logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ukraiński artysta dla Prologis Park Warsaw-Żerań

  PR 25.11.2022, przeczytano 274 razy
ilustracjastrzałka

Na fasadzie magazynu Prologis w Warszawie, streetartowy malarz ukraiński Alex Maksiov, stworzył ogromny mural 3D przedstawiający cztery sikorki.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ukrainski-artysta-dla-prologis-park-warsaw-zeran,398129,artykul.html

Prologis działa na rzecz rozwoju lokalnych społeczności, w których prowadzi biznes. Jest nie tylko dobrym sąsiadem, ale także tworzy i wzbogaca otoczenie swoich parków logistycznych. Chcąc wpisać się i ożywić przestrzeń miejską na terenie Prologis Park Warsaw-Żerań oddał fasadę jednego z budynków w tym parku, we władanie ukraińskiemu artyście, Aleksovi Maksiovowi. Malarz stworzył na niej ogromny mural 3D, prezentujący cztery sikorki.  

- W symbolice zwierząt te ptaki są znakiem komunikacji, radości, zaradności i otwartości na świat. Uważane są za symbole szczęścia, bywają wiązane z pozytywnym myśleniem oraz pomyślnością. Przynoszą dobre wiadomości. Poza tym sikorki to ptaki charakterystyczne zarówno dla Polski, jak i Ukrainy – uzasadnia swoje inspiracje Alex Maksiov.

Mural jest dostępny nie tylko dla gości i pracowników Prologis Park Warsaw-Żerań, ale również dla przechodniów. Można go podziwiać od strony ulicy Annopol w Warszawie.

- Praca Alexa wpisuje się w koncept Prologis PARKLife, czyli miejsca, które jest miłą, przyjazną przestrzenią, nie tylko do pracy, ale też do odpoczynku. Dlatego w Prologis dbamy o to, aby w naszych parkach logistycznych było dużo zielonych stref relaksu z ławkami, altanami i grillowiskami, montujemy domki dla jeży i owadów, zachęcamy do korzystania z transportu niskoemisyjnego, poprzez udostępnianie stacji ładowania pojazdów elektrycznych, wiat dla rowerów czy stacji ich naprawy – mówi Marta Glinka, Director, Head of Property Management Prologis w Polsce.

Alex Maksiov pochodzi z Ukrainy. Swoją przygodę ze sztuką zaczynał od rysunku, malarstwa i renowacji dzieł sztuki. Od kilkunastu lat specjalizuje się w streetarcie, szczególnie w tworzeniu grafik 3D. Jest twórcą między innymi największego ulicznego obrazu 3D w Ukrainie o powierzchni 457 m2 i największego muralu w Kijowie (16 pięter). Jest laureatem wielu międzynarodowych nagród. W Polsce współpracuje z łódzką fundacją Urban Forms. Jak sam przyznaje, mural w Prologis Park Żerań to jeden z największych jakie namalował. Nie jest to jego pierwsza współpraca z Prologis. Wcześniej Maksiov stworzył mural 3D, prezentujący syrenę wyłaniającą się z morskich fal na wodnym silosie w Prologis Park Łódź.

ilustracjastrzałka

Źródło: Prologis

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Żywiec Zdrój w kampanii wizerunkowej o osiągnięciu neutralności plastikowej
Trwa kampania "Z natury dla natury" Żywiec Zdrój (Danone). Marka kolejny raz podejmuje temat neutralności plastikowej. Kampania jest prowadzona z wykorzystaniem telewizji, digitalu, OOH oraz we współpracy z influencerami. VMLY&R odpowiada za koncept, kreację oraz działania w Internecie.
Agencja Space Cat Industries powstała, by pomagać markom w komunikacji z Pokoleniem Z. Misją firmy jest ciągła eksploracja nowych trendów i poszukiwanie wartości w nieustannie zmieniającym się digitalowym uniwersum. Space Cat Industries specjalizuje się w TikTok marketingu, współpracy z influencerami, produkcji audio i short video oraz TikTok Adsach.
Podsumowanie kampanii „Moc Polskich Warzyw” w 2022 roku
Biuro prasowe kampanii „Moc Polskich Warzyw” opublikowało podsumowanie ubiegłego roku. Rezultaty znacznie przewyższyły oczekiwania. Prowadzony od kilku lat projekt ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia i zrównoważonej diety opartej na polskich warzywach sezonowych.

Warka wprowadza na rynek produkt wykraczający poza segment piw bezalkoholowych. Nowe piwo to rewolucyjny mix orzeźwiającej Warki 0.0%, lemoniady, naturalnej kofeiny i ekstraktu z żeń-szenia. W sprzedaży pojawią się dwa nowe smaki: Mango i Cytrusy oraz Ananas i Marakuja. Pierwszy z nich właśnie trafił do sieci Biedronka, a pod koniec lutego obydwa produkty będą już dostępne w...
Wyświetlacze LG na targach ISE 2023 pod hasłem „Life, Be Bloomed”
Zaawansowane wyświetlacze LG, w tym ekran Micro LED 8K, prezentowane są na interaktywnej wystawie wraz z wciągającą sztuką multimedialną i cyfrowymi przestrzeniami dla różnych branż
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764