logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ulepszone szybkie tłumaczenie obrazu w aplikacji Tłumacz Google

  PR 15.07.2019, przeczytano 492 razy
ilustracjastrzałka

Tłumacz Google pomaga Wam odkrywać nieznane miejsca, komunikować się w różnych językach i nawiązywać relacje, które nie byłyby możliwe bez jego wsparcia. Jedną z naszych ulubionych funkcji aplikacji mobilnej Tłumacz jest szybkie tłumaczenie obrazu, które pozwala Wam zobaczyć świat w swoim języku. Wystarczy, że nakierujecie obiektyw aparatu na tekst, którego znaczenie chcecie poznać. Jest to intuicyjny sposób na zrozumienie otoczenia, szczególnie pomocny, gdy podróżujecie za granicę. Co ważne, działa nawet wtedy, gdy nie macie połączenia z Wi-Fi lub gdy korzystacie z danych komórkowych. Dzisiaj aktualizujemy wspomnianą funkcję, dzięki czemu będzie ona jeszcze bardziej przydatna, gdy będziecie jej potrzebować.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ulepszone-szybkie-tlumaczenie-obrazu-w-aplikacji-tlumacz-google,383251,artykul.html

Tłumaczenie z 88 języków na ponad 100

Dodaliśmy 60 kolejnych języków w funkcji szybkiego tłumaczenia obrazu - od dzisiaj macie możliwość sprawdzania w czasie rzeczywistym znaczenia tekstów zapisanych m.in.: po arabsku, malajsku, tajsku wietnamsku czy nawet w hindi. Pełną listę wszystkich 88 rozpoznawanych języków znajdziecie TUTAJ.

Wcześniej, za pomocą tej funkcji mogliście tłumaczyć tylko między językiem oryginału a angielskim (lub odwrotnie, z angielskiego na inny wybrany język). Teraz umożliwiamy Wam przekład tekstu na jeden z ponad 100 języków obsługiwanych przez Tłumacza Google. Oznacza to, że możecie teraz tłumaczyć np. z arabskiego na francuski lub z japońskiego na chiński.

Automatyczne wykrywanie języków

Podczas podróży za granicę, zwłaszcza kiedy jesteście w regionie, gdzie rozmawia się w różnych językach, określenie języka tekstu, który chcecie przetłumaczyć, może stanowić spore wyzwanie. Postanowiliśmy ułatwić Wam to zadanie - od teraz możecie po prostu jako język źródłowy wybrać wariant Wykryj język, a aplikacja automatycznie go określi i przetłumaczy tekst. Załóżmy na przykład, że podróżujecie po Ameryce Południowej, gdzie mówi się zarówno po portugalsku, jak i po hiszpańsku. Jeśli napotkacie znak, ale nie jesteście pewni, w którym z tych dwóch języków został on zapisany, Tłumacz sam to wykryje, a następnie bezproblemowo przetłumaczy, na wybranych przez Was język.

Lepsze tłumaczenie dzięki technologii tłumaczenia maszynowego opartego na sieciach neuronowych

Po raz pierwszy technologia tłumaczenia maszynowego oparta na sieciach neuronowych (Neural Machine Translation - NMT) została wbudowana w funkcję szybkiego tłumaczenia obrazu. Technologia NMT zapewnia dokładniejsze i bardziej naturalne przekłady dzięki zmniejszeniu błędów translacji od 55% do aż 85% w niektórych parach językowych. Większość pakietów językowych możecie pobrać na swoje urządzenie, aby móc korzystać z tej funkcji bez połączenia z internetem. Jednak gdy Wasze urządzenie ma dostęp do sieci, to otrzymacie tłumaczenie o wyższej jakości.

Odświeżony wygląd

Odświeżyliśmy też wygląd opcji tłumaczenia obrazów, co pozwala na bardziej intuicyjną obsługę. Jeśli w przeszłości korzystaliście z opcji szybkiego tłumaczenia obrazu, być może zauważyliście, że przetłumaczony tekst nieco migocze podczas oglądania go na telefonie, co utrudnia czytanie. W ramach aktualizacji zmniejszyliśmy to migotanie, dzięki czemu tekst jest bardziej stabilny i lepiej się go czyta. W nowej wersji wszystkie trzy funkcje tłumaczenia poprzez aparat umieściliśmy dla Waszej wygody na dole. Znajdziecie tam teraz opcje błyskawicznego tłumaczenia (o której jest ten blog), a także skanowania (na zeskanowanym obrazie możecie palcem zaznaczyć tekst do przełożenia) i importowania zdjęć z aparatu, aby przetłumaczyć tekst z danego obrazu.

Źródło: Google Polska

www.polska.googleblog.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Zmiany w zarządzie spółki ZPR Media SA
Ewa Latkowska, pełniąca dotychczas funkcję wiceprezesa ZPR Media SA, obejmuje od dziś funkcję prezesa zarządu tej spółki. Renata Krzewska, która była oddelegowana do zarządu ZPR Media wyłącznie na czas określony, wraca do swoich obowiązków w radzie nadzorczej. Do zarządu spółki wchodzi Małgorzata Szabłowska, obejmując stanowisko wiceprezesa do...
Adam Kornacki pokaże, jak bezpiecznie kupić samochód za granicą
Adam Kornacki i jego ekipa od wielu sezonów z sukcesami pomagają klientom znaleźć wymarzone auto na trudnym polskim rynku samochodowym. Teraz podejmują kolejne wyzwanie! Tym razem poszukają najlepszych okazji w Niemczech, Holandii, Włoszech i USA. Nowy program „Zakup kontrolowany za granicą” już od 15 grudnia wyłącznie w kolekcji MotorTrend, tylko w Playerze.
Co roku publikujemy listę haseł najbardziej zyskujących na popularności - te wyszukiwania pokazują, czym żyliście w mijającym roku. Na pierwszym miejscu tegorocznej listy znalazł się Strajk nauczycieli, który elektryzował Was i opinię publiczną tuż przed wakacjami. Interesowały Was nie tylko informacje o samym strajku czy postulatach pedagogów, ale także te,...
„Sedno Sprawy” Radia Plus w wersji wideo
Poranne rozmowy Jacka Prusinowskiego z politykami, emitowane na antenie Radia Plus w cyklu „Sedno Sprawy”, wystartowały w wersji wideo. Można je oglądać na Youtube oraz na fanpage’u stacji.
Świąteczny prezent od Cyfrowego Polsatu i Ipli - ponad 20 dodatkowych kanałów TV
Jak co roku, Cyfrowy Polsat przygotował dla swoich abonentów świąteczną niespodziankę – nawet 27 kanałów bez dodatkowych opłat. Świąteczne „otwarte okno” dostępne będzie aż do 6 stycznia 2020 r. Prezent dostępny jest dla abonentów telewizji satelitarnej i kablowej w technologii IPTV, również mobilnie – w serwisie Cyfrowy Polsat...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764