logo
KLUB SIGNS.PL
Polska reklama i poligrafiaKLUB SIGNS.PL
chochlikdrukarski - avatar użytkownika

chochlikdrukarski - informacje

chochlikdrukarski - avatar użytkownika

  • Jest z nami od dnia 1.05.2021
  • Ostatnia wizyta: 21.11.2021
  • Konto chochlikdrukarski nie zostało zweryfikowane pod kątem tożsamości lub użytkownik ukrył informację o weryfikacji
Informacje o użytkowniku:
Imię i nazwisko lub pełna nazwa: Andrzej Gołąb
Strona www: http://www.chochlikdrukarski.com.pl
Lokalizacja: Chorzów, Polska

Profil zawodowy:

Ten użytkownik nie określił swojego profilu zawodowego.
  • Jest z nami od dnia 1.05.2021
  • Ostatnia wizyta: 21.11.2021
  • Konto chochlikdrukarski nie zostało zweryfikowane pod kątem tożsamości lub użytkownik ukrył informację o weryfikacji
Skontaktuj się z użytkownikiem chochlikdrukarski:
Wyślij wiadomość prywatną
chochlikdrukarski o sobie:
Andrzej Gołąb - od początku pracy zawodowej związany z branżą wydawniczą i poligraficzną. W latach 90. ubiegłego wieku, założył kilka pracowni składu komputerowego na terenie Śląska. Prowadził także własną firmę wydawniczą. Przez ostatnie ćwierć wieku pracował w Centrum Usług Drukarskich Henryk Miler w Rudzie Śląskiej (www.cuddruk.pl). W tym zakładzie poligraficznym, znanym z marki CUD, stworzył pracownię typografii komputerowej i przez kilkanaście lat był jej szefem. Pełnił także funkcję pełnomocnika właściciela i odpowiadał m.in. za kontrolę jakości plików produkcyjnych, optymalizację procesów produkcyjnych oraz sklep internetowy. W firmie tej zaprojektował i wdrożył zgodny z normą ISO system zarządzania jakością, oraz informatyczny system zarządzania przedsiębiorstwem poligraficznym. Jest także stałym współpracownikiem miesięcznika „Świat druku”, na łamach którego regularnie publikuje felietony poświęcone tematyce poligraficznej.
Autor wydanej w kwietniu 2021 roku nakładem wydawnictwa "Helion" książki "Praktyczny Poradnik Poligraficzny - Procesy" oraz wydanej w roku 2013, także nakładem Wydawnictwa „Helion” książki pt.: „DTP. Od projektu, aż po druk”. Twórca i animator internetowego projektu „Chochlik drukarski — pogotowie poligraficzne”. Jest to bezinteresowna inicjatywa edukacyjna, której głównym celem jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z zakresu poligrafii. Blog cieszy się do dziś dużą popularnością i dziennie ma kilkaset odsłon.

Blog: http://www.chochlikdrukarski.com.pl
FB:https://www.facebook.com/andrzejjozefgolab
FB:https://www.facebook.com/drukarski.chochlik/
Poczta: andrzej.jozef.golab(at)gmail.com
Podsumowanie aktywności użytkownika:
wiadomości na forum:
0 (0 pkt.)
opublikowane artykuły i newsy:
2 (20 pkt.)
opublikowane artykuły i newsy PR:
1 (3 pkt.)
publikacje wyróżnione jako wybór redakcji:
94 (4700 pkt.)
komentarze (do tekstów, ankiet, galerii, linków):
1 (3 pkt.)
prace dostarczone do banku zdjęć:
0 (0 pkt.)
prace dostarczone do galerii:
0 (0 pkt.)
linki zgłoszone do katalogu www:
0 (0 pkt.)
staż w serwisie:
204 dni (7 pkt.)
interwencje administratora na forum:
nie odnotowano
interwencje administratora na giełdzie:
nie odnotowano
    
SUMA PUNKTÓW: 4733
Rating aktywności użytkownika na podstawie uzyskanych punktów:
+ + + + + + + + + + + + + +
Ostatnie publikacje:
Rodzaje ulotek

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Rodzaje ulotek

Spośród wszystkich zapachów dzieciństwa w szczególny sposób pozostał w moim sercu zapach ulotek zachodnich producentów samochodów. W owych czasach kolekcjonowała je dzieciarnia ze wszystkich chyba krajów demoludu. Rynek praktycznie nie istniał, a więc rynek ulotek też był dla nas czymś egzotycznym. Ulotki i inne kolorowe materiały reklamowe pozyskiwaliśmy pisząc błagalne listy do ambasad państw ideologicznie nam wrogich, lub wprost do zachodnich firm.

