logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Trzy maszyny Mark Andy w drukarni Orion Znakowanie Towarów

  PR 05.03.2020, przeczytano 473 razy
ilustracjastrzałka

Kilka miesięcy temu w firmie Orion Znakowanie Towarów z Wrocławia rozpoczęła pracę – jako jedna z pierwszych  w naszym kraju – hybrydowa maszyna Mark Andy Digital Series HD. Urządzenie wsparło produkcję etykietową, realizowaną tu dotychczas m.in. w uruchomionej przed ponad trzema laty, innej maszynie tego samego dostawcy – Performance Series P7. Trzecim rozwiązaniem Mark Andy we wrocławskiej drukarni będzie nowy model w ofercie tego producenta – maszyna Evolution.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/trzy-maszyny-mark-andy-w-drukarni-orion-znakowanie-towarow,385939,artykul.html

Rozwiązaniom hybrydowym, bazującym na technice inkjetowej, firma Orion Znakowanie Towarów przyglądała się od dłuższego już czasu. Również jej klienci pytali o możliwość realizowania zleceń uwzględniających moduły cyfrowe, choćby z myślą o bardzo krótkich seriach czy opcji personalizacji.

- Mając w parku sprzętowym maszynę Performance Series P7 – mówi Marek Dziewanowski, prezes zarządu Orion Znakowanie Towarów – byliśmy świadomi, że Mark Andy systematycznie wprowadza na rynek nowe rozwiązania technologiczne w zakresie druku cyfrowego. Wiedzieliśmy zatem, że planowane jest przez nią rozwiązanie 4. generacji. Możliwości, elastyczność w działaniu i jakość etykiet realizowanych w modelu Digital Series HD wywarła na nas tak duże wrażenie, że decyzję o jej zakupie podjęliśmy bardzo szybko; tuż po jej obejrzeniu – po raz pierwszy – podczas Dni Otwartych odbywających się warszawskim centrum demonstracyjnym Mark Andy.

Na wyposażenie dostarczonej tu maszyny składają się: moduły druku inkjetowego; zespoły fleksograficzne; chłodzone cylindry dociskowe; szyna z odwracaniem wstęgi i tłoczeniem folią na zimno; stacja sztancowania QCDC z nowym nawijakiem ażuru do trudnych kształtów; moduł do produkcji etykiet wielostronicowych oraz automatyczne register i preregister. Produkcję przy jej współudziale rozpoczęto tu w drugiej połowie ubiegłego roku.

- Traktujemy ją jako bardzo duże odciążenie dla maszyny konwencjonalnej, zwłaszcza przy zleceniach wymagających dodatkowych uszlachetnień, realizowanych w niższych nakładach. Właśnie możliwość efektywnego wykonywania krótkich serii to w naszym przypadku kluczowa korzyść z tej inwestycji – przyznaje Marek Dziewanowski. – Digital Series HD pozwoliła wzbogacić nasze portfolio np. o niskonakładowe etykiety wielowarstwowe. Posiadanie pod jednym dachem maszyn konwencjonalnej i hybrydowej daje nam o wiele większą elastyczność i zmienia optykę prowadzenia całego biznesu etykietowego. Zresztą w konfiguracjach obu maszyn można znaleźć elementy wspólne, umożliwiające te same procesy wykańczające, co dodatkowo podkreśla ich wzajemną kompatybilność.

Firma Orion Znakowanie Towarów działa od 2000 roku, od początku specjalizując się w produkcji etykiet i współpracując przede wszystkim z firmami z rynku dóbr szybko zbywalnych.

- Przez niemal dwie dekady naszej działalności rozwijamy się wraz z rynkiem i z naszymi klientami – mówi Marek Dziewanowski. – W roku 2016 zainwestowaliśmy w pierwsze rozwiązanie z oferty Mark Andy – maszynę fleksograficzną Performance Series P7. Był to dla nas duży przełom technologiczny, a zarazem znaczący skok pod względem wydajności produkcji etykiet i możliwości ich realizowania w trybie jednoprzebiegowym, także z wykorzystaniem różnych opcji uszlachetniania i wykańczania.

Maszyna znacząco zwiększyła możliwości produkcyjne i technologiczne wrocławskiego zakładu. Mówi Łukasz Chruśliński, Sales Manager w firmie Mark Andy Poland:

- Jej wyposażenie pozwoliło klientowi na realizowanie etykiet papierowych o wysokim stopniu uszlachetnienia oraz – dzięki wielu zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom – zapewniło większe bezpieczeństwo i jakość wykonywanej produkcji. Mam na myśli takie jej elementy jak pełna inspekcja zadrukowanej wstęgi czy systemy automatycznego preregistra i registra. Dzięki dodatkowym modułom finishingu firma Orion Znakowanie Towarów mogła też rozbudować swoją ofertę o kolejne efekty specjalne, zwiększające atrakcyjność etykiety, taki istotną na rynku FMCG, na którym przede wszystkim działa drukarnia.

