logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Trzydniowe Dni Otwarte firmy Müller Martini w centrum szkoleniowym w Maulburgu

  PR 15.11.2010, przeczytano 3912 razy
ilustracjastrzałka

W dniach 28-30 października w ośrodku szkoleniowym firmy Müller Martini w niemieckim Maulburgu odbywały się Dni Otwarte przebiegające pod hasłem ''Procesy drukowania opakowań giętkich i etykiet''. Bogaty i zróżnicowany program spotkania uwzględniał m.in. pokazy maszyn drukujących Alprinta V i VSOP, panele dyskusyjne poświęcone zagadnieniom nurtującym współczesnych drukarzy oraz prezentacje przygotowane przez poddostawców i partnerów Müller Martini. Szczególne zainteresowanie towarzyszyło pokazom nowej maszyny VSOP, w której do utrwalania farby drukowej zastosowano alternatywnie technologię UV i strumienie elektronów. W Dniach Otwartych wzięło udział około 300 gości z całego świata, w tym liczna grupa polskich klientów firmy Müller Martini.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/trzydniowe-dni-otwarte-firmy-m%C3%BCller-martini-w-centrum-szkoleniowym-w-maulburgu,11570,artykul.html

Etykiety i opakowania giętkie to jedne z nielicznych segmentów branży poligraficznej odnotowujących stały wzrost – podkreśla David Strobbe, dyrektor handlowy i techniczny belgijskiej drukarni Strobbe, który gościł na październikowych Dniach Otwartych. Potwierdzeniem jego słów była bardzo wysoka frekwencja podczas wszystkich trzech dni przygotowanego przez Müller Martini wydarzenia. Przybyli do Maulburga z całego świata goście byli świadkami licznych demonstracji maszyn szwajcarskiego producenta przeznaczonych do druku etykiet i opakowań giętkich, a także pokazów przygotowanych przez jego partnerów. Największym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje nowej maszyny VSOP z technologią „sleeve”, tzn. zmiennoformatowych tulei zastępujących cylindry formowe i cylindry pośrednie.

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom współczesnego rynku opakowań żywnościowych
Greg Petzer, dyrektor generalny południowoafrykańskiej firmy Afripack Consumer Flexibles z Pinetown, wybrał się do Maulburga specjalnie po to, by obejrzeć w akcji nową technologię wykorzystaną w maszynie VSOP: Czytałem o tym rozwiązaniu, które moim zdaniem wyznacza nową erę w technologii drukowania, jednak dla pełnego jej zrozumienia postanowiłem zobaczyć maszynę podczas pokazów na żywo. I dziś mogę stwierdzić, że rzeczywiście poznałem jej możliwości. Prezentacja maszyny VSOP była wystarczającym powodem, by przyjechać na Dni Otwarte firmy Müller Martini.
Arnella Nechita Rotta, dyrektor generalny rumuńskiej drukarni Sunimprof Rottaprint z Apahida, również przybyła do Maulburga ze względu na planowane pokazy maszyny VSOP: Współczesny rynek produkcji etykiet i opakowań w coraz większym stopniu opiera się na niskich nakładach, krótszych czasach przezbrojenia maszyn, odpowiedniej elastyczności i konkurencyjnych cenach. Jest to niezwykle użyteczne, gdy zlecenia można przygotować szybko, zwłaszcza gdy mówimy o pracach powtarzalnych, co w przypadku opakowań żywnościowych nierzadko oznacza jedynie kilka drobnych zmian w tekście. Ustawienia kolorystyczne z reguły pozostają niezmienione. Na łatwość obsługi maszyny VSOP zwraca uwagę także Fausto Marani, dyrektor zarządzający włoskiej firmy Etimar Produzzione Etichette z Villafranca: Jestem pod wrażeniem tego, jak szybko ma w niej miejsce zmiana zlecenia.

