logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Trzydniowe Dni Otwarte firmy Müller Martini w centrum szkoleniowym w Maulburgu

  PR 15.11.2010, przeczytano 3939 razy
ilustracjastrzałka

W dniach 28-30 października w ośrodku szkoleniowym firmy Müller Martini w niemieckim Maulburgu odbywały się Dni Otwarte przebiegające pod hasłem ''Procesy drukowania opakowań giętkich i etykiet''. Bogaty i zróżnicowany program spotkania uwzględniał m.in. pokazy maszyn drukujących Alprinta V i VSOP, panele dyskusyjne poświęcone zagadnieniom nurtującym współczesnych drukarzy oraz prezentacje przygotowane przez poddostawców i partnerów Müller Martini. Szczególne zainteresowanie towarzyszyło pokazom nowej maszyny VSOP, w której do utrwalania farby drukowej zastosowano alternatywnie technologię UV i strumienie elektronów. W Dniach Otwartych wzięło udział około 300 gości z całego świata, w tym liczna grupa polskich klientów firmy Müller Martini.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/trzydniowe-dni-otwarte-firmy-m%C3%BCller-martini-w-centrum-szkoleniowym-w-maulburgu,11570,artykul.html

Etykiety i opakowania giętkie to jedne z nielicznych segmentów branży poligraficznej odnotowujących stały wzrost – podkreśla David Strobbe, dyrektor handlowy i techniczny belgijskiej drukarni Strobbe, który gościł na październikowych Dniach Otwartych. Potwierdzeniem jego słów była bardzo wysoka frekwencja podczas wszystkich trzech dni przygotowanego przez Müller Martini wydarzenia. Przybyli do Maulburga z całego świata goście byli świadkami licznych demonstracji maszyn szwajcarskiego producenta przeznaczonych do druku etykiet i opakowań giętkich, a także pokazów przygotowanych przez jego partnerów. Największym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje nowej maszyny VSOP z technologią „sleeve”, tzn. zmiennoformatowych tulei zastępujących cylindry formowe i cylindry pośrednie.

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom współczesnego rynku opakowań żywnościowych
Greg Petzer, dyrektor generalny południowoafrykańskiej firmy Afripack Consumer Flexibles z Pinetown, wybrał się do Maulburga specjalnie po to, by obejrzeć w akcji nową technologię wykorzystaną w maszynie VSOP: Czytałem o tym rozwiązaniu, które moim zdaniem wyznacza nową erę w technologii drukowania, jednak dla pełnego jej zrozumienia postanowiłem zobaczyć maszynę podczas pokazów na żywo. I dziś mogę stwierdzić, że rzeczywiście poznałem jej możliwości. Prezentacja maszyny VSOP była wystarczającym powodem, by przyjechać na Dni Otwarte firmy Müller Martini.
Arnella Nechita Rotta, dyrektor generalny rumuńskiej drukarni Sunimprof Rottaprint z Apahida, również przybyła do Maulburga ze względu na planowane pokazy maszyny VSOP: Współczesny rynek produkcji etykiet i opakowań w coraz większym stopniu opiera się na niskich nakładach, krótszych czasach przezbrojenia maszyn, odpowiedniej elastyczności i konkurencyjnych cenach. Jest to niezwykle użyteczne, gdy zlecenia można przygotować szybko, zwłaszcza gdy mówimy o pracach powtarzalnych, co w przypadku opakowań żywnościowych nierzadko oznacza jedynie kilka drobnych zmian w tekście. Ustawienia kolorystyczne z reguły pozostają niezmienione. Na łatwość obsługi maszyny VSOP zwraca uwagę także Fausto Marani, dyrektor zarządzający włoskiej firmy Etimar Produzzione Etichette z Villafranca: Jestem pod wrażeniem tego, jak szybko ma w niej miejsce zmiana zlecenia.