Marek Dziewanowski podkreśla fakt, że przy kolejnych inwestycjach w rozwiązania Mark Andy niezwykle ważna dla firmy Orion Znakowanie Towarów jest profesjonalna opieka posprzedażowa ze strony polskiego oddziału tego producenta.

- Oba procesy sprzedażowe z zarządem Mark Andy w Polsce – mówi – przebiegały bardzo sprawnie, podobnie jak doradztwo ze strony jej przedstawicieli handlowych przy odpowiednim doborze sprzętu i jego konfiguracji. Na szczególne słowa uznania zasługują pracownicy działu serwisu, którzy zarówno przy wdrożeniu maszyny Performance Series P7, jak i niedawnej implementacji Digital Series HD byli bardzo pomocni i dostępni za każdym razem, kiedy była taka potrzeba. Również te elementy braliśmy pod uwagę, gdy na targach Labelexpo Europe 2019 podejmowaliśmy decyzję o zakupie trzeciej maszyny Mark Andy – zaprezentowanego tam po raz pierwszy modelu Evolution.

Maszyna ta zastąpi tu jedno z wysłużonych rozwiązań innego dostawcy, co oznacza – po raz kolejny – zwiększenie mocy produkcyjnych firmy. Przemysław Polkowski, dyrektor Mark Andy Poland, podsumowuje:

- Zakup trzech zaawansowanych i rozbudowanych urządzeń w ciągu zaledwie trzech lat robi duże wrażenie i jest ważnym sygnałem dla klientów drukarni o jej ciągłym rozwoju, a także o dbałości o jak najwyższą jakość usług i terminowość realizowanych tu zleceń. Mamy nadzieję, że zarówno wdrożona kilka miesięcy temu Digital Series HD, jak i zamówiona niedawno Evolution, będą równie ważnymi wzmocnieniami w perspektywie kolejnych lat działalności firmy Orion Znakowanie Towarów, jak to miało miejsce w przypadku pierwszej z naszych maszyn – Performance Series P7.

Źródło: Mark Andy Poland Sp. z o.o.

www.markandy.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Łączona instalacja HP Indigo 30000 i Scodix Ultra 202
Taka konfiguracja to pionierskie rozwiązanie, na które nie zdecydował się jeszcze nikt w Polsce, a nawet w tej części Europy. Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie, które wybrały do swojego parku maszynowego maszyny cyfrowe HP Indigo 30000 oraz Scodix Ultra 202, są pierwszą firmą opakowaniową w regionie, która zaimplementowała taką cyfrową linię produkcyjną.
(R)ewolucja z Mark Andy – etykiety wielokolorowe w firmie Fleksograf
Zainstalowana w drukarni FleksoGraf w Tomaszowie Mazowieckim maszyna Evolution Series Mark Andy to trzecie urządzenie z tej serii w naszym kraju. Jak zapewnia Marcin Jakóbczyk - właściciel przedsiębiorstwa, firma Mark Andy okazała się nie tylko profesjonalnym sprzedawcą w tej transakcji, ale stała się dla drukarni partnerem. Poza tym wdrożenie, mimo ogólnoświatowej...
Antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 z certyfikatem Qualitylabs
Jak informuje firma Printline – polski dystrybutor materiałów eksploatacyjnych dla branży poligraficznej, oferowany przez nią antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 uzyskał certyfikat wydany przez niezależne niemieckie laboratorium QualityLabs z Norymbergi, stwierdzający jego 99,99% skuteczność w zwalczaniu bakterii gronkowca złocistego. Laboratorium w swoich...
Rynek książki w czasie pandemii – spadek liczby premier
Dla pisarzy i księgarni stacjonarnych nastały trudne czasy, pandemia COVID-19 uderzyła w większość gałęzi gospodarki, w tym także w rynek książki. W efekcie pojawia się mniej nowości oraz odwołane zostały spotkania z autorami.
Avargraf: maszyny Schmedt do oprawy twardej w drukarni cyfrowej
Avargraf jest jednym z dostawców maszyn i urządzeń introligatorskich, działającym od wielu lat na rynku polskim, a od 2001 roku -dealerem niemieckiej firmy Schmedt GmbH & Co. KG, specjalizującej się w produkcji maszyn do oprawy twardej dla małych i średnich nakładów. Oprócz nowych urządzeń, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem polskich drukarń, Avargraf oferuje...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764