logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

TVN Warner Bros. Discovery z nagrodami World Media Festivals 2024

  PR 23.04.2024, przeczytano 258 razy
ilustracja

Dziewięć złotych i pięć srebrnych nagród trafiło do dziennikarzy oraz tytułów TVN Warner Bros. Discovery na World Media Festivals w Hamburgu. Wśród laureatów znalazły się między innymi reportaże dziennikarzy "Czarno na białym" i "Superwizjera" TVN.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/tvn-warner-bros.-discovery-z-nagrodami-world-media-festivals-2024,403980,artykul.html

World Media Festivals z siedzibą w Hamburgu, to konkurs dla mediów z całego świata. Wyróżnia produkcje audiowizualne, drukowane i internetowe w obszarach takich jak informacja, edukacja i rozrywka. World Media Festivals jest jednym z najważniejszych wydarzeń w branży, a zwycięzcy nagród należą do najlepszych w swojej dziedzinie.

W 25. edycji konkursu festiwalowego, TVN Warner Bros. Discovery zdobyła aż 14 wyróżnień.

Złotą, pierwszą nagrodę w swoich kategoriach otrzymali:

"Do ostatniej kropli"  - reportaż Ewy Ewart (Kategoria Dokumenty, subkategoria Ekologia i Środowisko). Reportaż ujawnia globalne koszty i konsekwencje niszczenia przyrody "w imię postępu". To historia o bezsilności i desperacji, ale też o determinacji i nadziei. Opowiada nie tylko o rzekach, ale także o ludziach, którzy starają się ratować rzeki oraz uświadamiać, dlaczego problem jest tak ważny. 

"Do spółki z PiS. Finansowe plecy"  - reportaż reporterów "Czarno na białym" Grzegorza Łakomskiego i Dariusza Kubika (Kategoria Reportaże i Felietony, subkategoria Finanse). Ponad czterysta tysięcy złotych wpłaciły w 2019 roku osoby zatrudnione w zależnych od rządu spółkach i państwowych instytucjach na kampanię wiceprezesa PiS Joachima Brudzińskiego do Parlamentu Europejskiego. Wpłaty od tych osób stanowiły aż 83 procent wszystkich wpływów na kampanię tego kandydata na europosła.

"Na ratunek ukraińskim dzieciom"  - reportaż dziennikarzy "Superwizjera" TVN o staraniach organizacji Save Ukraine, która próbuje ratować i sprowadzać do domu porwane i przetrzymywane w Rosji ukraińskie dzieci (Kategoria Dokumenty, subkategoria Zaangażowanie Społeczne).

"Zaporoże. W środku ofensywy"  - reportaż dziennikarza "Superwizjera" TVN Michała Przedlackiego, który pokazuje, jak Ukraińcy bronią się przed Rosjanami (Kategoria Dokumenty, subkategoria Sprawy Bieżące). Michał Przedlacki został dopuszczony na szpicę ukraińskiego ataku. Zobaczył, jaką cenę płaci się za wydzieranie ziemi z rąk okupanta. W czasie walk był świadkiem, jak ukraińscy żołnierze biorą do niewoli rosyjskiego żołnierza.

"Partyjny czołg"  - reportaż Marcina Gutowskiego z "Czarno na białym" o działalności TVP pod rządami PiS (Kategoria Dokumenty, subkategoria Sprawiedliwość Społeczna).

"Wagnerowcy. Najemnicy Putina"  - film dokumentalny Ewy Galicy (Kategoria Dokumenty, subkategoria Polityka). To historia Grupy Wagnera opowiedziana przez jej byłych najemników, którzy uciekli na Zachód, nie godząc się na stosowane przez nią metody działania.

"Wody czerwone"  - reportaż Olgi Orzechowskiej, Filipa Folczaka i Wojciecha Bojanowskiego (Kategoria Dokumenty, subkategoria Ochrona Środowiska). Wodami czerwonymi nazywane są odpady, które powstają w trakcie produkcji trotylu. Reporterzy odkryli je na wielu nielegalnych składowiskach. Dotarli do jedynej w kraju firmy, zajmującej się taką produkcją. Na własne oczy zobaczyli dramat samorządów oraz prywatnych ludzi, którzy z powodu działalności przestępców zostali z kosztownym problemem.

