logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Trzy razy Duplo w drukarni Silverprint

  PR 09.02.2018, przeczytano 586 razy
ilustracjastrzałka

Trójnóż – uzupełniający zakupioną nieco wcześniej, nowoczesną i wszechstronną linię do broszurowania Duplo 600i – to trzeci już zakup drukarni SilverPrint z Łodzi zrealizowany w Duplo Polska. Przyniósł on tej firmie, od 15 lat specjalizującej się w szeroko pojętej produkcji akcydensowej, wymierne korzyści. Przede wszystkim w zakresie przyśpieszenia produkcji  - o 25%; urządzenie otworzyło przed nią również nowe możliwości w zakresie pozyskiwania zleceń.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/trzy-razy-duplo-w-drukarni-silverprint,35384,artykul.html

- Z firmą Duplo Polska współpracujemy od czasu, gdy zakupiliśmy u niej pierwsze urządzenie – mówi Adam Dąbrowski, właściciel drukarni SilverPrint. - Była to bigówka, z której byliśmy zadowoleni, podobnie jak z poziomu obsługi ze strony dostawcy. Zastąpiła ona dwa urządzenia, osobno realizujące procesy bigowania i składania, znacząco przyspieszając czas realizacji zleceń, obniżając koszty produkcji (nie musieliśmy już angażować dwóch osób do obsługi dwóch maszyn), dodatkowo otwierając przed nami nowe możliwości. Pojawił się wówczas bowiem nowy klient, którego zleceń nie bylibyśmy w stanie wcześniej wykonać. Nieco później, w ślad za rosnącymi potrzebami sięgnęliśmy po nowoczesny i wszechstronny system broszurujący – model Duplo 600i w wersji podstawowej. Nie ukrywam, że rywalizował on z urządzeniem konkurencyjnej firmy, a tym co przeważyło na korzyść Duplo była przede wszystkim prostota obsługi urządzenia oraz jego wszechstronność. System ten bowiem zapewnia bardzo wysoką dokładność wykańczania wydruków offsetowych (w których się specjalizujemy od lat) oraz cyfrowych, do których przymierzamy się w najbliższej przyszłości.

SilverPrint to drukarnia, która od 15 lat krok po kroku realizuje inwestycje. Adam Dąbrowski, jej właściciel, to drukarz z dużym doświadczeniem, który jasno wytycza sobie cele. Najważniejszym była specjalizacja w produkcji offsetowej oraz koncentracja na małych i średnich nakładach.

- Cel ten – mówi - osiągnęliśmy, gdyż prace takie jak broszury, katalogi, ulotki i inne materiały reklamowe są obecnie podstawą naszej produkcji. Wykonujemy zlecenia przede wszystkim dla klientów z naszego regionu, ale również z całej Polski. Posiadamy dwie nowoczesne maszyny drukujące z wieżami lakierującymi oraz urządzenia introligatorskie, które pozwalają wykonywać na miejscu całą produkcję . Stąd ostatnie inwestycje w systemy do wykańczania – w pierwszej kolejności w bazowy system Duplo 600i, a następnie - w trójnóż. Stanowi on uzupełnienie wcześniej wspomnianej linii, umożliwiając nam dalszy rozwój. Możemy dzięki niemu produkować np. książeczki serwisowe o wymiarach 75 mm (wysokości) x 100 mm (szerokości), wcześniej dla nas nieosiągalne. Podobnie jak wiele innych prac. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tych zakupów, gdyż wpłynęły one znacząco na wydajność produkcji i skróciły czas realizacji zleceń. Co więcej, także na ich cenę – najważniejsze czynniki w branży poligraficznej.

Zanim jednak kierownictwo firmy SilverPrint dokonało wyboru finalnego rozwiązania, przeprowadzone zostały gruntowne testy systemu Duplo 600i.

- To był bardzo dobry moment na sprawdzenie tego urządzenia do różnych zleceń. Dzięki uprzejmości firmy Duplo Polska, mogliśmy na spokojnie ocenić jego działanie; przede wszystkim przy pracach, z którymi wcześniej mieliśmy problemy. Owszem, posiadaliśmy tego rodzaju maszynę innego dostawcy, która jednak miała już swoje lata, a przede wszystkim brakowało jej atutów w postaci automatyzacji i prostoty obsługi. Już na początku testów okazało się, że urządzenie Duplo nie ma pod tym względem konkurencji. To ważne w przypadku systemu pracy, jaki stosujemy w naszej drukarni  – maszynę Duplo 600i może obsługiwać niemal każdy jej pracownik.

Kolejnym argumentem, który przemawiał za inwestycją w system Duplo był – jak podkreśla Adam Dąbrowski - zakres formatów. System obsługuje zarówno formaty albumowe A4L i A5L, a także mniejsze.

- To otworzyło przed nami nowe możliwości w zakresie realizacji zleceń. Mogliśmy teraz przyjmować takie, które wcześniej nie były dla nas dostępne. Owszem, w pewnych zakresach mogliśmy je wykonywać ręcznie, ale koszty takiej operacji byłyby na tyle wysokie, że nie miałoby to sensu z ekonomicznego punktu widzenia. Niektórych zaś nie moglibyśmy się wcale podjąć. Obecnie nie tylko możemy je realizować, ale jesteśmy też konkurencyjni - zarówno czasowo jak i kosztowo.

Źródło: Duplo Polska Sp. z o.o.

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„Print for Good” – Kodak i Colours Factory razem dla dobrej sprawy
Do programu „Print for Good”, jaki ponad dwa lata temu zapoczątkowała firma Kodak ,w ubiegłym roku dołączył jej polski oddział wraz ze swoim klientem - drukarnią Colours Factory. Efektem tej współpracy była produkcja zeszytów szkolnych, które zostały następnie przekazane (za pośrednictwem fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie) potrzebującym...
Inwestycje firmy Orapac w maszyny sztancujące Iberica
Jedna z fińskich firm specjalizujących się w produkcji pudełek w celu zwiększenia swojej wydajności produkcyjnej niedawno zakończyła proces inwestycji o wartości ponad 4 mln. euro.
European Digital Press Association nagradza ploter Jeti Tauro H3300 LED
Podczas trwających właśnie targów Fespa 2019 wręczone zostały doroczne nagrody EDP Award, przyznawane przez European Digital Press Association (EDP) – europejskie stowarzyszenie magazynów branżowych, dedykowanych technologiom cyfrowym. Wśród systemów wielko- i superwielkoformatowych, w kategorii „Najlepszy ploter płaski/hybrydowy o wydajności powyżej 250 m2/h” zwyciężyła...
Drukujto.pl - platforma internetowa drukarni Mellow
Druk bez projektu? Kilka kliknięć i prosto do druku? Automatyczna wycena online? Tak, właśnie dlatego powstał i jest rozwijany portal www.drukujto.pl
Ricoh Pro VC70000 docenione przez EDP
Kolorowy atramentowy system na papier ciągły Ricoh Pro VC70000 został doceniony przez EDP. Maszynę wyróżniono podczas trwających właśnie targów FESPA w kategorii - Commercial Printing Systems Web Fed Printer. Nagrody EDP honorują najlepsze rozwiązania z obszaru druku produkcyjnego.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764