23.02.2022 | przeczytano: 4410 razy
Reklama

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Reklama

Kiedy przypatrzymy się funkcji, historii powstania a także technologii produkcji ulotek, plakatów i gazetek reklamowych, przyznamy, iż da się w miarę sensownie obronić przyporządkowanie ich do jednej grupy. Zanim więc przystąpimy do omawiania poszczególnych produktów wchodzących w skład DRUKÓW REKLAMOWYCH, kilka akapitów wypada poświęcić pojęciu czy też zjawisku, które te produkty łączy. Jest nim bez wątpienia REKLAMA. 

23.12.2021 | przeczytano: 2703 razy
Produkcja wizytówek

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Produkcja wizytówek

Proces realizacji praktycznie każdego wyrobu poligraficznego rozpoczyna się od prac projektowych, a kończy na procesach introligatorskich i uszlachetniających. Kilka zagadnień z obszaru projektowania omówiliśmy w odcinku poprzednim, a dziś, na koniec naszego wizytówkowego serialu, zapraszam na krótką wycieczkę po działach produkcyjnych zakładu poligraficznego, w którym nasza wizytówka będzie realizowana.

12.11.2021 | przeczytano: 4083 razy
Projektowanie wizytówek

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Projektowanie wizytówek

Wydawać by się mogło, że taki bzdet, jak wizytówka nie powinien sprawiać większych problemów projektowych, ale w praktyce okazuje się, że kolejne pokolenia grafików potykają się o podobne „drobiazgi”. Oczywiście trudno tutaj o jakieś konkretne normy i jedynie słuszne zasady, tym niemniej bez względu na poziom kreatywności i twórczą wenę projektanta, parę podstawowych prawideł warto jednak przestrzegać.

16.10.2021 | przeczytano: 3570 razy
Augmented reality

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Augmented reality

„Plakat jest zazwyczaj odpowiedzią na jakiś wcześniej zadany przez klienta lub samego artystę temat. Może to być konkretny film, spektakl czy też festiwal. Projekt musi być próbą opowiedzenia historii, do której plakat ma nawiązywać. Plakat zawsze musi działać swoim przekazem i znakiem“.

Na temat projektowania plakatów rozmawiałem niedawno z prof. Kają RENKAS, która w swoich pracach często wykorzystuje technikę augmented reality, czyli tzw. rzeczywistość rozszerzoną. Pełny zapis rozmowy znajdziecie Państwo na łamach wakacyjnego (lipiec-sierpień 2021) wydania miesięcznika “Świat Druku”, a na blogu publikujemy fragment związany właśnie z augmented reality.

04.10.2021 | przeczytano: 3365 razy
Podłoża drukowe dla wizytówek

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Podłoża drukowe dla wizytówek

W zależności od fantazji projektanta oraz upodobań klienta, do druku wizytówek stosowane są bardzo zróżnicowane rodzaje podłoży drukowych, od typowych papierów powlekanych począwszy, poprzez papiery ozdobne i czerpane, a skończywszy na tworzywach sztucznych i metalowych blaszkach. Ostateczny wybór podłoża drukowego musi też uwzględniać możliwości i ograniczenia użytych technologii druku i uszlachetniania.

29.08.2021 | przeczytano: 4076 razy
Formaty wizytówek

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Formaty wizytówek

Kreatywność projektantów wizytówek wydaje się nie mieć granic i teoretycznie wizytówka może posiadać nawet format billboardu. W praktyce jednak obowiązują tu pewne normy, za przekroczenie których nie trafia się wprawdzie przed oblicze sprawiedliwości, ale można narazić się na grymas zaskoczenia lub – co gorsza – lekceważenia, ze strony naszego interlokutora, któremu wizytówkę wręczyć pragniemy.

08.08.2021 | przeczytano: 6051 razy
Wizytówki Multiloft

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Wizytówki Multiloft

W naszym wizytówkowym serialu dziś niewątpliwy hit ostatnich lat, jakim jest technologia Multiloft. Ta swoista składanka kilku rodzajów papierów, robi prawdziwą furorę w przemyśle poligraficznym i jako technologia produkcji wizytówek, zasługuje na szczególne zainteresowanie zarówno ze strony klientów drukarń, jak i projektantów wizytówek.

10.07.2021 | przeczytano: 5120 razy
Rodzaje wizytówek

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Rodzaje wizytówek

Czasy się zmieniają, zwyczaje też, ale wbrew pozorom, podstawowe funkcje współczesnych wizytówek, nie odbiegają specjalnie od funkcji, jakie pełniły onegdaj. Nadal służą one głównie wymianie podstawowych danych osobowych. Maleje natomiast liczba stricte prywatnych funkcji wizytówek, na rzecz funkcji służbowych. Nowością może być także rosnąca rola funkcji marketingowych i reklamowych. Z tego punktu widzenia możemy wyróżnić trzy podstawowe rodzaje wizytówek: wizytówki prywatne (osobiste), wizytówki służbowe (imienne i firmowe) oraz wizytówki reklamowe.