Interesujące dyskusje branżowe i prezentacje poddostawców
Poza pokazami maszyn VSOP i Alprinta V, uczestnicy Dni Otwartych wzięli udział w licznych panelach dyskusyjnych prowadzonych po angielsku i niemiecku, poświęconych tematyce drukowania etykiet i opakowań. Podczas większości z nich przeznaczone na rozmowy sale były wypełnione. Dni Otwarte nie mogą sprowadzać się wyłącznie do oglądania maszyn – mówi David Strobbe. – Dlatego towarzyszące pokazom panele dyskusyjne uważam za świetny pomysł organizatorów. Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchałem informacji ekspertów branżowych dotyczących obecnej sytuacji rynkowej.
Hart Swisher, dyrektor oraz szef działu badań i rozwoju w amerykańskiej firmie Hammer Packaging z Rochester, będącej użytkownikiem dwóch maszyn VSOP, mówi: Dla mnie szczególnie ważna była możliwość skonfrontowania swoich opinii ze sposobem myślenia drukarzy z Europy, choćby z uwagi na fakt, że nasze rynki znacznie się różnią. Podczas takich spotkań zawsze można nauczyć się czegoś nowego. Fausto Marani również chwali pomysł zorganizowania paneli dyskusyjnych: Jest to najlepszy sposób na zapoznanie się najnowszymi osiągnięciami oraz na pozyskanie pomysłów dotyczących wejścia na nowe rynki. Dr Stéphane Papilloud z firmy Nestlé dodaje: Interesującym doświadczeniem było usłyszeć z pierwszej ręki o tym, czego oczekują nasi klienci oraz dowiedzieć się jak możemy sprostać ich wymaganiom w dziedzinie opakowań żywnościowych.
Trzecim elementem Dni Otwartych w Maulburgu, poza pokazami maszyn Müller Martini i panelami dyskusyjnymi, były prezentacje ze strony poddostawców współpracujących z tym szwajcarskim producentem. Arnella Nechita Rotta uznała ten fakt za bardzo pomocny: Podobnie jak Müller Martini, jej partnerzy także zaprezentowali liczne nowości ze swojej oferty. Stanowią oni część zespołu, łącząc siły z producentami maszyn i drukarniami takimi jak nasza firma.

Źródło: PrintInPoland

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Konica Minolta na targach Remadays Warsaw 2020
Nowy w ofercie Konica Minolta wielkoformatowy ploter inkjetowy AccurioWide 200 oraz znane już z rynku urządzenie do lakierowania MGI Jetvarnish 3DS to dwa przemysłowe rozwiązania, jakie firma przygotowuje z myślą o zwiedzających tegoroczne targi RemaDays Warsaw 2020. Wydarzenie odbędzie się w dniach 12-14 lutego w halach wystawienniczych Warsaw Ptak Expo w Nadarzynie k. Warszawy, a...
A&R Carton, wiodący europejski producent opakowań kartonowych będący częścią szwedzkiej grupy AR Packaging, oraz Colorpack GmbH, spółka zależna A&R Carton, ogłosiły wezwanie na sprzedaż akcji BSC Drukarnia Opakowań. A&R Carton oferuje 40,38 zł za każdą akcję polskiego producenta opakowań z tektury i papieru. Zamiarem AR Packaging, poprzez A&R Carton,...
Pierwsza w Europie maszyna fleksograficzna Mark Andy P9E w drukarni Berkshire  Labels
Brytyjska drukarnia Berkshire Labels, specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości etykiet (również typu shrink sleeve), stała się pierwszym w Europie użytkownikiem nowej  maszyny fleksograficznej Mark Andy – Performance Series P9E. Urządzenie, obsługujące wstęgę o szerokości 17 cali (430 mm) pracuje obecnie w zakładzie Berkshire w Hungerford (ok. 100 km od...
Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa małopolskiego na lata 2014-2020, przyznało spółce M.M. Druk Serwis dofinansowanie na realizację projektu badawczo-rozwojowego wraz z wdrożeniem. Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie prototypu innowacyjnej na skalę światową linii do konfekcjonowania materiałów...
Call for papers - 12. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innnovations
W dniach 1-2 kwietnia 2020 r. w EXPO XXI Warszawa odbędą się 12. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations – jedno z najciekawszych spotkań branży opakowań w Europie Środkowej.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764