"Ciąża czwarta, poród pierwszy"  - reportaż Marty Abramczyk (kategoria Dokumenty, subkategoria Sprawy Ludzkie). W 2021 roku w Polsce doszło do niemal 32 tysięcy poronień i ponad tysiąca martwych urodzeń. Lekarze szacują, że biorąc pod uwagę wszystkie ciąże - od 10 do nawet 30 procent z nich kończy się poronieniem. Raport NIK wykazał, że 11 procent kobiet po stratach cierpi na depresję. W dokumencie "Ciąża czwarta, poród pierwszy" Marta Abramczyk porozmawiała z bohaterami, którzy kilkukrotnie musieli pożegnać się ze swoimi nienarodzonymi dziećmi.

Drugą, srebrną nagrodę w swoich kategoriach otrzymali:

"Franciszkańska 3"  - reportaż Marcina Gutowskiego z "Czarno na białym" (Kategoria Dokumenty, subkategoria Etyka i Religia). Przez dwa i pół roku Marcin Gutowski szukał odpowiedzi na pytanie, co wiedział Jan Paweł II na temat skandali pedofilskich w Kościele. Rozmawiał z ofiarami podlegających mu księży pedofilów, ich bliskimi, świadkami i tymi, którzy mieli osobiście informować kard. Karola Wojtyłę o przestępstwach podlegających mu księży. Dotarł też do oficjalnych kościelnych dokumentów potwierdzających działania i zaniechania Wojtyły.

"Operacja kryptonim 'Jaszczurka'"  - reportaż Łukasza Rucińskiego i Macieja Dudy (Kategoria Reportaże i Felietony, subkategoria Sprawy Publiczne). Centralne Biuro Antykorupcyjne użyło Pegasusa (oprogramowania szpiegującego) wobec Krzysztofa Brejzy - polityka Platformy Obywatelskiej. Reporterzy "Superwizjera" dotarli do ważnych świadków i nigdy niepublikowanych dokumentów, które pokazują kulisy tej inwigilacji.

"Dzieci na eksport"  - reportaż Magdaleny Gwóźdź ("Superwizjer") o 18-letniej Polce, wychowance zakonnego domu dziecka, która została wysłana do sycylijskiej rodziny, gdzie była zmuszana do pracy i napastowana seksualnie (Kategoria Dokumenty, subkategoria Aktywizm).

"Hope"  - dokument o Anji Ringgren Lovén, duńskiej pracowniczce humanitarnej i założycielce Land of Hope, organizacji działającej na rzecz ratowania dzieci w Nigerii, które zostały oskarżone o czary i którym grozi porzucenie i prześladowanie (Kategoria Dokumenty, subkategoria Prawa Człowieka).

"Wuhłedar" -  raport ze zrujnowanego miasta" - reportaż Michała Przedlackiego ("Superwizjer") poświęcony życiu cywilów i żołnierzy na pierwszej linii frontu w Ukrainie (Kategoria Reportaże i Felietony, subkategoria Dokument).

Źródło: Warner Bros. Discovery

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Należąca do Group One spółka Salestube otrzymała certyfikację Digital TV przyznawaną przez Google, znajdując się tym samym w gronie trzech certyfikowanych Sales Partnerów Google Marketing Platform, które mogą pochwalić się tym tytułem. Certyfikacja Digital TV dla Salestube oznacza, że w swoim portfolio ma ona obecnie wszystkie dostępne certyfikacje oferowane...
T-Mobile rozszerza ofertę o olimpijskie kanały Eurosportu
Warner Bros. Discovery w Polsce i T-Mobile podpisały umowę o współpracy, w ramach której klienci operatora zyskają dostęp do kanałów Eurosportu relacjonujących przebieg Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. To najważniejsze w tym roku wydarzenie sportowe rozpocznie się już 26 lipca. 
W lipcowej ramówce RMF Classic jednym z wiodących tematów będzie sport, a dokładniej Euro 2024 oraz Igrzyska Olimpijskie. W wakacyjnych programach nie zabraknie też niezwykłej powieści w odcinkach Artura Andrusa i felietonów Michał Rusinka.
Nowy cykl od kanału Urbex History w Radiu RMF24
W letniej ramówce internetowego Radia RMF24 znajdą się dwa nowe programy: „Turystom wstęp wzbroniony” i „Polska gorączka złota”. Oba programy będą też dostępne w formie podcastów na RMFon.pl i RMF24.pl.
Publicis Groupe z certyfikatem Google – Digital TV
Najnowszy certyfikat w ramach programu Google Marketing Partner potwierdza ekspertyzę Publicis Groupe w zakresie wsparcia klientów w adaptacji do dynamicznych zmian sposobu oglądania telewizji i wykorzystywania możliwości reklamy wideo w całym ekosystemie digitalowym.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764