Interesujące dyskusje branżowe i prezentacje poddostawców
Poza pokazami maszyn VSOP i Alprinta V, uczestnicy Dni Otwartych wzięli udział w licznych panelach dyskusyjnych prowadzonych po angielsku i niemiecku, poświęconych tematyce drukowania etykiet i opakowań. Podczas większości z nich przeznaczone na rozmowy sale były wypełnione. Dni Otwarte nie mogą sprowadzać się wyłącznie do oglądania maszyn – mówi David Strobbe. – Dlatego towarzyszące pokazom panele dyskusyjne uważam za świetny pomysł organizatorów. Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchałem informacji ekspertów branżowych dotyczących obecnej sytuacji rynkowej.
Hart Swisher, dyrektor oraz szef działu badań i rozwoju w amerykańskiej firmie Hammer Packaging z Rochester, będącej użytkownikiem dwóch maszyn VSOP, mówi: Dla mnie szczególnie ważna była możliwość skonfrontowania swoich opinii ze sposobem myślenia drukarzy z Europy, choćby z uwagi na fakt, że nasze rynki znacznie się różnią. Podczas takich spotkań zawsze można nauczyć się czegoś nowego. Fausto Marani również chwali pomysł zorganizowania paneli dyskusyjnych: Jest to najlepszy sposób na zapoznanie się najnowszymi osiągnięciami oraz na pozyskanie pomysłów dotyczących wejścia na nowe rynki. Dr Stéphane Papilloud z firmy Nestlé dodaje: Interesującym doświadczeniem było usłyszeć z pierwszej ręki o tym, czego oczekują nasi klienci oraz dowiedzieć się jak możemy sprostać ich wymaganiom w dziedzinie opakowań żywnościowych.
Trzecim elementem Dni Otwartych w Maulburgu, poza pokazami maszyn Müller Martini i panelami dyskusyjnymi, były prezentacje ze strony poddostawców współpracujących z tym szwajcarskim producentem. Arnella Nechita Rotta uznała ten fakt za bardzo pomocny: Podobnie jak Müller Martini, jej partnerzy także zaprezentowali liczne nowości ze swojej oferty. Stanowią oni część zespołu, łącząc siły z producentami maszyn i drukarniami takimi jak nasza firma.

Źródło: PrintInPoland

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso i Stadion Olimpijski w Helsinkach: proekologiczne partnerstwo promujące gospodarkę o obiegu zamkniętym
Stora Enso podpisała ze Stadionem Olimpijskim w Helsinkach porozumienie o współpracy, którego celem jest wprowadzanie proekologicznych i obniżających tzw. ślad węglowy działań, realizowanych na tym obiekcie sportowym. W tym celu w możliwie największym stopniu, podczas organizowanych tu wydarzeń, wykorzystywane będą materiały odnawialne oraz rozwiązania...
Firma Koenig & Bauer Durst zapowiada beta testy na maszynie Varijet 106
Firma Koenig & Bauer Durst na początek przyszłego roku zapowiada wprowadzenie na rynek maszyny VariJET 106 poprzez przeprowadzenie jej pierwszej instalacji u klienta. Oficjalna prezentacja maszyny nastąpi podczas targów drupa w Düsseldorfie, które zostały przesunięte na 20. do 30. kwietnia 2021.
Rapida 106X – nowy standard wydajności w druku przemysłowym
Koenig & Bauer prezentuje nowy model High-End pracujący w zakresie średnich formatów.
Konica Minolta wprowadza na rynek Workplace Hub Pro
Konica Minolta poszerzy swoją ofertę Digital Workplace o nowy produkt - Workplace Hub Pro, który wzmocni kompleksową ofertę IT dla małych i średnich firm (SMB).
Zakłady Stora Enso w Langerbrugge: nowe „życie” kubków papierowych
Zakłady Stora Enso w belgijskim Langerbrugge to jedna z największych papierni w Europie, rocznie wytwarzająca ok. 540 tys. ton papierów pochodzących z recyklingu. Od pewnego czasu prowadzone tu były testy uwzględniające wykorzystanie zużytych kubków papierowych do produkcji papierów magazynowych. Jak informuje Stora Enso, zakończyły się one sukcesem, a nowy,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764