logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

TVP na XXV Targach Wydawców Katolickich

  PR 08.04.2019, przeczytano 97 razy

Telewizja Polska od lat aktywnie wspiera Targi Wydawców Katolickich. Impreza od dekady odbywa się na Zamku Królewskim w Warszawie. W tym roku TVP przygotowało pokazy znakomitych filmów dokumentalnych oraz spektakli Teatru Telewizji o tematyce religijnej i patriotycznej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/tvp-na-xxv-targach-wydawcow-katolickich,381990,artykul.html

Od 4 do 7 kwietnia w sali kinowej Zamku Królewskiego, będzie można obejrzeć najnowsze produkcje Redakcji Audycji Katolickich: „Jezus w Afryce” (o dzieciach, które trafiły pod opiekę salezjanów), „Helenka” (o misjonarce zamordowanej w Boliwii), „Cioteczka Hania” (o pionierce pielęgniarstwa parafialnego), „Wojownicy Maryi” (historie mężczyzn, których bronią jest Różaniec) oraz „Sekrety mnichów” (o. Leon Knabit, Judyta Syrek, dziennikarka i kucharz Grzegorz Bucki odkrywają sekrety mnichów za klauzurą). Ponadto wśród nowości, zaprezentowany zostanie film „Klerycy w komunistycznej armii”, który powstał w TVP Historia oraz spektakl teatralny „Prymas Hlond”.

Pokazane zostaną także filmy oraz spektakle teatralne z latach ubiegłych: „Marszałek Piłsudski”, „Inka 1946”, „Śmierć rotmistrza Pileckiego”, „Urodziłem się w roku 1920…”, „Jan Paweł II w Radzyminie”, „Wykonało się ”, „Jasnogórskie orędzie wolności”, „Lolek” oraz „Santo Subito. Nasz święty”. Wybrane tytuły, nawiązują do rocznic, jakie przypadają w tym roku: 40.lecie pierwszej pielgrzymki do Polski Jana Pawła II, 20.lecie pielgrzymki do Radzymina i spotkania z kombatantami oraz obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

25 lat temu, na targach obecnych było 28 wystawców, dziś jest ich ponad 180. Podczas wydarzenia zaprezentowanych zostanie m. in. ponad 120 tyś. publikacji książkowych. Biuro Handlu i Współpracy Międzynarodowej przygotowało specjalną ofertę wydawnictw dvd, które będzie można kupić na stoisku TVP, m.in.: „Jan Paweł II. 40-lecie wyboru Polaka na Papieża” (część 1), „Marszałek Piłsudski”, „Korona królów” (część 1 i 2, sezonu I), „Sekrety mnichów” (dwa sezony), „Jerzy Popiełuszko - posłaniec prawdy” a także „Non Possumus. Prymas Stefan Wyszyński” Oferta adresowana jest do wydawców oraz odbiorców indywidualnych.

W ramach TWK organizowane są także wystawy. Poczta Polska zaprezentuje kolekcje znaczków pocztowych, inspirowanych tematyką religijną: „Piękno sakralne na znaczkach Poczty Polskiej” oraz „Święty Jan Paweł II na znaczkach Poczty Polskiej”. 3 kwietnia do obiegu zostanie wprowadzony znaczek z okazji 25. lecia Targów Wydawców Katolickich.

Uroczyste wręczenie Feniksów - nagród przyznawanych wydawcom i twórcom najlepszych książek - odbędzie się 6 kwietnia w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Wydarzenie uświetni uroczysty koncert „Wydawcy katoliccy w hołdzie Stanisławowi Moniuszce”, w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Impressione.

Źródło: TVP S.A.

www.tvp.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Ekstraklasa uruchamia platformę streamingową rozgrywek
Ekstraklasa S.A. rusza ze swoim największym projektem technologicznym - własną platformą OTT (ang. Over The Top). Wobec zyskujących na popularności serwisów umożliwiających oglądanie seriali, filmów i programów telewizyjnych online, w piłce nożnej to innowacja, a platforma Ekstraklasy jest jednym z pierwszych projektów tego typu. Nowy serwis streamingowy...
Empik Bilety i Going. zbudowały platformę biletową 360
W rok po włączeniu Going. do Grupy Empik zakończył się pierwszy etap budowy największej pod względem zasięgu multikanałowej platformy biletowej w Polsce. Wyjątkowy charakter projektu opiera się na innowacyjnych rozwiązaniach Going. oraz doświadczeniu i sile marki Empik, które wspólnie tworzą miks kompetencji w zakresie dystrybucji biletów, całościowej...
Wygoda w stylu glamour - jakich mebli szukają Polacy w wyszukiwarce Google
Nowych mebli szukamy najczęściej… w fotelu. Badania Google wskazują, że polski konsument na tropie wyposażenia wnętrz inspiracji szuka głównie w internecie – surfując w sieci za pomocą telefonu lub w domu z rodziną i przyjaciółmi. Interesują nas styl glamour, eleganckie toaletki, ale również wygodne fotele.
Jak wynika z danych Gartnera, do 2020 r. ponad 50% średnich i dużych przedsiębiorstw wdroży chatboty produktowe. Oznacza to, że użytkownicy Internetu będą coraz częściej wchodzić w interakcje z komputerem, a nie pracownikiem biura obsługi klienta, aby rozwiązać dany problem lub zadać pytanie. Ponadto analitycy przewidują, że w biznesie do 2022 r. 70% tzw. białych...
Ponad połowa firm chce strony www przystosowanej do smartfonów
Firmy coraz częściej zlecają specjalistom kompleksowe wykonanie dedykowanej strony internetowej. Powinna ona pozwalać właścicielowi na edytowanie treści i posiadać formularz kontaktowy. Widoczna jest też świadomość wzrostu ruchu mobilnego w internecie – 57% poszukujących wykonawcy strony www interesuje się wersją na urządzenia mobilne  – wynika z analizy...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764