logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Trailer Metro Exodus z Webby Award 2020

  PR 21.05.2020, przeczytano 355 razy
ilustracja

Stworzony w Platige Image trailer Metro Exodus Artyom's Nighmare otrzymał główną nagrodę w kategorii „Video Branded Entertainment - Games" na odbywającej się 19.05 24. Gali Webby Awards. Produkcja otrzymała również wyróżnienie w kategorii „Video Animation – Branded”.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/trailer-metro-exodus-z-webby-award-2020,387093,artykul.html

Jury doceniło zwiastun kolejnej odsłony kultowej serii „Metro”, przyznając jego twórcom tytuł Webby Award Winner. Stworzony przez warszawskie studio trailer zabiera widza w zapierającą dech, dziejącą się na kilku płaszczyznach podróż. Artyom's Nightmare to mroczna wizja, pełna zaskakujących zwrotów akcji i tajemnic.

- Webby Award to prestiżowa nagroda i kolejne istotne wyróżnienie dla Metro Exodus. Dla Platige Image to duża nobilitacja, która jednocześnie zobowiązuje nas do tworzenia kolejnych produkcji na najwyższym, światowym poziomie – komentuje Karol Żbikowski, Prezes Platige Image.

Gra Metro Exodus, wyprodukowana przez 4A Games i wydana przez Deep Silver, stanowi część uniwersum Metro, obejmującego serię bestsellerowych książek autorstwa Dmitrija Głuchowskiego, literackich spin-offów i cyfrowych adaptacji.

- Arytom’s Nightmare od początku był dla nas wyjątkową produkcją, w którą byliśmy zaangażowani od koncepcji po wykonanie. Zależało nam na tym by w jak najlepszy sposób oddać nastrój prozy Dmitrija Głuchowskiego, kolejne nagrody potwierdzają, że nam się to udało. To przede wszystkim zasługa efektywnej współpracy i profesjonalizmu całego zespołu – dodaje Tomasz Suwalski, reżyser z Platige Image.

Trailer Metro Exodus Artyom's Nightmare zdobył wcześniej prestiżową nagrodę Animago Award 2019 w kategorii Best Game Cinematic. Produkcja była wyróżniana również na Vega Digital Awards 2019, gdzie zwyciężyła w kategoriach: Animacja, Gra oraz Efekty wizualne, a także zdobyła drugie miejsce w kategorii Reżyseria. Trailer zdobył też brąz w kategorii Animacja na Ciclope Festival 2019.

Webbys Award, nazywane Internetowymi Oscarami, to powołane przez Międzynarodową Akademię Sztuki Cyfrowej i Nauki (IADAS) nagrody przyznawane od 1996 roku. Ich celem jest uhonorowanie działań przyczyniających się do kreatywnego i profesjonalnego rozwoju Internetu oraz mediów interaktywnych. Do 24. edycji Webby Awards zgłoszonych zostało prawie 13 000 produkcji z 70 krajów na całym świecie.

Źródło: Platige Image

www.platige.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Zwycięzcy Grand Press Photo 2020 w Galerii Signs.pl
Jacek Szydłowski („Dziennik Wschodni”) wygrał Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2020. Zdjęcie Roku jego autorstwa przedstawia lekarkę z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie na dyżurze w specjalnym namiocie do segregacji pacjentów podczas pandemii koronawirusa. Zwycięskie prace prezentujemy w Galerii...
Znamy laureatów III edycji Design by Śliwka Nałęczowska
Marka Śliwka Nałęczowska zrealizowała III edycję konkursu Design by Śliwka Nałęczowska, skierowanego do młodych twórców. Akcja rokrocznie cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem w środowisku artystów, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. W bieżącej odsłonie projektu pasjonaci grafiki i designu zgłosili rekordowe 2874 prac.
300 tys dolarów w konkursie Huawei dla twórców motywów
Ruszyła nowa edycja globalnego konkursu Huawei dla twórców motywów – Huawei Global Theme Design Competition.
Konkurs na kampanię dla ZOO Wrocław
Wrocławskie ZOO we współpracy z AMS przygotowało konkurs dla grafików. Może w nim wziąć udział każdy, kto zaprojektuje plakat zachęcający do odwiedzenia ogrodu zoologicznego. Kampania trafi m.in. na przystanki AMS w Polsce i poprzedzi ponowne otwarcie ogrodu dla odwiedzających. Autor zwycięskiego plakatu pomoże zwierzętom i zgarnie nagrodę o wartości ponad 3,5 tys....
The Kissinger Twins nagrodzeni Webby Award
Instagramowa seria @Sufferosa autorstwa The Kissinger Twins z prestiżową statuetką Webby Award 2020! Polski projekt został nagrodzony w kategorii Social Content Series & Campaigns | Arts & Entertainment. Pokonał kreacje takich gigantów  jak Marvel, Youtube czy Grammy’s.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764