logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Typografia bohaterem teledysku The Rolling Stones

   03.04.2015, przeczytano 1485 razy

Liternictwo i zamek błyskawiczny - ten nieco zaskakujący duet to bohaterowie nowego teledysku zawierającego akustyczną wersję utworu "Wild Horses" zespołu The Rolling Stones.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/typografia-bohaterem-teledysku-the-rolling-stones,24433,artykul.html

Teledysk został udostępniony z okazji reedycji słynnej płyty "Sticky Fingers" z 1971 roku. Obecna edycja poszerzona zostanie o alternatywne wersje kilku utworów i ma się ukazać pod koniec maja.

Typografia bywała już wielokrotnie wykorzystywana jako motyw przewodni w grafice użytkowej, zwłaszcza w awangardowych aranżacjach. Pismo rzadko jednak gościło na honorowym miejscu w realizacjach filmowych, zwłaszcza tych z obszarów pop-kultury.

Liternictwo zostało wykorzystane w filmie w sposób zgrabny, pomysłowy i ciekawy. Z przyjemnością obserwujemy kolejne ewolucje odsłaniające fragmenty tekstu utworu w coraz to nowych układach i kontekstach, przy jednoczesnym utrzymaniu całości w bardzo rygorystycznych ramach stylistycznych.

I właśnie o stylistykę pytanie... Reedycja "Sticky Fingers" adresowana jest do fanów zespołu i ma się odwoływać do sentymentów związanych z wydaniem z lat 70-tych. Pytanie czy stylistyka teledysku trafia w te sentymenty pozostawiamy Wam do oceny.

Tak czy inaczej Dzikie Konie warto zobaczyć, robiąc sobie krótką przerwę w codziennej gonitwie. Feria ciekawych kompozycji typograficznych jest nie tyle ilustracją utworu muzycznego, co równoległym, autonomicznym utworem graficzno-filmowym.

Może z okazji nadchodzących Świąt?

Źródło: Signs.pl, rollingstones.com

www.rollingstones.com/stickyfingers

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Gifts Journal Flesz – czerwiec 2021
Kolejny miesiąc za nami, a to oznacza że czas na kolejne wydanie Gifts Journal Flesza. Co można znaleźć w czerwcowym wydaniu Flesza:
Targi Remaextra we wrześniu – Gifts Journal Flesz – maj 2021
We Fleszu magazynu Gifts Journal prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w majowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz - kwiecień 2021
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w kwietniowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz - marzec 2021
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów. Co można znaleźć w marcowym wydaniu Flesza:
Gifts Journal Flesz – grudzień 2020
W najnowszym Fleszu prezentowana jest comiesięczna dawka newsów.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764