logo
WIEDZA

Tradycyjny sklep skazany na zapomnienie?

  PR 28.11.2018, przeczytano 204 razy
ilustracjastrzałka

Rewolucja związana z powszechną digitalizacją dotyczy już praktycznie każdej sfery życiowej. W efekcie stopniowo zmieniają się nasze nawyki i sposób, w jaki wchodzimy w interakcje z otoczeniem. A jak na tę zmianę paradygmatu zareagował handel detaliczny?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/tradycyjny-sklep-skazany-na-zapomnienie,380319,artykul.html

Sposób, w jaki stacjonarny handel komunikuje się ze swoimi klientami, na przestrzeni ostatnich lat wyraźnie ewoluował. Dominującą rolę zaczynają odgrywać aspekty wizualne – produkt, żeby wyróżnić się spośród milionów innych przedmiotów, musi być wyeksponowany w atrakcyjnym otoczeniu, które będzie jednocześnie podkreślać jego charakter oraz podstawowe funkcje. Biorąc pod uwagę sezonowość kolekcji, w przypadku stacjonarnych sklepów stanowi to ogromne wyzwanie logistyczne. Do tego dochodzi jeszcze problem z kosztowną przestrzenią handlową, której zawsze brakuje, by w pełni zademonstrować portfolio oferowanych produktów bądź usług. W efekcie powstaje więc pytanie, czy obecnie dostępna jest alternatywna, która znacznie uatrakcyjni przekaz, jednocześnie nie rujnując budżetu sklepu.

Rozwiązaniem, które oferuje możliwość angażowania uwagi kupujących przy zachowaniu niewielkiej przestrzeni, są interaktywne showroomy. Pozwalają one stworzyć efektowną prezentację produktów, z wyeksponowanymi kluczowymi elementami oferty. Takie interaktywne sklepy XXI wieku z asystą wykwalifikowanego personelu dostarczają klientom informacji w sposób prosty, skuteczny i angażujący. Z pewnością brak klaustrofobicznego poczucia zagracenia ułatwi naprowadzenie klienta na właściwy produkt, jednocześnie dając możliwość sprzedawcy na szybkie zaprezentowanie całego portfolio produktów, i to w znacznie w szerszym kontekście.

Zasady dobrego showroomu

Wszystko oczywiście zależy od branży oraz oferowanych produktów. Podstawową zasadą dobrego showroomu jest jednak konieczność prezentacji kolekcji na ekranach o określonych parametrach, czyli takich, które charakteryzować się będą świetną jakością oraz odpowiednio dużymi przekątnymi matrycy. W przypadku biżuterii z powodzeniem można ją pokazywać na ekranach 10-15’’, z kolei nieco większe obiekty takie jak meble czy samochód wymagać będą dużo większych konstrukcji. Co więcej, szczególnie w przypadku nasłonecznionych pomieszczeń warto pamiętać o powłoce antyrefleksyjnej, która skutecznie zapobiega odbijaniu się światła. Niemałe znaczenie ma również wzornictwo samego ekranu – pokryty od frontu gładką taflą szkła wygląda atrakcyjniej i może pomóc w budowaniu prestiżowego wizerunku sklepu.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

By multimedialne materiały wyglądały atrakcyjnie, ekrany muszą oferować jasny obraz o dużych kontrastach oraz świetną reprodukcję kolorów z żywymi barwami i głębokimi czerniami. Nie bez znaczenia są także szerokie kąty widzenia. W trakcie wyboru odpowiednich urządzeń należy zwrócić również uwagę na ich trwałość – ekrany dotykowe powinny być pokryte hartowanym szkłem, co w efekcie chronić je będzie przed ewentualnymi zarysowaniami oraz uszkodzeniami. Co więcej, bardzo istotnym parametrem jest także długość pracy urządzenia, która powinna wynosić minimum 12 godzin. Oczywiście dostępne są już konstrukcje, które potrafią wyświetlać materiały w trybie 24/7.

