logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Uniwersytet Warszawski: konkurs na projekt muralu „Krybar”

   22.02.2022, przeczytano 566 razy
ilustracja

Na Uniwersytecie Warszawskim powstanie mural, nawiązujący do powstańczych walk, w których uczestniczyli żołnierze Grupy Bojowej „Krybar”. Do 4 marca można zgłaszać projekty muralu, a 28 marca zostaną ogłoszone wyniki konkursu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/uniwersytet-warszawski%3A-konkurs-na-projekt-muralu-_krybar_,394881,artykul.html

Konkurs ma wyłonić najlepszy projektu muralu, który będzie nawiązywał do historycznego momentu, gdy w czasie Powstania Warszawskiego powstańcy Grupy Bojowej „Krybar” próbowali odbić teren uczelni z rąk okupantów.

Inicjatywę uważam za cenną ze względów historycznych i mam nadzieję, że zakończy się ona również sukcesem artystycznym – mówi prof. Jerzy Gaździcki ps. „Gołąb”, uczestnik walk o Uniwersytet i prezes środowiska „Krybar”.

Mural będzie zdobił fragment muru oporowego, który od strony Parku Kazimierzowskiego i ulicy Oboźnej okala teren Uniwersytetu Warszawskiego. Jego odsłonięcie zaplanowano na 1 sierpnia, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Zgodnie z założeniami konkursu, mural „powinien budzić szacunek i zaciekawienie” tym rozdziałem walk Powstania Warszawskiego, budzić skojarzenia z uczelnią i informować, że jest to miejsce związane z bohaterską historią 1944 roku.

Konkurs ma charakter otwarty i jest jednoetapowy. Przy ocenie prac konkursowych, jury będzie brało pod uwagę takie kryteria jak: wartość artystyczna i historyczna, jakość kompozycyjna, symboliczność oraz czytelność upamiętnienia, wartości przestrzenne oraz sposób zagospodarowania przestrzeni, zgodność koncepcji z wytycznymi konkursowymi.

Prace konkursowe wraz z wymaganymi dokumentami można przesyłać do 4 marca 2022 roku, do godz. 16.00, na adres e-mail: promocja(at)uw.edu.pl, z dopiskiem „Konkurs muralu „KRYBAR” na Uniwersytecie Warszawskim”.

Laureat konkursu otrzyma 10 tys. zł, jury przyzna również dwa wyróżnienia – pierwsze w wysokości 5 tys. zł, a drugie 2,5 tys. zł. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 28 marca. Odsłonięcie muralu planowane jest na 1 sierpnia.

  • Prace konkursowe ocenią m.in. prezes środowiska „Krybar”, stołeczny konserwator zabytków, rektor Akademii Sztuk Pięknych, kanclerz UW oraz dyrektor Muzeum UW. Pełna lista jury znajduje się w regulaminie konkursu.

Źródło: Uniwersytet Warszawski

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Małgorzata Barcz Wadas dołącza do Timecode, jako managerka konkursu Timecode Akcja Animacja
Do zespołu Timecode Film Production dołączyła Małgorzata Barcz - Wadas. Objęła stanowisko project managerki i będzie odpowiadać za organizację oraz rozwój projektu Timecode Akcja Animacja – konkursu dla twórców animacji, organizowanego od 2017 roku przez dom produkcyjny Timecode.
Znamy nagrodzonych w tegorocznej edycji konkursu POS Stars
Podczas targów Festiwal Marketingu, 14 i 15 września miała miejsce 14. edycja konkursu na najlepsze display’e reklamowe.
Zwiastun Dying Light 2 Stay Human autorstwa Platige Image z nagrodą Silver Drum w kategorii Animacja
W piątek, 23 września 2022 r., odbyła się ceremonia Grand Award, podczas której jury wyróżniło najlepszych twórców i projekty. Wśród nagrodzonych w 28. edycji międzynarodowego festiwalu reklamowego Golden Drum znalazło się studio Platige Image, które otrzymało SILVER DRUM w kategorii Motion Craft - Animacja za trailer do gry Dying Light 2:...
Tomek Kosiński jurorem Kreatura 2022
W tegorocznej edycji konkursu do grona jury dołączył Tomek Kosiński, nasz Creative Director.
Ogłoszono nominacje w KTR - największym i najbardziej rzetelnym konkursie kreatywności w Polsce. 20 nominacji powędrowało do VMLY&R. Zwycięzców poznamy już 7 października.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764