logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Tu rządzi plakat: Biennale Plakatu w 100-lecie niepodległości

   07.04.2018, przeczytano 1016 razy
ilustracjastrzałka

Tegoroczna edycja – pierwszego na świecie – Międzynarodowego Biennale Plakatu kontynuuje najlepsze tradycje tej imprezy i wraca na stałe do miejsca – Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – w którym ukształtowała się i w 1966 roku urzeczywistniła jej idea.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/tu-rzadzi-plakat%3A-biennale-plakatu-w-100-lecie-niepodleglosci,36076,artykul.html

Idea konfrontacji światowych osiągnięć w dziedzinie projektowania plakatu

Zapraszamy do udziału w otwartym konkursie tematycznym z okazji przypadających w 2018 roku obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz analogicznych rocznic w innych krajach regionu. W 1918 roku spełniły się dążenia niepodległościowe Litwy, Łotwy, Estonii oraz proklamowano powstanie dwunarodowego niepodległego państwa – Czechosłowacji, a rok wcześniej powstała Finlandia

Konkurs odnosi się do następujących wartości: niepodległość, wolność, wspólnota, tożsamość wspólnotowa i kulturowa, naród, braterstwo/solidarność, tolerancja. 

Graficy! Zastanówcie się, czym dla Was osobiście są te wartości, czy we współczesnym świecie są miejsca, które wymagają Waszego dopominającego się o nie głosu. Plakat swoim działaniem już nieraz udowodnił skuteczność w walce o wyższe cele.Liczymy na Waszą inwencję - prof. Lech Majewski, Prezydent MBP w Warszawie.

W konkursie może wziąć udział każdy, pod warunkiem spełnienia formalnych warunków uczestnictwa. Zgłoszenia do 20 kwietnia br.

  • I nagroda i złoty medal – 25 000 zł
  • II nagroda i srebrny medal – 15 000 zł
  • III nagroda i brązowy medal – 10 000 zł


26. MBP w Warszawie współorganizowane jest przez Muzeum Plakatu w Wilanowie, Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej oraz OOH Agency AMS.

Źródło: Muzeum Plakatu w Wilanowie, STGU

www.stgu.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Mbridge nawiązuje współpracę z Gentleman-store.pl
Agencja marketingowa MBridge – Marketing Experts rozpoczęła działania z zakresu SEO dla sklepu internetowego Gentleman-Store.pl.
Remadays Warsaw 2019: Loteria i nagrody dla zwiedzających
Podobnie jak w latach ubiegłych także podczas targów RemaDays Warsaw  2019 organizowana jest loteria dla zwiedzających.
Mutoh Valuejet 1324 X tym razem w Agencji Reklamowej Gale
Drukarka wielkoformatowa Mutoh ValueJet 1324X jest urządzeniem wysoce wszechstronnym, a przez to jednym z najczęściej sprzedawanych ploterów w Polsce. Kolejne jej wdrożenie miało miejsce w Agencji Reklamowej GALE.
Radosław Smorga businness directorem w 180heartbeats + Jung v Matt
Radosław Smorga dołączył do agencji 180heartbeats + Jung v Matt, w której objął nowo utworzone stanowisko business directora.
Trendbook z możliwością interakcji od Peppermint
Agencja strategiczno-kreatywna Peppermint powered by Quad przygotowała Trend Mixer - interaktywne zestawienie trendów wizualnych i marketingowych na 2019 rok. Trend Mixer dostępny jest online oraz w formie drukowanej.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia
© 1997-2019 ICOS
Wszystkie prawa zastrzeżone