logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Trzecie spotkanie klubu VSOP w zakładach Koenig & Bauer w Radebeul

  PR 08.11.2016, przeczytano 598 razy
ilustracjastrzałka

13 października br. polscy użytkownicy maszyn KBA Rapida wzięli udział w dorocznym zjeździe członków klubu VSOP (Very Smart Offset Printers) w zakładach produkcyjnych KBA-Sheetfed w Radebeul.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/trzecie-spotkanie-klubu-vsop-w-zakladach-koenig-and-bauer-w-radebeul,30472,artykul.html

W programie spotkania, skierowanego do drukarzy i kierowników produkcji, znalazły się przede wszystkim informacje na temat nowych usług serwisowych oferowanych przez firmę Koenig & Bauer. Oprócz standardowych, służących podniesieniu wydajności, zwiększeniu sprawności maszyn i polepszeniu jakości drukowania zagadnień, szeroko dyskutowanym tematem były rozwiązania workflow i oparte na danych modele biznesowe takie jak: analiza wydajności oraz usługi proaktywne i prewencyjne (zapobiegawcze), służące optymalizacji procesów. Innym poruszanym zagadnieniem były innowacyjne rozwiązania zaprezentowane przez KBA na targach drupa 2016.

Podczas spotkania Dirk Winkler – dyrektor działu technologii druku w KBA-Sheetfed, zaprezentował maszynę KBA Rapida 105 PRO, wyposażoną m.in. w dwie wieże lakierujące oraz moduł do foliowania na zimno, w której zadrukowano i uszlachetniono wysokogatunkowe kartony opakowaniowe, mapy świata i stronice kalendarza. Uszlachetnione opakowania zostały następnie poddane wykrawaniu przy użyciu sztancy rotacyjnej KBA Rapida RDC 106 oraz bigowaniu. Kolejną, premierową w przypadku tego rozwiązania, funkcją było realizowane w trybie inline usuwanie odpadu. Wszystko odbywało się przy minimalnie krótkich czasach narządzania maszyny i – jak zapewnia KBA – dwukrotnie szybciej niż w przypadku konwencjonalnych sztanc płaskich.

Druga prezentacja „na żywo” uwzględniała maszynę KBA Rapida 75 PRO z innowacyjnym systemem suszenia LED-UV. Wykorzystano go przy realizacji części zleceń, bazujących na niepowlekanych papierach offsetowych oraz wysokogatunkowym papierze powlekanym. W tym drugim przypadku zastosowano też uszlachetnianie z udziałem lakieru błyszczącego. Jak podkreślano podczas prezentacji, zmiana prac w tej nowej półformatowej maszynie odbywa się niemal natychmiast.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie zakładów produkcyjnych KBA-Sheetfed. Tu drukarze z Polski mieli okazję wziąć udział testach kilku wielozespołowych maszyn, które wkrótce zostaną dostarczone do klientów. Wśród nich znajdowały się m.in. KBA Rapida 145 z czternastoma zespołami drukującymi i lakierującymi oraz maszyny 10- i 12-kolorowe z systemem odwracania.

Jak co roku, intensywną wymianę wiedzy towarzyszącą spotkaniom klubu VSOP, połączono z ciekawym programem turystycznym i kulinarnym.

Źródło: KBA CEE

www.kba.com/pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Firma Brother, producent urządzeń drukujących i technologii komunikacyjnych oraz sponsor Polskiej Ligi Siatkówki S.A., będzie również wspierać  letnie rozgrywki PreZero Grand Prix PLS. To kolejne rozszerzenie współpracy PLS S.A. ze znaną światową marką, która była też partnerem marcowego turnieju finałowego TAURON Pucharu Polski.
Branża opakowań rośnie w rekordowym tempie
Produkcja sprzedana krajowego przemysłu opakowań wzrosła w ub. r. o ok. 1,3%, przebijając poziom 45,5 mld PLN, co było dobrym wynikiem na tle całego przetwórstwa przemysłowego, gdzie spadek produkcji sprzedanej wyniósł 5,2%. Pozwoliło to producentom opakowań utrzymać status branży odpornej na kryzysy. Jest to już skala porównywalna z branżą meblarską – znaną jako polska...
Stora Enso w 2. kw. 2021: kontynuacja trendu wzrostowego
Wzrost przychodów ze sprzedaży o 22,6%, zysk operacyjny EBIT do poziomu  364 mln euro i marży zysku EBIT do 14% - to kluczowe informacje finansowe przekazane przez Stora Enso w kontekście wyników koncernu za 2. kwartał 2021 r. Jak podkreśla kierownictwo firmy, jest to efekt właściwej polityki cenowej i zwiększonych dostaw, zrealizowanych przede wszystkim przez działy Biomaterials,...
Accuriopress C7100: jeszcze wyższy poziom druku produkcyjnego
Pracuj mądrzej, niekoniecznie ciężej – to filozofia, która najprościej opisuje zalety AccurioPress C7100. Nowe cyfrowe urządzenie do druku produkcyjnego od Konica Minolta zostało wyposażone w innowacyjne technologie, które gwarantują lepsze możliwości wykończenia, wyjątkową trwałość i jakość.
Drukarnia Totem z maszynami Durst od LFP Industrial Solutions
TOTEM to dynamicznie rozwijająca się drukarnia, która od dawna jest widoczna na polskim rynku poligraficzno-reklamowym. O tym, jak sobie radzi świadczą zarówno wyniki, jak i uznanie oraz zadowolenie wielu klientów. W parku maszynowym drukarni pracują dwie maszyny dostarczone przez LFP Industrial Solutions: Durst Rhotex 325 oraz Durst RHO P10 200 HS. Przyszedł czas na...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764