logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

TVP Nauka w Telewizji Orange

  PR 24.02.2023, przeczytano 478 razy

TVP Nauka popularyzuje wiedzę z zakresu przyrody, techniki oraz technologii kosmicznych, biologii, medycyny, astronomii, fizyki, matematyki, chemii, ekologii, ekonomii i nauk społecznych. Oferta programowa jest skierowana do odbiorcy powyżej 14 roku życia. W emitowanych codziennie pasmach tematycznych prezentowane są treści oparte na faktach i dowodach naukowych. Nad jakością programu czuwa Rada Naukowa złożona z najwybitniejszych polskich uczonych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/tvp-nauka-w-telewizji-orange,399082,artykul.html

To jedyna na polskim rynku stacja transmitująca najważniejsze wydarzenia ze świata nauki, takie jak ogłoszenie nazwisk laureatów Nagrody Nobla w dziedzinach chemii, fizyki, ekonomii i medycyny lub fizjologii. Wiosną widzowie będą mogli na żywo obserwować start misji JUICE realizowanej przez Europejską Agencję Kosmiczną, której celem jest zbadanie Jowisza i jego księżyców.

TVP Nauka nigdy nie nudzi przedstawiając wiedzę w przystępny i ciekawy sposób, choćby za sprawą opartego na oryginalnym formacie Telewizji Polskiej teleturnieju „Giganci Nauki”, którego gospodarzem jest Łukasz Nowicki. W ofercie programowej stacji znajdują się też fascynujące filmy dokumentalne, intrygujące programy popularyzujące wiedzę, a także wciągające debaty naukowe. Franek Cofta w codziennym programie „Jasne jak słońce” odkrywa tajemnice zjawisk oraz przedmiotów, które wszyscy powinniśmy dobrze znać i pyta m.in. o to, „ile ważą chmury” czy „komu nie zaśpiewamy 100 lat”. Bogumił Radajewski zgłębia tajemnice kosmosu w programie „Astronarium”, a doktor Łukasz Grabarczyk umożliwia widzom uczestniczenie w niezwykłych dokonaniach polskich chirurgów w cyklu dokumentalnym „Tajemnice operacji”. Jednym z głównych celów programu jest dokumentowanie i prezentowanie w atrakcyjny sposób unikalnej polskiej przyrody oraz dokonań rodzimych badaczy. Dariusz Gross w programie „Polskie Parki Narodowe” prezentuje wyniki żmudnej pracy naukowców chroniących i ratujących polskie dziedzictwo przyrodnicze, a Radek Brzózka w nowym, specjalnie realizowanym cyklu: „Jak to działa – Ekologia” przybliży widzom technologiczne rozwiązania, które pozwalają chronić środowisko. Z kolei w cotygodniowym programie „Raport Naukowy” widzowie znajdą podsumowanie najważniejszych, bieżących wydarzeń ze świata nauki.

W TVP Nauka nie brakuje też pasjonujących, realizowanych w najdalszych zakątkach świata, filmów i cyklów dokumentalnych, jak np.: „Czy wiesz, że?”, „Wielkie wynalazki” i „Wędrówki kontynentów”. Na antenie goszczą także znane i lubiane programy zrealizowane przez Telewizję Polską m.in.: „Sonda” i „Sonda 2”, „Przyrodnik na tropie”, „Weterynarze z sercem”, „Operacja zdrowie”, czy przybliżający postaci polskich naukowców cykl „Geniusze i marzyciele”.

Bogactwo oferty programowej sprawia, że w TVP Nauka znajdą interesujące pozycje zarówno widzowie starsi i młodsi, wytrawni znawcy nauki i ci, którzy swoją przygodę z nauką dopiero zaczynają.

W tym roku obchodzimy 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, najbardziej znanego na świecie polskiego naukowca. Obchody Roku Kopernika TVP Nauka zainaugurowała 19 lutego. Z tej okazji na antenie pojawią się filmy dokumentalne dotyczące fromborskiego kanonika oraz wielkie widowiska artystyczne, które prezentować będą dorobek wielkiego polskiego astronoma.

Wiosną w TVP Nauka pojawi się wiele nowości, m.in. cykl dokumentalny „Dorwać wirusa” ukazujący osiągnięcia wirusologów, wspomniany program „Jak to działa – Ekologia” oraz zagraniczne produkcje dokumentalne (m.in.: „Niedziela z profesorem Jimem Al-Khalili”, opowiadająca o pracy znanego naukowca badającego wszechświat i mikroskopijny świat mechaniki kwantowej, „W sidłach Frankensteina” przedstawiająca mroczne strony medycyny, a także obsypana nagrodami seria „Wszechświat żywy”, wprowadzająca widzów w skomplikowany i fascynujący świat kosmosu, planetologii i astrobiologii). Nie zabraknie też kontynuacji „Raportu naukowego”, „Gigantów nauki” i „Tajemnic sal operacyjnych”.

TVP Nauka zaprasza do współpracy ośrodki badawcze, zarówno uniwersyteckie oraz te niezależne, a także naukowców i popularyzatorów nauki, inżynierów i wynalazców oraz technologiczne start-upy.

Program TVP Nauka jest dostępny na kanale dwudziestym szóstego multipleksu cyfrowej telewizji naziemnej (MUX-6) oraz w ponad stu sieciach kablowych – m.in. Vectra, Toya czy Promax.

Źródło: TVP S.A.

www.tvp.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Pakiet Ukraina - 10 nowych kanałów w ofercie Vectry
Od 16 kwietnia 2024 roku Vectra, wiodący dostawca usług internetowych, telewizyjnych i telefonii komórkowej w Polsce, wprowadza specjalną ofertę programową stworzoną z myślą o ukraińskich widzach. Nowy pakiet Ukraina obejmuje 10 programów w języku ukraińskim o różnorodnej tematyce — od wiadomości po rozrywkę, sport, edukację i programy dla dzieci.
II tura w mediach społecznościowych – porównanie kandydatow
Choć wyniki wyborów samorządowych zostały już ogłoszone, w wielu miastach wojewódzkich wciąż nie udało się wyłonić prezydentów miast podczas I tury wyborów. Należy zauważyć, że zgodnie z raportem PRCN „Kandydaci na Prezydentów miast wojewódzkich w social mediach - Który z kandydatów na prezydentów...
Fake kNOw more: emocje a podatność młodzieży na dezinformację
Młodzi ludzie są bardzo narażeni na manipulację w internecie. Często klikają w różne treści nie zdając sobie sprawy, że robią to pod wpływem emocji. To właśnie one stanowią punkt wyjścia w programie Fake kNOw more , który pokazuje młodzieży, że lepsze rozpoznawanie emocji, pozwala podejmować bardziej przemyślane decyzje także te w internecie....
Raport Seegame: potencjał reklamowy Twitcha
Reklamy na platformach live streamingowych są coraz popularniejszym sposobem dotarcia do pożądanych grup odbiorców – na Twitchu, już co trzecia osoba zwraca na nie uwagę 1 . Które kreacje przyciągają wzrok społeczności, co motywuje ją do oglądania reklam, a także jakie elementy powinien zawierać angażujący przekaz? Open Mobi (na...
Polskie Radio z wpisem o stanie likwidacji w KRS
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako reprezentant Skarbu Państwa będącego właścicielem 100% akcji Spółki, informuje, że Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy dokonał wpisu do Krajowego Rejestru Przedsiębiorców, na mocy którego Polskie Radio zostało postawione w stan likwidacji. Jedynym uprawnionym organem do zarządzania Spółką jest likwidator Paweł Majcher.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764