logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Trzecia maszyna do wycinania etykiet w drukarni Grafpress

  PR 24.08.2022, przeczytano 606 razy
ilustracja

GRAFMASZ wdrożył w lipcu br. kolejne urządzenie do wykańczania etykiet- VD3350. Instalacja miała miejsce w drukarni GRAFPRESS w Olkuszu w województwie małopolskim, która zakupiła już 3 ploter tego typu.  Drukarnia funkcjonuje na rynku od wielu lat, posiada własny bardzo dobrze wyposażony park maszynowy, w skład którego wchodzą m.in. maszyny drukujące cyfrowo, laminatory, krajarki, linia do broszur. W ostatnich latach GRAFPRESS mocno stawia na produkcję etykiet czego początkiem był zakup cyfrowej maszyny drukującej. Grafmasz wdrożył uprzednio w roku 2020 oraz 2021 dwa plotery VD320III, które szybko okazały się być niewystarczające dla rosnących zleceń drukarni.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/trzecia-maszyna-do-wycinania-etykiet-w-drukarni-grafpress,396984,artykul.html

- Podjęliśmy decyzję  o kolejnym usprawnieniu procesu wycinania etykiet z roli na rolę- mówi Pan Łukasz Kajda właściciel Grafpress. - Z uwagi na nowe zlecenia konieczne było przyspieszenie finiszingu. Po raz kolejny postanowiliśmy postawić na elastyczne rozwiązania wycinania poprzez ploter nożowy oferowany przez Grafmasz. Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowych dwóch automatycznych ploterów VD320 III od tego dostawcy, ale w sytuacjach szczytu zamówień były one dla nas niewystarczające. Postanowiłem o dodaniu do produkcji urządzenia VD3350, które wycina z prędkością do 9m na minutę czterema głowicami symultanicznie co znacznie przyspiesza wykonywane prace.

Urządzenie pozwala na cyfrowe wycinanie etykiet i naklejek drukowanych na roli. Posiada zautomatyzowane: zmianę pracy na kolejną poprzez odczyt kodu za pomocą kamery CCD, ustawienie rozstawu głowic na żądany format, kontrolę naciągu. Zintegrowany system wałków prowadzących wstęgę, gwarantujący jej proste prowadzenie w całym procesie wycinania. W standardzie możliwa jest laminacja na zimno z regulacją pasowania folii do wstęgi. Możliwość cięcia i rozdzielania na mniejsze gilzy. Indywidualna regulacja głębokości. Stół do łączenia wstęgi podczas zmiany rolek minimalizuje straty materiału. Pneumatyczne wałki rozprężne (odwijak/nawijak) ułatwiają wymianę roli. Obsługa projektów realizowana jest za pomocą zintegrowanego komputera z oprogramowaniem producenta. Opcjonalnie może zostać również wyposażone w gilotynę do cięcia arkuszy, która pracuje w linii, dzięki czemu zyskuje jeszcze większe możliwości cięcia materiału z roli na arkusze.  Ploter posiada zintegrowany moduł laminowania na zimno oraz automatyczne separowanie matrycy etykiet.

- Urządzenie oferowane jest na polskim rynku przez firmę GRAFMASZ, która po raz kolejny terminowo dostarczyła do mnie ploter, przeprowadziła instalację oraz profesjonalne szkolenie z jego obsługi co umożliwiło bardzo szybkie włączenie nowej maszyny do naszej produkcji - dodaje Pan Łukasz Kajda.

Źródło: Grafmasz

www.grafmasz.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sinajet 0604MT w Poligrafii Małopolskiej
Ploter tnący to kolejna inwestycja nowosądeckiej drukarni Poligrafia Małopolska w rozbudowę własnego parku maszynowego. Grafmasz tym samym wdrożył kolejny ploter tnąco-bigujący 0604 MT. Instalacja miała miejsce w drugim kwartale 2022 roku.
Mimo niespokojnej sytuacji gospodarczej koncern Koenig & Bauer dzięki dobremu udanemu kwartałowi znajduje się na ścieżce wzrostu. Podobnie jak wiele przedsiębiorstw produkcyjnych, Koenig & Bauer wciąż znajduje się w sytuacji, w której z jednej strony ma do czynienia z wysokim portfelem zamówień, a z drugiej z wpływem wielu negatywnych czynników zewnętrznych, głównie po stronie...
Wytrzymałe etykiety z technologią Mark Andy – w odpowiedzi na zmiany klimatyczne
Podstawowe funkcje etykiet to dekorowanie produktu i dostarczanie konsumentom informacji na jego temat: od półek supermarketu, poprzez apteki czy systemy logistyczne, po różne sektory transportu. Dlatego tak ważna jest możliwość wykorzystania ich w różnych warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Zdaniem firmy Mark Andy, rosnące oczekiwania, a...
Kompletne rozwiązania do automatycznej produkcji kalendarzy Head-one i Cal-one
Tegoroczna premiera HEAD-one, automatu do produkcji wypukłych główek do kalendarzy sprawiła, że w firmie Akonda portfolio urządzeń do produkcji kalendarzy jest już kompletne! Drukarnie oferujące kalendarze trójdzielne otrzymują rozwiązania do automatyzacji, co przekłada się na zwiększenie ilości i jakości produkcji. - Z kalendarzy ściennych będziemy...
HP Jet Fusion 5400 i Metal Jet S100: nowości dla branży produkcyjnej
Na targach Formnext firma HP zaprezentowała nowe części produkcyjne Metal Jet od firmy John Deere, nowe funkcjonalności technologii Multi Jet Fusion takie jak wydruk białych części, współpraca w zakresie rozwoju materiałów i post processingu oraz nowy program recyklingu.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764