logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Traffic Design i wodny świat na szkole

  PR 14.09.2023, przeczytano 363 razy
ilustracjastrzałka

Można już oglądać kolejną realizację Traffic Design. Mural projektu polskiej ilustratorki Gosi Herby został namalowany na ścianie Zespołu Szkół nr 6. Praca projektowa jest efektem rozmów ze szkolną społecznością oraz warsztatów z uczniami.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/traffic-design-i-wodny-swiat-na-szkole,401381,artykul.html

- Mural przedstawia dzieci bawiące się nad wodą. Jedno z nich wygrzewa się na kamieniu, drugie nurkuje. To symboliczny pomost pomiędzy ciszą (woda) a dźwiękiem (powietrze). Inspiracją dla mnie były także rysunki uczniów szkoły. - Gosia Herba, autorka projektu

Gosia Herba jest autorką ilustracji prasowych, komercyjnych, większych form związanych z architekturą i wnętrzami, ale głównie specjalizuje się w ilustracji książkowej. Projektuje okładki, ilustruje i współtworzy książki dla dzieci. Jej prace publikowane są na całym świecie. Rysowała m.in. dla The New Yorker, The New York Times, Der Tagesspiegel, The Washington Post. Polscy czytelnicy znają ją z książek „Balonowa 5” czy „Van Dog”.

Na muralu oprócz motywu zabawy, radosnego spędzania czasu wśród przyrody pojawia się żaba – bohaterka warsztatów z dziećmi.

Projekt jest częścią działania realizowanego w ramach Asphalt Art fundacji Bloomberga i wkrótce zyska rozwinięcie w postaci dalszych działań mających zapewnić uczennicom i uczniom szkoły większy komfort korzystania z placówki.

Mural został wykonany przez artystów związanych z Traffic Design. Projekt sfinansowano ze środków Miasta Gdynia oraz Cavatina Group.

ilustracjastrzałka

Źródło: Stowarzyszenie Traffic Design

www.trafficdesign.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Badanie rynku upominków reklamowych PIAP – zmiany, trendy, narzędzia marketingowe
Polska Izba Artykułów Promocyjnych PIAP zaprasza przedstawicieli branży marketingowej do wzięcia udziału w dwóch badaniach, które rzucą światło na branżę artykułów promocyjnych jako skutecznego narzędzia marketingowego oraz omówią jej perspektywy w obliczu zmian w gospodarce – edycja 2023.
Roland DG Versastudio BN2: nowe plotery dla małych firm
Roland DG, producent wielkoformatowych ploterów atramentowych i drukująco-tnących, ogłosił wprowadzenie do swojej oferty atramentowych ploterów drukująco-tnących VersaSTUDIO BN2-20 i BN2-20A. Wraz z tą premierą firma Roland DG zamierza zdemokratyzować profesjonalną produkcję grafiki, zapewniając biurom domowym i małym firmom dostęp do najnowocześniejszej technologii druku, na...
Marka Krispol podjęła współpracę z Aluprof w kampanii pod hasłem Cichy luksus
Mniej znaczy więcej – taką zasadą kierował się Ludwig Mies van der Rohe, prekursor minimalizmu w architekturze. Definicja luksusu zmienia się tak, jak ewoluuje świat wokół nas. Kiedyś luksus był synonimem przepychu i zamożności. Dziś wyróżnikiem dobrego gustu w architekturze jest zrównoważone budownictwo, najwyższa jakość zastosowanych materiałów oraz indywidualnie...
Barceló Warsaw Powiśle pokazuje wnętrza z historycznymi artefaktami
Hotel Barceló Warsaw Powiśle zaprezentował się w pełnej odsłonie. 151 pokoi, jeden z najpiękniejszych widoków na wschodnią panoramę Warszawy prosto z zewnętrznego basenu na dachu, a przede wszystkim – unikalne wnętrza, w których poszczególne elementy nawiązują do kompleksu Elektrowni Powiśle, którego hotel jest częścią. Oświetlenie...
Ogromny świetlny kalejdoskop na rynku Manufaktury – Light Move Festiwal
Tradycyjnie Manufaktura włącza się w trasę Light Move Festiwalu. Tym razem, na Rynku Włókniarek Łódzkich stanie monumentalna instalacja świetlno-muzyczna, która rozświetli zabytkowe, ceglane budynki.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764