logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Tydzień Seksualności Osób z Niepełnosprawnością

  PR 09.06.2021, przeczytano 132 razy

Fundacja Avalon, w ramach projektu Sekson, przeprowadzi akcję edukacyjną pod nazwą Tydzień Seksualności OzN, której celem będzie przybliżenie tematów związanych z seksualnością osób z niepełnosprawnością. Miejsce, gdzie publikowane będą kolejne treści edukacyjne w ramach zaplanowanej akcji, będą profile w mediach społecznościowych Fundacji i projektu Sekson – Facebook i Instagram. Wydarzenie startuje 7 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Seksu, i potrwa do 13 czerwca.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/tydzien-seksualnosci-osob-z-niepelnosprawnoscia,391830,artykul.html

- Dzień Matki, Dzień Dziecka czy Dzień Ojca to święta znane wszystkim. A zastanawialiście się, ile osób wie, że istnieje Dzień Seksu? A przecież bez seksu nie byłoby nas i nie byłoby tych wcześniejszych świąt - Żaneta Krysiak, specjalistka projektu Sekson.

Mimo, że seksualność jest tematem ważnym, to wciąż pozostaje w sferze tabu. Tym bardziej dotyczy to seksualności osób z niepełnosprawnością. Przeprowadzone w ramach projektu Sekson badania pokazały, że 36% respondentów spotkała się z negatywnymi komentarzami dotyczącymi ich seksualności. Wyniki badań pokazały nam, jak wiele stereotypów funkcjonuje w temacie seksualności osób z niepełnosprawnością. Dlatego, dzięki zaangażowaniu naszych ekspertów, przez cały tydzień będziemy edukować o seksualności, by przybliżyć ten temat – mówi Lusine Duryan, koordynatorka projektu Sekson.

Edukujemy

W ramach Tygodnia Seksualności zaplanowano spotkania live, wywiady i artykuł dotyczący gadżetów erotycznych oraz sprzętu, który usprawnia i uatrakcyjnia życie intymne osób z niepełnosprawnościami. Ponadto, w ramach współpracy z Grupą Ponton, działającą na rzecz rzetelnej edukacji seksualnej, opublikowana zostanie kolejna infografika w ramach cyklu "Wy pytacie...", dotycząca fantazji seksualnych. Użytkownicy Instagrama będą mieli możliwość zwrócenia się z pytaniami dotyczącymi seksualności, emocji, samoakceptacji czy cielesności do ekspertów, którzy zachowując anonimowość pytających, odpowiedzą na ich dylematy.

Radzimy

W Fundacji Avalon dostępne są nieodpłatne porady seksuologa dla osób z niepełnosprawnościami i ich bliskich. Porady prowadzone są stacjonarnie i telefonicznie, dlatego mogą z nich korzystać osoby z całej Polski. Barbara Płaczek, seksuolożka i edukatorka seksualna czeka na wszystkich zainteresowanych we wtorki i czwartki, w godzinach od 17 do 19. Kontakt można znaleźć na stronie Fundacji Avalon w zakładce Kompleksowego Centrum Poradniczego.

III Konferencję o seksualności OzN

Więcej o seksualności osób z niepełnosprawnościami będzie można usłyszeć podczas III Konferencji Sekson, która zaplanowana została na 2-3 października 2021 r. Pierwszy dzień będzie skupiony wokół tematu seksualności, a drugi poświęcony rodzicielstwu OzN. Wydarzenie będzie transmitowane online. O III Konferencji Sekson będziemy informować na bieżąco na stronie www.sekson.pl oraz na fanpage’u projektu Sekson. Zapraszamy do śledzenia! - Lusine Duryan, koordynatorka projektu Sekson.

