logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

TOP 5 social media news z ostatniego tygodnia

  PR 09.02.2017, przeczytano 606 razy

Facebook testuje nowy format reklamy, Instagram albumy fotograficzne, a LEGO uruchomił nową sieć społecznościową. Takiego tygodnia w social media dawno nie było.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/top-5-social-media-news-z-ostatniego-tygodnia,31400,artykul.html

Powierzchnia reklamowa na Facebooku powoli się wyczerpuje. Firma poszukuje więc nowych przestrzeni i okazuje się, że znalazła je na Messengerze. To ważna wiadomość, ale newsem tygodnia jest zdecydowanie uruchomienie własnej sieci społecznościowej przez LEGO. Dzięki temu widzimy, że miejsce w Internecie na nowe platformy jeszcze się nie wyczerpało. Ponadto dzieci poniżej 13 roku życia będą miały bezpieczniejsze miejsce do utrzymywania wirtualnych kontaktów niż Facebook.

​Facebook uruchamia testowanie reklam na Messengerze

Nie jest to zaskakująca wiadomość, bo już rok temu ​platforma się do tego przymierzała. Teraz nadszedł czas. Firma zaczyna testować reklamy na Messengerze jako część "bardzo małego testu w Australii i Tajlandii". Niektóre firmy na tych rynkach będą mieć okazję, żeby zobaczyć wyświetlenia swoich reklam pod ostatnimi rozmowami na ekranie głównym Messengera. 

Dobra wiadomość jest taka, że testowane reklamy nie zaczną się nagle pojawiać w rozmowach. Aby je zobaczyć, użytkownik sam będzie musiał wyrazić taką chęć lub otwarcie rozpocząć rozmowę z marką na platformie.

Są już klikalne snapkody na Snapchacie

Podczas gdy idea kodów QR może wydawać się nieco przestarzała, snapkody są bardzo użyteczne dla platformy, która nie ma wyraźnego sposobu przekonwertowania wizerunku na potencjalnych klientów. Nie jest to nowość - snapkody były już kopiowane na innych platformach od 2015 roku. QR Snapcodes oferują możliwości dla wydawców i reklamodawców do generowania ruchu na ich witrynach za pośrednictwem platformy social media.

Instagram

Już niedługo użytkownicy Instagrama będą mogli wysyłać wiele obrazów w poście. Nowa funkcja brzmi i wygląda dokładnie jak Facebook Albums. Sprawdzi się szczególnie wtedy, kiedy opowiadając historie, użytkownik będzie chciał przesłać maksymalnie 10 zdjęć w jednym poście.

Nowa możliwość jest obecnie testowana na wybranej grupie użytkowników, później ma pojawić się w aplikacji dostępnej dla konsumentów. Dokładnej daty nie znamy, pozostaje tylko czekanie na określony termin.

Facebook

Facebook chce uczyć ludzi, jak poprawnie wymawiać imiona
Bardzo prawdopodobne, że przynajmniej raz nazwisko każdego człowieka zostało wypowiedziane w nieprawidłowy sposób. Facebook chce to zmienić.

Lego Life

Wiele osób postrzega Lego jako markę aspiracyjną w social media. Tym razem, aby zadowolić swoją grupę docelową, postanowiła stworzyć sieć społecznościową Lego Life poświęconą pasjom najmłodszych. Platforma jest dostępna dla dzieci w wieku 5-13 lat. To idealne rozwiązanie dla młodych osób, które kochają Lego, a równocześnie chcą mieć swoje konto w sieci.

Aplikacja jest dostępna na iOS w 17 językach, w 2017 roku ma pojawić się na Androidzie. Pozwala użytkownikom obserwować, co budują inni, dołączać do grup tematycznych oraz odkrywać poufne informacje o swoich ulubionych bohaterach Lego. Ponadto, użytkownicy mogą brać udział w tworzeniu i dekorowaniu budynku, rozwiązywaniu quizów oraz zdobywaniu nagród.

Źródło: 365 agencja

www.365agencja.pl

Dodatkowe informacje:

autor: Anna Dziedzic

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Polskie Radio z wpisem o stanie likwidacji w KRS
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako reprezentant Skarbu Państwa będącego właścicielem 100% akcji Spółki, informuje, że Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy dokonał wpisu do Krajowego Rejestru Przedsiębiorców, na mocy którego Polskie Radio zostało postawione w stan likwidacji. Jedynym uprawnionym organem do zarządzania Spółką jest likwidator Paweł Majcher.
KRRiT: Sygnał Radia Maryja zakłócano z Rosji
Sekretarz Wykonawczy IGO EUTELSAT informuje Przewodniczącego KRRiT:
Kara dla TVN za „Franciszkańską 3” wyegzekwowana przez Urząd Skarbowy
16 kwietnia 2024 r. na rachunek bankowy KRRiT wpłynęła wyegzekwowana przez Urząd Skarbowy kara pieniężna nałożona na spółkę TVN SA w związku z naruszeniem art. 18 ust. 1 i 2 ustawy o radiofonii i telewizji poprzez emisję audycji pt. „Bielmo. Franciszkańska 3” (program TVN 24, cykl „Czarno na białym”, 6 marca 2023 roku).
Paryż 2024: igrzyska olimpijskie na antenach Eurosportu
Za dokładnie 100 dni w Paryżu rozpocznie się największe sportowe wydarzenie świata! Każdy moment Igrzysk Olimpijskich Paris 2024 dostępny będzie w Polsce w serwisie Max. TVN WBD pokaże transmisje najważniejszych wydarzeń w Eurosporcie 1, Eurosporcie 2 oraz w kanałach okazjonalnych Eurosport 3-9 i Eurosporcie 4K, dostępnych u niektórych operatorów.
Nowe rubryki i felietonistki w „Wysokich Obcasach Extra”
Już jutro – w czwartek, 18 kwietnia br. w sprzedaży dostępne będzie odświeżone wydanie miesięcznika „Wysokie Obcasy Extra”, w którym czytelniczki i czytelnicy znajdą nowe rubryki i teksty nowych felietonistek – Katarzyny Kucewicz i Carrie z Mokotowa. Tematem numeru są sekrety rodzinne, a gwiazdą okładki – aktorka Reese...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764