logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Uczestnicy Konferencji Fleksografów w Centrum Technologicznym Mark Andy

  PR 11.05.2023, przeczytano 465 razy
ilustracjastrzałka
Przemysław Polkowski (z prawej) i Łukasz Chruśliński witają uczestników Konferencji Fleksografów, przybyłych do Centrum Technologicznego Mark Andy w Warszawie.

Drugi kwartał br. to dla polskiego oddziału Mark Andy okres licznych spotkań branżowych w jej warszawskim Centrum Technologicznym. W ślad za Open House skierowanym do studentów i uczniów kierunków poligraficznych, gościli w nim uczestnicy Konferencji Fleksografów. Wydarzenie, zorganizowane przez Polską Izbę Fleksografów, odbywało się w dniach 24-26 kwietnia w Ożarowie Mazowieckim k. Warszawy, zaś firma Mark Andy była jego partnerem technologicznym.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/uczestnicy-konferencji-fleksografow-w-centrum-technologicznym-mark-andy,399898,artykul.html

Już wkrótce, bo w dniach 23-24 maja, jej Centrum Technologiczne będzie miejscem kolejnego wydarzenia, tym razem o charakterze międzynarodowym. Klienci Mark Andy z całego świata mogą wziąć udział w warsztatach zatytułowanych „Gdy niski stopień migracji staje się koniecznością”, które organizowane są wspólnie z J.S. Hamilton.

Miło nam było gościć w naszym Centrum Technologicznym kolejną grupę osób związanych ze środowiskiem poligraficznym – mówi Lena Chmielewska-Bontron, European Marketing Manager Mark Andy. – Tym razem zaprosiliśmy do naszej firmy uczestników Konferencji Fleksografów. Jako partner technologiczny wydarzenia, zamiast „klasycznej” prezentacji w ramach części plenarnej postanowiliśmy zaproponować jej uczestnikom praktyczne pokazy sprzętu. Zdajemy sobie sprawę, że wiele drukarń - wciąż bazujących na technice konwencjonalnej, w tym przypadku fleksograficznej - rozważa rozbudowę swojego parku sprzętowego o rozwiązania hybrydowe, wykorzystujące technologię cyfrową. Dlatego też w programie wizyty znalazły się pokazy dwóch maszyn z naszej oferty, będących sztandarowymi przykładami obu ww. technologii”.

Przybyłych do Centrum Technologicznego gości powitał Przemysław Polkowski – Country Manager Mark Andy Poland, zaś prezentacje maszyn poprowadził Łukasz Chruśliński – European Sales Manager, wspierany przez Łukasza Kaczyńskiego – Demo Room Managera.

Pierwsze z demonstrowanych urządzeń to maszyna Evolution Series E5, która cieszy się niesłabnącą popularnością, również wśród drukarń z naszego kraju. Łukasz Chruśliński podkreślał jej elastyczność (wynikającą m.in. z zastosowania tu napędów serwo), możliwość rozbudowy o liczne opcje uszlachetniania i wykańczania oraz wysoką wydajność i jakość realizowanej w niej produkcji. Evolution Series umożliwia skonfigurowanie w ramach jednej linii produkcyjnej do ośmiu zespołów drukujących oraz licznych rozwiązań dodatkowych jak moduły uszlachetniania (m.in. w technice cold- i hot stampingu), sztancowania i odwijania ażuru. Szczególną uwagę Łukasz Chruśliński zwrócił na wprowadzony w niej hybrydowy system utrwalania, uwzględniający różne technologie: UV, LED i wodną.

Druga z prezentowanych maszyn to hybrydowa Digital Series HD, będąca jednocześnie jednym z najchętniej wybieranych w ostatnim czasie modeli z całej oferty producenta. Szczególną popularnością cieszy się wśród europejskich klientów, w Polsce pracuje 16 tych maszyn . „Sercem” Digital Series HD jest moduł inkjetowy umożliwiający drukowanie z szerszym gamutem kolorystycznym (CMYK + OVW), a opcje dodatkowe, jakie można tu wdrożyć są równie liczne jak w maszynach konwencjonalnych. Do najczęściej wybieranych – jak podkreślał Łukasz Chruśliński – należą: zespoły fleksograficzne (instalowane zarówno przed jak i za modułem cyfrowym), w których można aplikować dodatkową biel bądź realizować tłoczenie folią; laminujące czy wykrawające (w trybie pojedynczym lub półrotacyjnym).

