logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Urządzenia do sitodruku firmy M&R w ofercie Api.pl

  PR 02.10.2013, przeczytano 3760 razy
ilustracjastrzałka
Drukarka Snowewinder

Firma API.PL, znany od lat na rynku polskim dostawca materiałów do sitodruku, została w tym roku dystrybutorem maszyn i urządzeń sitodrukowych renomowanej firmy M&R. Teraz zakłady sitodrukowe znajdą w ofercie API.PL nie tylko farby i chemię, ale także szeroką gamę wysokiej jakości maszyn: drukarek karuzelowych, tuneli suszących, stacji podsuszających i urządzeń wspomagających druk. Doświadczeni technolodzy API.PL chętnie i profesjonalnie doradzą klientom w jakie maszyny i urządzenia powinni się wyposażyć, aby ich praca stała się łatwiejsza i wydajniejsza, a ich konkurencyjność na rynku wzrosła. Począwszy od pojedynczych urządzeń aż do kompletnych ciągów produkcyjnych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/urzadzenia-do-sitodruku-firmy-mandr-w-ofercie-api.pl,19828,artykul.html

Maszyn M&R polskim sitodrukarzom  nie trzeba przedstawiać. Ich producent od ponad 20 lat jest pionierem nowych technologii w sitodruku. Urządzenia M&R są w dużej części produkowane w Polsce, dzięki temu ich nabywcy mogą liczyć na sprawny polski serwis i bieżącą dostępność części zamiennych.

Wśród maszyn tego producenta każdy znajdzie coś dla siebie. Na początek przygody z sitodrukiem polecamy 6-kolorową, ręczną drukarkę karuzelową Sidewinder. A dla drukarni, które już zajmują się masową produkcją godną uwagi jest drukarka Challenger III. Została ona wyposażona w wiele rozwiązań ułatwiających i przyspieszających druk oraz podnoszących komfort pracy jak: ultraszybki system indeksacji, elektrycznie napędzane głowice drukujące, pnuematyczne zaciski do mocowania ram...itp., wszystkie czynności przy przezbrajaniu i regulacji można wykonać bez użycia narzędzi. Wszystko po to, aby uzyskać jak największa wydajność pracy. Na tegorocznych targach Fespa w Londynie na Challengerze III ustanowiono rekord świata prędkości druku na koszulkach. Jeden operator wydrukował w ciągu 1 godziny 2155 koszulek (bez błędów).

Automatycznym drukarkom towarzyszą wydajne tunele suszące. Najpopularniejszą na polskim rynku serią gazowych tuneli suszących jest M&R Sprint. Nazwa serii jest zobowiązująca co znaczy, że można dobrać model odpowiedni do każdego, nawet najszybszego zestawu drukującego. Są to pierwsze w pełni skomputeryzowane suszarki gazowe na świecie. W czasie rzeczywistym informują o temperaturze komory grzewczej, zużyciu gazu, prędkości pasa czy temperaturze drukowanych wyrobów wewnątrz komory i na wyjściu z tunelu grzewczego. Pozwala to na uzyskanie wyjątkowej powtarzalności produkcji, a odczytane parametry mogą zostać zapisane w jednym z 30 programów. Można je przywołać później, przy pracy z podobną kombinacją farb i materiałów. W ofercie znajduje się także kilka modeli oszczędnych i wydajnych elektrycznych tuneli suszących.

Z pewnością większość sitodrukarzy powinna się zainteresować jedynym w swoim rodzaju, a bardzo przydatnym systemem pasowania TriLoc. Łączy on etap naświetlania poszczególnych sit z późniejszym zestawianiem kolorystycznym wzoru na maszynie drukującej w taki sposób, że czas potrzebny na przezbrojenie (zmianę wzoru) może być krótszy nawet o 95% w stosunku do standardowej procedury. Nadaje się do każdego rodzaju ram używanych w druku na tekstyliach. System TriLoc został tak zaprojektowany, że nie posiada żadnych podatnych na zużycie elementów pasowania, co zapewnia precyzję także po wieloletnim użytkowaniu.

W ofercie M&R znajdują się także naświetlarki do sit, międzyoperacyjne stacje podsuszające oraz wiele innych urządzeń pomocnych na każdym etapie przygotowania i przebiegu druku.

Źródło: API.PL

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sinajet 0604MT w Poligrafii Małopolskiej
Ploter tnący to kolejna inwestycja nowosądeckiej drukarni Poligrafia Małopolska w rozbudowę własnego parku maszynowego. Grafmasz tym samym wdrożył kolejny ploter tnąco-bigujący 0604 MT. Instalacja miała miejsce w drugim kwartale 2022 roku.
Mimo niespokojnej sytuacji gospodarczej koncern Koenig & Bauer dzięki dobremu udanemu kwartałowi znajduje się na ścieżce wzrostu. Podobnie jak wiele przedsiębiorstw produkcyjnych, Koenig & Bauer wciąż znajduje się w sytuacji, w której z jednej strony ma do czynienia z wysokim portfelem zamówień, a z drugiej z wpływem wielu negatywnych czynników zewnętrznych, głównie po stronie...
Wytrzymałe etykiety z technologią Mark Andy – w odpowiedzi na zmiany klimatyczne
Podstawowe funkcje etykiet to dekorowanie produktu i dostarczanie konsumentom informacji na jego temat: od półek supermarketu, poprzez apteki czy systemy logistyczne, po różne sektory transportu. Dlatego tak ważna jest możliwość wykorzystania ich w różnych warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Zdaniem firmy Mark Andy, rosnące oczekiwania, a...
Kompletne rozwiązania do automatycznej produkcji kalendarzy Head-one i Cal-one
Tegoroczna premiera HEAD-one, automatu do produkcji wypukłych główek do kalendarzy sprawiła, że w firmie Akonda portfolio urządzeń do produkcji kalendarzy jest już kompletne! Drukarnie oferujące kalendarze trójdzielne otrzymują rozwiązania do automatyzacji, co przekłada się na zwiększenie ilości i jakości produkcji. - Z kalendarzy ściennych będziemy...
HP Jet Fusion 5400 i Metal Jet S100: nowości dla branży produkcyjnej
Na targach Formnext firma HP zaprezentowała nowe części produkcyjne Metal Jet od firmy John Deere, nowe funkcjonalności technologii Multi Jet Fusion takie jak wydruk białych części, współpraca w zakresie rozwoju materiałów i post processingu oraz nowy program recyklingu.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764