Eksperci zaangażowani w Tydzień Seksualności OzN:

  • Tomasz Biduś - utytułowany zawodnik Reprezentacji Polski w Rugby na Wózkach, uczestnik mistrzostw Europy i Świata, prowadzi szkolenia i wykłady dotyczące aktywizacji i seksualności osób z niepełnosprawnościami, należy do Zespołu Eksperckiego projektu Sekson.
  • Marta Lorczyk – ekonomistka, aktywistka i edukatorka, promuje tematy związane z niezależnością w życiu oraz seksualnością osób z niepełnosprawnościami, członkini Zespołu Eksperckiego projektu Sekson
  • Dr n. med. Monika Łuksiewicz - specjalistka położnictwa, ginekologii i seksuologii oraz endokrynologii ginekologicznej i niepłodności. W 2010 roku otrzymała tytuł Fellow of the European Committee on Sexual Medicine (FECSM). Pracuje w Klinice Leczenia Niepłodności – Novum oraz w Dębski Clinic, gdzie zajmuje się diagnostyką i terapią par niepłodnych, prowadzeniem ciąży oraz terapią zaburzeń seksualnych. Szczególną opieką otacza kobiety z niepełnosprawnością fizyczną i intelektualną.
  • Barbara Płaczek - specjalista seksuologii, trenerka i edukatorka seksualna osób z niepełnosprawnością intelektualną, certyfikowana edukatorka seksualna dzieci i młodzieży. Udziela wsparcia w ramach Kompleksowego Centrum Poradniczego Fundacji Avalon w każdy wtorek i czwartek między 17 a 19.

Sekson to projekt poświęcony seksualności i rodzicielstwu osób z niepełnosprawnością ruchową, którego celem jest przełamywanie stereotypów dotyczących życia intymnego OzN. Na potrzeby projektu przeprowadzone zostały szerokie badania dotyczące życia intymnego OzN. Stworzona została również platforma edukacyjna wraz z Mapą Dostępności oraz wirtualną wystawą sesji zdjęciowych i filmów „Pełnosprawni w miłości”, w której bohaterami są osoby z niepełnosprawnością wraz ze swoimi partnerami lub rodzinami. Raz w roku organizowana jest konferencja poświęcona seksualności i rodzicielstwu, która jest przestrzenią do spotkania i dyskusji specjalistów z różnych dziedzin z osobami z niepełnosprawnością.

Źródło: Fundacja Avalon Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

www.fundacjaavalon.pl


brak ikonki
+

Tekst opublikował użytkownik: FundacjaAvalon

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Pięć milionów osób zjednoczyło się w Run For The Oceans
Tegoroczny Światowy Dzień Oceanów można było uczcić wyjątkowo hucznie, a to wszystko dzięki rekordowym rezultatom globalnej inicjatywy Run For The Oceans. Zorganizowana wspólnie przez adidas i organizację Parley akcja, już po raz czwarty wykorzystała moc sportu w służbie zmian. W tym roku w biegu wzięło udział aż 5 milionów osób z całego świata, którzy dzięki...
Linkleaders rozpoczęło współpracę z Cavatina Holding – polskim deweloperem biurowym. Zespół agencji odpowiada za public relations oraz wspiera komunikację projektów i inwestycji realizowanych w 7 polskich miastach. Nawiązanie współpracy to ważny krok w rozwoju portfolio projektów z sektora nieruchomości Linkleaders, którego kluczową...
Startuje loteria „W Ż codziennie do wygrania 10 000 zł oraz nagrody od A do Ż”
Marka Żywiec powraca z niezwykle popularną loterią, w której codziennie do wygrania jest aż 10 000 zł oraz tysiące nagród. Tegoroczna promocja odbywa się we współpracy z serwisem Allegro Lokalnie, dzięki czemu na uczestników czeka prawdziwa wolność wyboru. Kody spod kapsli i zawleczek można rejestrować od 10 maja do 28 sierpnia.
Mobile Trends for Commerce już 29 czerwca
W ciągu dwóch lat sytuacja na świecie spowodowała rewolucję w zakupach mobilnych. Dzięki temu w większym stopniu wdrażane są innowacyjne rozwiązania w aplikacjach mobilnych, udoskonalane są również procesy marketingowe dla klientów e-sklepów. Wszystko po to, żeby przyciągnąć klienta i odnieść sukces w biznesie. Mobile Trends Conference to...
Wraz z początkiem Mistrzostw Europy EURO 2020 adidas rusza z kampanią inspirującą ludzi do postrzegania piłki nożnej jako czynnika jednoczącego społeczność i dającego możliwości dążenia do bardziej inkluzywnego świata. W trakcie turnieju będziemy mogli poznawać osobiste historie piłkarzy, które pokazują, jak sport na każdym kroku oferowała im wiele możliwości...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764