logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

TVP Info musi sprostować kłamstwo o dziennikarzu „Superwizjera” TVN

  PR 07.06.2019, przeczytano 188 razy

Bertold Kittel, autor głośnych reportaży „Superwizjera”, nagrodzony prestiżowym tytułem Dziennikarza Roku Grand Press 2018, wygrał w sądzie proces przeciwko Redaktorowi Naczelnemu TVP Info.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/tvp-info-musi-sprostowac-klamstwo-o-dziennikarzu-_superwizjera_-tvn,382809,artykul.html

5 czerwca 2019 r. Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji i nakazał  Redaktorowi Naczelnemu TVP Info publikację dwóch sprostowań dotyczących nieprawdziwych informacji podanych w „Panorama Info” i „Serwis Info”, wyemitowanych 3 października 2018 r. Obie wypowiedzi odnosiły się do reportażu Bertolda Kittela „Układ radomski” w programie „Superwizjer” (2 października 2018 r.). Zgodnie z wyrokiem Sądu TVP Info musi sprostować nieprawdziwe informacje w trybie natychmiastowym.

TVP Info podało nieprawdziwą informację o tym, że dziennikarz „Superwizjera” TVN – Bertold Kittel – „nie wspomniał, że od kilkunastu lat zna prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego”.

- Kłamstwo, które padło w serwisach TVP Info, podważa nie tylko moje kompetencje zawodowe i standardy etyczne, ale przede wszystkim wiarygodność: zarówno moją dziennikarską, reportażu „Układ radomski”, programu „Superwizjer”, jak również stacji TVN. – komentuje Bertold Kittel

Po wyroku sądu pierwszej instancji Redaktorowi Naczelnemu TVP Info wniósł apelację, zarzucając przede wszystkim, że sprostowanie zostało sformułowane w osobie trzeciej, a nie pierwszej.

– Apelacja okazała się bezzasadna, ponieważ żaden przepis prawa prasowego nie zakazuje formułowania treści sprostowania w osobie trzeciej, a zapowiedź sprostowania oraz podpis jego autora jednoznacznie wskazują, kto jest jego autorem – podsumowuje Bertold Kittel.

Sąd apelacyjny podzielił argumentację przedstawioną przez dziennikarza TVN i oddalił apelację pozwanego w całości.

Orzeczenie jest prawomocne i natychmiast wykonalne.

Źródło: TVN S.A.

www.tvn.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kohe nawiązało współpracę z Fundacją Dziedzictwa Kulturowego
Fundacja Dziedzictwa Kulturowego uruchomiła nowa stronę internetową. Projekt i wdrożenie serwisu powierzono Studio Kohe, które zostało wybrane w procesie przeglądu portfolio i weryfikacji przedstawionych ofert.
Prezes Radia Kolor: Wszystkie stacje prywatne są przeciwne cyfryzacji
– Cyfryzacja radiofonii w systemie DAB+ jest procesem nie do zatrzymania, mimo że większość dużych rozgłośni jest jej przeciwna – mówi Alina Strześniewska, prezes Radia Kolor. Dodaje, że w tej chwili są na próbnych emisjach we Wrocławiu i w Gdańsku, a już w przyszłym tygodniu będą składać wniosek na Warszawę. O planach...
„Miesiąc z rekinami
Od premiery „Szczęk” Stevena Spielberga, spiczasta płetwa tnąca fale wywołuje dreszcz emocji, nawet widziana wyłącznie na ekranie telewizora. Rekiny wywołują strach i ogromną ciekawość. Te emocje wzbudzi też „Miesiąc z rekinami” na National Geographic Wild.
GroupM rozwija system programatycznego zakupu mediów cyfrowych. CoPilot jest pierwszym narzędziem w ofercie grupy, które na taką skalę wykorzystuje uczenie maszynowe i algorytmy sztucznej inteligencji.
Wyniki badania Gemius/PBI za maj 2019
Poniżej prezentujemy Państwu najnowsze wyniki badania Gemius/PBI. Tabele prezentują zarówno rankingi wydawców internetowych, zestawienie najpopularniejszych domen oraz aplikacji mobilnych.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764