logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Umacnianie relacji w rodzinie celem kampanii Nierozerwalni

  PR 13.12.2019, przeczytano 241 razy
ilustracjastrzałka

Więzi rodzinne są przez większość badaczy wskazywane jako jeden z najważniejszych czynników chroniących przed podejmowaniem przez młodych ludzi zachowań ryzykownych – podkreśla Robert Frączek z Państwowej Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. To właśnie na ich istotę zwraca uwagę kampania Nierozerwalni.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/umacnianie-relacji-w-rodzinie-celem-kampanii-nierozerwalni,385080,artykul.html

- Tak naprawdę mówimy o trzech fundamentach, które mogą mieć ogromne znaczenie czy w przyszłości dzieciaki będą miały jakieś problemy. Po pierwsze to jest bliskość, po drugie to jest komunikacja. Trzecim filarem jest wsparcie – wskazuje Robert Frączek. Podkreśla, że w samej kampanii niewiele jest materiałów, które mówią wprost o zachowaniach ryzykownych, o alkoholu, narkotykach, natomiast wiele miejsca poświęca się relacjom, ich wzmacnianiu, o tym jak rozmawiać, również na trudne tematy.

W ramach kampanii realizowane są działania, których celem jest zmiana świadomości społecznej w zakresie więzi rodzinnych. Mają one za zadanie wzmacniać kompetencje wychowawcze rodziców, upowszechniać wiedzę o tym, w jaki sposób budować i rozwijać prawidłowe relacje między poszczególnymi członkami rodziny.

- Kampania Nierozerwalni stoi na dwóch fundamentach, bazie merytorycznej - tą bazą merytoryczną jest strona www.nierozerwalni.org, z różnego rodzaju artykułami, poradami merytorycznymi o tym jak budować mądrze i kreatywnie rodzinę. Natomiast sercem kampanii są media społecznościowe za pośrednictwem których staramy się pobudzać, inspirować. To przede wszystkim Facebook, Instagram i YouTube „Nierozerwalni”. Na Youtube powstała seria "Przepis na Rodzinę". Spotykamy się w niej z rodzinami z całej Polski (m.in. z Agnieszką Kaczorowską-Pela, Staszkiem Karpielem-Bułecką), aby rozmawiać z nimi o kreatywnym i świadomym budowaniu rodziny. Każda historia rodziny jest niezwykła, inspirująca i skłaniająca do refleksji. Każdy może wziąć coś dla siebie z "przepisu" rodziny przedstawionej w odcinku – wyjaśnia Łukasz Terlikowski, koordynator kampanii. Wyjaśnia, że poza merytorycznymi poradami znajdziemy również różnorodne ćwiczenia i praktyczne porady na mądre i aktywne spędzanie czasu.

Dodaje, że od Nierozerwalnych możemy nauczyć się mądrego budowania rodziny, skupienia się na tych rzeczach, które są istotne, na mądrym i efektywnym spędzaniu czasu.

- To, w jaki sposób rodzice będą budować relacje z dziećmi, w jaki sposób będą budować relacje ze sobą, jak dzieci będą ze sobą funkcjonowały, będzie miało niesamowity wpływ na to jakie te dzieci będą w przyszłości, jakimi ludźmi będą, na kogo wyrosną i jak później będą budować swoje rodziny – wyjaśnia znaczenie kampanii.

Istotę tych więzi podkreśla Monika Gomułka, jedna z ambasadorek kampanii Nierozerwalni. Przyznaje, że czerpanie z wiedzy i doświadczenia innych rodzin jest niezwykle inspirujące i budujące. Wierzy również, że te silne więzi rodzinne będą silnym fundamentem dla jej dzieci.

- W momencie, kiedy nasze dzieci widzą kochających się rodziców, rodziców, którzy okazują sobie czułość, my widzimy, że oni czują się bezpieczni i to jest dla nich najważniejsze, to poczucie bezpieczeństwa, które mają we własnym domu. Przez to budujemy relacje z dziećmi, zaufanie, a kiedy oni nam ufają, mogą nam o wielu rzeczach powiedzieć - przyznaje.

Źródło: Centrum Prasowe PAP

www.centrumprasowe.pap.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

La Mania - firma stworzona przez Joannę Przetakiewicz właśnie podpisała umowę z Bluerank. Powierzyła agencji marketingu internetowego prowadzenie działań dla marek La Mania i La Mania Home w zakresie płatnych kampanii reklamowych - Social Media, Google Ads i Criteo.
Human Signs dołącza do Związku Firm Public Relations. To kolejna agencja PR, która w tym wyjątkowym roku, zdecydowała się współpracować z ZFPR na rzecz kształtowania profesjonalnego środowiska public relations w Polsce.
Agencja 180heartbeats + JUNG v MATT rozszerza współpracę z CD PROJEKT RED. W ramach nowych działań zajmie się pracami programistycznymi i designem m.in. dla serwisu playgwent.com, poświęconemu grze GWINT - Wiedźmińska Gra Karciana na globalny rynek.
„Kapitalna impreza” – nowy spot i platforma komunikacyjna Captain Jack
Rusza nowa platforma komunikacyjna marki Captain Jack, której zwiastunem jest spot reklamowy „Kapitalna Impreza”. Piwo o smaku rumu patronuje zabawie w stylu, jaki znamy z czasów sprzed epidemii – nie tylko na kameralnej domówce, ale także podczas pełnej wrażeń podróży po mieście i nocnych klubach.
Rafał Albin nowym Dyrektorem Marketingu i Operacji w polskim oddziale Microsoft
Rafał Albin obejmuje stanowisko dyrektora odpowiedzialnego za zarządzanie obszarem marketingu i operacji w polskim oddziale Microsoft jednocześnie wchodząc do ścisłego kierownictwa firmy. Zastąpił na tym stanowisku Anielę Hejnowską.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764