komentatorem zagadnień ekonomicznych i z zakresu polityki społecznej w mediach.

Źródło: Platforma Mediowa Point Group

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Polacy szybko zapominają i wybaczają, więc 5-6 udanych numerów i nikt, poza nielicznymi, nie będzie kojarzył tygodnika z ostatnimi tablidowymi publikacjami.

Za pół roku Wprost znowu będzie szanowanym, cytowanym, poważanym tygodnikiem opinii.

Najnowsze w tym dziale

Gazeta.pl udostępnia kalkulator pracy wykonywanej w domu
Redakcja Gazeta.pl angażuje się w walkę o prawa kobiet, wspiera równouprawnienie płci i nie boi się poruszać ważnych społecznie zagadnień. Zbliżający się Dzień Matki stał się dla dziennikarzy portalu pretekstem do rozpoczęcia dyskusji na temat wartości pracy opiekuńczej – opieki nad domem, dziećmi i osobami starszymi, czyli zajęć wykonywanych głównie...
Technologia wspiera współcześnie rozwój wielu przedsiębiorstw na niespotykaną dotąd skalę. Zmiana zachowań konsumentów sprawiła, że musieliśmy przedefiniować rolę, jaką technologia odgrywa w naszym codziennym życiu. Widać to m.in. we wzroście czasu przeznaczanego na oglądanie filmów, większej liczbie zapytań w wyszukiwarce, a także rosnącej...
„Informacje o tej reklamie”: nowa funkcja Tiktoka, która zwiększy przejrzystość reklam
Bezpieczeństwo użytkowników to priorytet TikToka. Platforma dokłada starań, by zachować transparentność w zakresie sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych reklamowych. Z tą myślą firma wprowadziła najnowszą funkcję „Informacje o tej reklamie”, która pozwoli społeczności TikToka dowiedzieć się więcej na temat personalizacji...
Wydawnictwo Agora zaangażowało się w pomoc Ukrainie i dochód ze sprzedaży książek Oksany Zabużko przekazało Fundacji Ocalenie, pomagającej osobom uciekającym przed wojną.  
Sztuczna inteligencja mierzy ruch wokół indoorowych nośników reklamowych AMS
To prawdziwy przełom w pomiarze ruchu wokół nośników indoorowych znajdujących się w galeriach handlowych. AMS i CitiesAI wdrożyły zupełnie nowy standard pomiaru, oparty na setkach tysięcy zdjęć analizowanych przez sztuczną inteligencję.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764