Daj się zauważyć

Klienci, którym najbardziej zależy na widoczności ich treści reklamowych, powinni się zainteresować monitorami 4K w rozmiarach od 40” aż do 90”. Jednym z producentów, który oferuje takie rozwiązania, jest japońska firma iiyama (np. seria 40 oraz 50). Na rynku dostępne są również ekrany specjalnie przystosowane do pracy w trudnych warunkach ciągłej ekspozycji na promienie słoneczne. Dzięki matrycy IPS M+LED oferującej jasność na poziomie do 3000cd/m2 oraz czujnikowi, który automatycznie dostosowuje podświetlenie ekranu do panujących warunków świetlnych, modele typu high-brightness idealnie nadają się do montażu w nasłonecznionych miejscach takich jak witryny sklepowe bez obawy o jakość wyświetlanych materiałów. Jeśli zaś zależy nam na łatwym zarządzaniu treściami, warto zwrócić uwagę na monitory z dedykowanymi aplikacji jak na przykład iiSignage, która umożliwia tworzenie reklam i zarządzanie nimi z poziomu komputera PC podłączonego do tej samej sieci.

Digital Signage – czy naprawdę warto?

Zdaniem specjalistów oraz analityków z branży handlu detalicznego format showroomu nie jest odległą przyszłością a raczej teraźniejszością. Redefinicja sklepu stacjonarnego pozwala klientom na podejmowanie jeszcze bardziej świadomych decyzji zakupowych. Z kolei dla przedsiębiorców korzystanie z rozwiązań Digital Signage oznacza możliwość zaprezentowania całego portfolio produktów w bardzo atrakcyjny sposób przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów związanych z ekspozycją oraz utrzymaniem kosztownej przestrzeni sklepowej.

Źródło: iiyama

www.iiyama.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Komunikacja mobilna w okresie świątecznym
Wydawać by się mogło, że przedświąteczna gorączka panuje głównie w centrach handlowych, branży e-commerce i firmach kurierskich, jednak tak naprawdę koniec roku mocno daje o sobie znać niemal w każdym, małym czy dużym przedsiębiorstwie. Czy i jak można w tym czasie usprawnić wewnętrzne procesy komunikacyjne, a także kontakt z klientami?
Skuteczne kampanie retargetingowe - wskazówki przed sezonem świątecznych zakupów
Przed sezonem świątecznych zakupów Criteo, reklamowa platforma w otwartym Internecie, opublikowała zestaw wskazówek dotyczących retargetingu. Mają one pomóc markom i sprzedawcom detalicznym w ponownym zaangażowaniu użytkowników, którzy porzucili swoje koszyki przed dokonaniem zakupu. W Black Friday  sprzedaż internetowa w Polsce jest prawie...
7 grzechów głównych w zarządzaniu cyfrowym produktem
Zarządzanie produktem nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza w tak szybko zmieniającym się świecie. Szczególnie jeżeli chodzi o branże cyfrową, która z każdym rokiem zaskakuje nas czymś nowym. W zarządzaniu produktem potrzeba intuicji, która wyjdzie naprzeciw potrzebom oraz dostarczy uniwersalne rozwiązanie. Na co należy uważać chcąc osiągnąć sukces w...
Twórz content w oparciu o dane. Tylko jakie?
Jesteś odpowiedzialny za planowanie i tworzenie contentu w swojej firmie? Bazuj na danych, a osiągane przez Ciebie wyniki będą współmierne do nakładu pracy! O czym pisać? Kiedy publikować? Jaki tytuł nadać treściom? Które z nich przynoszą najwięcej ruchu, a które zupełnie nie wzbudzają zainteresowania? Sprawdź dane, na których powinieneś oprzeć...
Prognoza: 3 trendy w online marketingu warte uwagi w 2019 r.
Rok 2019 zbliża się wielkimi krokami a wraz z nim nowe trendy w marketingu online, który obejmuje SEO, media społecznościowe, PPC, czy content marketing. Jeśli chcesz, aby Twoja firma w nowy rok weszła w pełni przygotowana warto te nadchodzące trendy w strategii rozwojowej uwzględnić.
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej
© 1997-2018 ICOS
. Wszystkie prawa zastrzeżone