Wydarzenia takie jak Konferencja Fleksografów są dla nas znakomitą okazją do zaprezentowania nie tylko zaawansowanej technologii, jaka znajduje zastosowanie w maszynach Mark Andy, ale też kompleksowości oferty, jaką nasza firma oferuje polskim i międzynarodowym klientom – podkreśla Przemysław Polkowski. – Mark Andy Poland zatrudnia ponad 20 osób, w tym specjalistów ds. handlowych i wysoko wykwalifikowany serwis. Dzięki temu – poza najwyższej jakości sprzętem – jesteśmy w stanie zapewnić użytkownikom naszych maszyn także wszechstronną obsługę: dobór optymalnej maszyny w kontekście realizowanej przez nich produkcji (jako jedni z nielicznych mamy do wyboru – we własnym zakresie – różne techniki konwencjonalne i cyfrowe), wsparcie przy wdrożeniu oraz opiekę posprzedażową i błyskawiczną dostępność części zamiennych. Do dyspozycji klientów – zarówno obecnych jak i potencjalnych – jest też nasze warszawskie Centrum Technologiczne, w którym niemal bez przerwy odbywają się pokazy maszyn, testy z zastosowaniem różnych podłoży oraz wydarzenia dla osób z branży. Dziękujemy zatem wszystkim uczestnikom Konferencji Fleksografów, którzy znaleźli czas by do nas dotrzeć i już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane w naszym lokalnym Centrum Technologicznym”.

Źródło: Mark Andy Poland

www.markandy.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Podczas październikowych targów Printing United w Atlancie firma Agfa zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania z obszaru przemysłowego druku inkjetowego. Znajdą się wśród nich m.in. wysokowydajny, superwielkoformatowy ploter Onset H3, wyposażony w funkcje automatyzujące jego pracę i wykorzystujący m.in. nowy, dedykowany mu atrament biały Onset 560 oraz hybrydowy ploter...
Podczas Labelexpo 2023, największego na świecie wydarzenia dla branży etykiet i opakowań firma HP zaprezentowała - po raz pierwszy w Europie -  dwie rewolucyjne maszyny do druku cyfrowego oparte na technologii LEPx - HP Indigo V12 oraz HP Indigo 200K. Dzięki takim rozwiązaniom HP demonstruje swoje silne zaangażowanie w rynek i kompletną gamę produktów,...
Włókna Stora Enso Purefiber zastępują plastik w opakowaniach wycieraczek Bosch Aerotwin
Stworzone przez Stora Enso włókna formowane PureFiber zastąpiły tworzywa sztuczne w opakowaniach na pióra wycieraczek z serii Aerotwin, jakie produkowane są przez firmę Bosch. To, jak podkreśla druga z wymienionych, jej pierwsze opakowanie na tego typu asortyment, wolne od plastiku. Dodaje przy tym, że zapewnia ono ten sam poziom ochrony, ale jest bardziej proekologiczne i zbieżne z...
Stora Enso Carreco Brown w Ecobag Network: proekologiczne torby papierowe
Ecobag Network – wiodący polski producent proekologicznych toreb papierowych wdrożył w ostatnim czasie stworzone przez Stora Enso rozwiązanie CarrEco Brown, dedykowane wytwarzaniu toreb zakupowych i spożywczych. Pozwoliło ono osiągnąć tu nowy poziom wydajności produkcji i lekkości wytwarzanego asortymentu, a także wyjść w jeszcze większym stopniu naprzeciw rynkowym trendom i...
Kolejne rozwiązanie Koenig & Bauer w zakładach Technopol Group
Technopol Group to dynamicznie rozwijająca się, polska grupa zakładów poligraficznych i przetwórczych, specjalizujących się w produkcji opakowań kartonowych i tekturowych. Należą do niej cztery drukarnie: dwie w Ostrowie Wielkopolskim oraz w Krotoszynie i Żyrardowie. Z myślą o jednej z drukarń ostrowskich, wykonującej przede wszystkim opakowania z tektury falistej,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764