logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Trailer Metro Exodus z Webby Award 2020

  PR 21.05.2020, przeczytano 705 razy
ilustracja

Stworzony w Platige Image trailer Metro Exodus Artyom's Nighmare otrzymał główną nagrodę w kategorii „Video Branded Entertainment - Games" na odbywającej się 19.05 24. Gali Webby Awards. Produkcja otrzymała również wyróżnienie w kategorii „Video Animation – Branded”.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/trailer-metro-exodus-z-webby-award-2020,387093,artykul.html

Jury doceniło zwiastun kolejnej odsłony kultowej serii „Metro”, przyznając jego twórcom tytuł Webby Award Winner. Stworzony przez warszawskie studio trailer zabiera widza w zapierającą dech, dziejącą się na kilku płaszczyznach podróż. Artyom's Nightmare to mroczna wizja, pełna zaskakujących zwrotów akcji i tajemnic.

- Webby Award to prestiżowa nagroda i kolejne istotne wyróżnienie dla Metro Exodus. Dla Platige Image to duża nobilitacja, która jednocześnie zobowiązuje nas do tworzenia kolejnych produkcji na najwyższym, światowym poziomie – komentuje Karol Żbikowski, Prezes Platige Image.

Gra Metro Exodus, wyprodukowana przez 4A Games i wydana przez Deep Silver, stanowi część uniwersum Metro, obejmującego serię bestsellerowych książek autorstwa Dmitrija Głuchowskiego, literackich spin-offów i cyfrowych adaptacji.

- Arytom’s Nightmare od początku był dla nas wyjątkową produkcją, w którą byliśmy zaangażowani od koncepcji po wykonanie. Zależało nam na tym by w jak najlepszy sposób oddać nastrój prozy Dmitrija Głuchowskiego, kolejne nagrody potwierdzają, że nam się to udało. To przede wszystkim zasługa efektywnej współpracy i profesjonalizmu całego zespołu – dodaje Tomasz Suwalski, reżyser z Platige Image.

Trailer Metro Exodus Artyom's Nightmare zdobył wcześniej prestiżową nagrodę Animago Award 2019 w kategorii Best Game Cinematic. Produkcja była wyróżniana również na Vega Digital Awards 2019, gdzie zwyciężyła w kategoriach: Animacja, Gra oraz Efekty wizualne, a także zdobyła drugie miejsce w kategorii Reżyseria. Trailer zdobył też brąz w kategorii Animacja na Ciclope Festival 2019.

Webbys Award, nazywane Internetowymi Oscarami, to powołane przez Międzynarodową Akademię Sztuki Cyfrowej i Nauki (IADAS) nagrody przyznawane od 1996 roku. Ich celem jest uhonorowanie działań przyczyniających się do kreatywnego i profesjonalnego rozwoju Internetu oraz mediów interaktywnych. Do 24. edycji Webby Awards zgłoszonych zostało prawie 13 000 produkcji z 70 krajów na całym świecie.

Źródło: Platige Image

www.platige.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nagrody w konkursie KTR 2020: przegląd wyników
Wśród laureatów KTR 2020 przyznano 179 nagród, w tym 32 złote, 49 srebrnych i 98 brązowych. W rankingu rocznym na I miejscu znalazły się: agencja 180heartbeats + JUNG V. MATT, studio projektowe OSOM Studios, dom produkcyjny Papaya Films, studio postprodukcyjne Platige Image oraz OLX jako Reklamodawca Roku.
Prace laureatów „Timecode Akcja Animacja” wyświatlane na 20 tys. ekranów
Co dzieję się online, nie zostanie tylko w online. Kreatywności nie da się zamknąć w domu, dlatego FCBBridge2Fun, TAA i Screen Network wspierają młodych twórców animacji, dając im możliwość pokazania szerokiej publiczności prac stworzonych w ramach konkursu Timecode Akcja Animacja.
Strategia marketingowa firmy MEWA okazała się przekonująca dwukrotnie – jury konkursu Effie Awards i konkursu BoB-Awards przyznały firmie brązową statuetkę za aktualną kampanię marketingową.
W czwartek, 3 grudnia br. o godz. 20:00 podczas finału konkursu organizowanego przez „Gazetę Wyborczą" poznamy kolejnego laureata Nagrody im. Krzysztofa Millera za najlepszy materiał fotograficzny roku oraz w kategorii „Wolność, solidarność, tolerancja". Podczas uroczystości pokazane zostaną najlepsze zdjęcia, a prezentacji towarzyszyć będą rozmowy z finalistami konkursu....
Po raz czwarty z rzędu reklamy banku Credit Agricole zostały nagrodzone w konkursie niezależnej kreacji reklamowej Kreatura. To jeden z najbardziej prestiżowych konkursów reklamowych w Polsce.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764