logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ulepszone szybkie tłumaczenie obrazu w aplikacji Tłumacz Google

  PR 15.07.2019, przeczytano 576 razy
ilustracjastrzałka

Tłumacz Google pomaga Wam odkrywać nieznane miejsca, komunikować się w różnych językach i nawiązywać relacje, które nie byłyby możliwe bez jego wsparcia. Jedną z naszych ulubionych funkcji aplikacji mobilnej Tłumacz jest szybkie tłumaczenie obrazu, które pozwala Wam zobaczyć świat w swoim języku. Wystarczy, że nakierujecie obiektyw aparatu na tekst, którego znaczenie chcecie poznać. Jest to intuicyjny sposób na zrozumienie otoczenia, szczególnie pomocny, gdy podróżujecie za granicę. Co ważne, działa nawet wtedy, gdy nie macie połączenia z Wi-Fi lub gdy korzystacie z danych komórkowych. Dzisiaj aktualizujemy wspomnianą funkcję, dzięki czemu będzie ona jeszcze bardziej przydatna, gdy będziecie jej potrzebować.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ulepszone-szybkie-tlumaczenie-obrazu-w-aplikacji-tlumacz-google,383251,artykul.html

Tłumaczenie z 88 języków na ponad 100

Dodaliśmy 60 kolejnych języków w funkcji szybkiego tłumaczenia obrazu - od dzisiaj macie możliwość sprawdzania w czasie rzeczywistym znaczenia tekstów zapisanych m.in.: po arabsku, malajsku, tajsku wietnamsku czy nawet w hindi. Pełną listę wszystkich 88 rozpoznawanych języków znajdziecie TUTAJ.

Wcześniej, za pomocą tej funkcji mogliście tłumaczyć tylko między językiem oryginału a angielskim (lub odwrotnie, z angielskiego na inny wybrany język). Teraz umożliwiamy Wam przekład tekstu na jeden z ponad 100 języków obsługiwanych przez Tłumacza Google. Oznacza to, że możecie teraz tłumaczyć np. z arabskiego na francuski lub z japońskiego na chiński.

Automatyczne wykrywanie języków

Podczas podróży za granicę, zwłaszcza kiedy jesteście w regionie, gdzie rozmawia się w różnych językach, określenie języka tekstu, który chcecie przetłumaczyć, może stanowić spore wyzwanie. Postanowiliśmy ułatwić Wam to zadanie - od teraz możecie po prostu jako język źródłowy wybrać wariant Wykryj język, a aplikacja automatycznie go określi i przetłumaczy tekst. Załóżmy na przykład, że podróżujecie po Ameryce Południowej, gdzie mówi się zarówno po portugalsku, jak i po hiszpańsku. Jeśli napotkacie znak, ale nie jesteście pewni, w którym z tych dwóch języków został on zapisany, Tłumacz sam to wykryje, a następnie bezproblemowo przetłumaczy, na wybranych przez Was język.

Lepsze tłumaczenie dzięki technologii tłumaczenia maszynowego opartego na sieciach neuronowych

Po raz pierwszy technologia tłumaczenia maszynowego oparta na sieciach neuronowych (Neural Machine Translation - NMT) została wbudowana w funkcję szybkiego tłumaczenia obrazu. Technologia NMT zapewnia dokładniejsze i bardziej naturalne przekłady dzięki zmniejszeniu błędów translacji od 55% do aż 85% w niektórych parach językowych. Większość pakietów językowych możecie pobrać na swoje urządzenie, aby móc korzystać z tej funkcji bez połączenia z internetem. Jednak gdy Wasze urządzenie ma dostęp do sieci, to otrzymacie tłumaczenie o wyższej jakości.

Odświeżony wygląd

Odświeżyliśmy też wygląd opcji tłumaczenia obrazów, co pozwala na bardziej intuicyjną obsługę. Jeśli w przeszłości korzystaliście z opcji szybkiego tłumaczenia obrazu, być może zauważyliście, że przetłumaczony tekst nieco migocze podczas oglądania go na telefonie, co utrudnia czytanie. W ramach aktualizacji zmniejszyliśmy to migotanie, dzięki czemu tekst jest bardziej stabilny i lepiej się go czyta. W nowej wersji wszystkie trzy funkcje tłumaczenia poprzez aparat umieściliśmy dla Waszej wygody na dole. Znajdziecie tam teraz opcje błyskawicznego tłumaczenia (o której jest ten blog), a także skanowania (na zeskanowanym obrazie możecie palcem zaznaczyć tekst do przełożenia) i importowania zdjęć z aparatu, aby przetłumaczyć tekst z danego obrazu.

Źródło: Google Polska

www.polska.googleblog.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

24 stycznia wypada Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Zawody związane z mediami, takie jak redaktor czy dziennikarz to wyjątkowe profesje. Obowiązuje ich szczególny kodeks etyczny, mają też duży wpływ na kształtowanie opinii publicznej na istotne społecznie tematy. Co ciekawe, jak wynika z badań CBOS-u z 2019 roku, dziennikarze mogą cieszyć się 55 proc. poważaniem...
Tiktok w 2019 roku pokonał Facebooka i Massengera
Popularna wśród nastolatków aplikacja TikTok w 2019 roku została zainstalowana ponad 700 mln razy. Pod tym względem platforma wyprzedziła Massengera i Facebooka.
Apel kardio-torakochirurgów w sprawie dyskredytacji Tomasza Grodzkiego w mediach publicznych
Z wielkim niepokojem obserwujemy akcję dyskredytacji prof. Tomasza Grodzkiego, marszałka Senatu RP, prowadzoną przez publiczne środki masowego przekazu.
Promocyjna oferta Amazon Prime Video i Play
PLAY, operator sieci komórkowej, rozwija ofertę serwisów wideo, z których wygodnie mogą korzystać jego klienci. Nowym partnerem sieci jest Amazon Prime Video.
2020 rokiem Zbigniewa Wodeckiego w Kino Polska Muzyka
Kino Polska Muzyka ogłosiła 2020 rokiem Zbigniewa Wodeckiego. Największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego, premierowe na antenie stacji utwory artysty, wreszcie wyjątkowy koncert 1976. A Space Odyssey – to tylko niektóre z atrakcji kanału planowanych na 2020 rok. Patronem wydarzenia jest Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764