26.06.2021 | przeczytano: 7845 razy
Wizytówki – trochę historii

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Wizytówki – trochę historii

Wizytówka to dla mnie przedmiot magiczny, mimo iż współcześnie nie emanuje tym salonowym blichtrem, który unosi się jeszcze z kart Lalki Prusa, Anny Kareniny Tołstoja czy też Idioty Dostojewskiego. Choć nie pachnie już naftaliną i piżmem, nadal skutecznie opiera się elektronicznej ekspansji internetu, komputerów i smartfonów. Jednak nie tylko z tego powodu, poświęcimy temu produktowi kilka kolejnych felietonów.

19.06.2021 | przeczytano: 2623 razy
Projektowanie znaczków pocztowych

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Projektowanie znaczków pocztowych

„Projektowanie znaczków różni się nieco od innych typów projektowania i dla niektórych grafików jest to niewygodne zajęcie. Kilku znanych medialnie grafików próbowało tego fachu i zdarzały się im pojedyncze realizacje, ale później do tego nigdy nie wracali. Jest to bowiem praca dość specyficzna”. Aby przybliżyć jej tajniki, w miejsce tradycyjnego felietonu poligraficznego, publikujemy dziś wywiad, który przeprowadziłem z jednym z czołowych projektantów znaczków pocztowych, panem Andrzejem Gosikiem.

12.06.2021 | przeczytano: 4061 razy
Klasyfikacja produktów poligraficznych

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Klasyfikacja produktów poligraficznych

Podejmując się opisu dowolnego fragmentu rzeczywistości, zarówno tej zewnętrznej – postrzeganej zmysłami, jak i wewnętrznej – psychologicznej, wcielamy się niejako w rolę biblijnego Adama. Czyż nie podstawowym jego właśnie zadaniem, było nazwanie i pogrupowanie porozrzucanych po rajskim ogrodzie obiektów zaledwie co powstałego z nicości świata?

04.06.2021 | przeczytano: 6322 razy
Druk cyfrowy – fakty i mity

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Druk cyfrowy – fakty i mity

Proroctwa na temat rychłego końca offsetu i dyskusje o jego wyższości nad drukiem cyfrowym towarzyszyły mojej pracy zawodowej praktycznie od początku. Mijały dekady, zmieniały się pokolenia, a obie technologie jak istniały, tak istnieją i czują się całkiem nieźle. Wydaje się nawet, iż żyją w specyficznej symbiozie, karmiąc się sobą nawzajem. Tak więc rozpatrywanie druku cyfrowego w opozycji do druku offsetowego nie ma większego sensu, gdyż każda z tych technik ma swoje atuty, a druk cyfrowy w miarę upływu lat znajduje optymalne dla siebie miejsce w szeregu.

29.05.2021 | przeczytano: 2808 razy
Błędy składu

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Błędy składu

Dziś prezen­tuję subiek­ty­wny wybór głównych błędów składu, z jakimi spotkałem się w trak­cie „obcow­a­nia” z plikami pro­duk­cyjnymi przesyłanymi do druku przez klien­tów drukarni, w której spędz­iłem prawie połowę życia. Mowa o plikach wynikowych, czyli uznanych przez ich twór­ców za gotowe do druku. Lista obe­j­muje jedynie te błędy, które mimo upływu lat i dwukrot­nej wymi­any pokole­niowej pow­tarzały się najczęściej..

18.05.2021 | przeczytano: 8378 razy (komentarzy: 6)
Korekta i redakcja

Praktyczny Poradnik Poligraficzny: Korekta i redakcja

Wpro­wa­dza­jąc tekst do kom­pu­tera, warto zadbać samemu o wyko­na­nie jego wstęp­nej korekty, nato­miast żadną miarą nie należy rezy­gno­wać z pro­fe­sjo­nal­nej korekty sty­li­stycz­nej i redak­cji języ­ko­wej, co nie­stety staje się obec­nie dość czę­stym zja­wi­skiem. Pamię­tajmy, że źle rozu­miana oszczęd­ność kosz­tów, jaką kusi idea self-publishingu, odbić się może nega­tyw­nie na jako­ści pro­duktu final­nego, a tym samym na powo­dze­niu całego przedsięwzięcia.

07.05.2021 | przeczytano: 3891 razy
Ostatnie komentarze:

REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764