logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Urządzenie sztancujące Optima-K 106 w firmie RD

  PR 15.07.2019, przeczytano 496 razy
ilustracjastrzałka
Od lewej - Jan Korenc (Koenig & Bauer), Rafał Czwojdziński (RD Sp. z o.o.) i Michał Drożdż (Koenig & Bauer)

Wchodząca w skład Technopol Group drukarnia offsetowa RD Sp. z o.o. z Krotoszyna stała się pierwszym polskim użytkownikiem w pełni zautomatyzowanego urządzenia sztancującego Optima-K 106 marki Koenig & Bauer Iberica. Maszyna, pracująca tu od kilkunastu miesięcy, znacząco – jak podkreśla Rafał Czwojdziński, właściciel przedsiębiorstwa – zwiększyła jego potencjał produkcyjny w zakresie wykrawania opakowań kartonowych wykonanych z tektury litej. Zastąpiła przy tym urządzenie innego dostawcy i stała się kolejnym rozwiązaniem marki Koenig & Bauer, wykorzystywanym przez ten zakład poligraficzny.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/urzadzenie-sztancujace-optima-k-106-w-firmie-rd,383242,artykul.html

Specjalizacja: opakowania z tektury litej i falistej oraz materiały POS

Technopol Group, w skład której wchodzą obecnie trzy zakłady produkcyjne (w Ostrowie Wielkopolskim, Żyrardowie i Krotoszynie) działa na rynku usług poligraficznych od niemal 20 lat. Natomiast jej właściciel – Rafał Czwojdziński – jest związany z branżą opakowań od połowy lat 90. ubiegłego stulecia. Należące do grupy drukarnie specjalizują się w produkcji opakowań z tektury litej i falistej oraz materiałów POS (stendów, displejów itd.), wykonywanych w technikach offsetowej, fleksograficznej i cyfrowej.

Zakłady obsługują klientów z Polski i zagranicy w zakresie opakowań kartonowych ,a są to min takie branże jak farmaceutyczna, spożywcza czy chemiczna. Firma RD systematycznie unowocześnia i wymienia park maszyn, tak by sprostać obecnym, stale rosnącym wymaganiom rynkowych względem jakości i wydajności. W ten proces inwestycyjny wpisały się także urządzenia z działu postpress, m.in. urządzenie do sztancowania.

Iberica: kolejny członek „rodziny” Koenig & Bauer

Iberica weszła w skład koncernu Koenig & Bauer w połowie 2016 roku, zaś kilka miesięcy później wytwarzane przez nią rozwiązania znalazły się w portfolio działającej w Polsce, Czechach i na Słowacji firmy KBA CEE (obecnie Koenig & Bauer CEE). Rafał Czwojdziński przyznaje, że maszyny produkowane w jej fabryce, zlokalizowanej niedaleko Barcelony, już wówczas były mu znane:

- Miałem okazję odwiedzić zakład produkcyjny Iberica jeszcze przed przejęciem tej firmy przez Koenig & Bauer i według mnie pod względem zaawansowania technologicznego reprezentuje ona, podobnie jak wytwarzane tam urządzenia, najwyższy światowy poziom. Co więcej, maszyny są tam w 100% produkowane na miejscu, co nie jest powszechne w przypadku innych, także globalnych graczy. Z kolei pojawienie się jej w „rodzinie” Koenig & Bauer jedynie utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to dostawca z najwyższej światowej półki, za którym – dzięki fuzji – stoi obecnie potężny koncern. M.in. z tych względów decydując się na zakup nowego urządzenia do sztancowania, a przy tym chcąc zwiększyć wydajność, jakość, a także automatyzację tej części procesu produkcyjnego, zdecydowałem się na maszynę Optima-K 106.

ilustracjastrzałka

Firma RD z Krotoszyna stała się pierwszym polskim użytkownikiem w pełni zautomatyzowanego urządzenia sztancującego Optima-K 106 marki Koenig & Bauer Iberica.

Pierwsza w Polsce płaska sztanca marki Koenig & Bauer Iberica

Jak podkreśla Rafał Czwojdziński, konfiguracja dostarczonej do RD maszyny Optima-K 106, w porównaniu z wcześniej użytkowanym rozwiązaniem, jest bardzo bogata:

- Mam tu na myśli w pełni automatyczny proces obróbczy, a także ważne funkcje czyszczenia oraz separacji.

Optima 106 obsługuje arkusze w formacie od 35 x 40 cm do 75 x 106 cm i grubości do 1,5 mm w przypadku kartonu oraz 3 mm przy tekturze. W zależności od materiału oraz typu zlecenia, jej wydajność wynosi maksymalnie 8,5 tys. ark./h. Została wyposażona w najnowszej generacji system Varioplan, gwarantujący stały nacisk 300 ton.

- Warto zwrócić uwagę na jej funkcjonalność – mówi Michał Drożdż, regionalny szef sprzedaży w firmie Koenig & Bauer (CEE). – Szybkie ustawianie docisku i narzędzi czyszczących wspiera dedykowany system centrowania. Podobnie jak wszystkie maszyny serii Optima 106, jest wyposażona w system Quick-lock, pozwalający na redukcję czasu narządzania. Kolejnym wartym podkreślenia elementem jest system automatycznego wykrywania i zapamiętywania długości arkusza. Poziom automatyzacji podnoszą niezwykle istotne – co podkreśla także pierwszy polski użytkownik tej maszyny – sekcje czyszczenia i separacji użytków. To czyni ją niezwykle ekonomicznym i ergonomicznym rozwiązaniem na miarę 21. wieku.

ilustracjastrzałka

Optima-K 106 dostarczona do firmy RD posiada bardzo bogate wyposażenie, m.in. sekcje czyszczenia i separacji użytków.

Kilkanaście miesięcy owocnej współpracy z Koenig & Bauer (CEE)

Po kilkunastu miesiącach od wdrożenia nowego urządzenia do sztancowania, Rafał Czwojdziński chwali sobie zarówno jego jakość i wydajność, jak też poziom współpracy z Koenig & Bauer (CEE), także w kontekście wsparcia posprzedażowego i serwisowego:

- Maszyna jest w zasadzie bezawaryjna, więc jesteśmy z niej zadowoleni – przyznaje właściciel firmy RD. – Jednak z uwagi na fakt, że mamy do czynienia z pierwszym jej wdrożeniem w Polsce, w dodatku w wariancie bardzo rozbudowanym, pozostajemy w stałym kontakcie z działem serwisu lokalnych struktur Koenig & Bauer. Czas reakcji zapewniany przez dostawcę jest bardzo krótki, co daje nam komfort i bezpieczeństwo pracy.

Jan Korenc – prezes Koenig & Bauer (CEE) mówi:

- Cieszymy się że pierwsze w Polsce, zrealizowane przez nas wdrożenie urządzenia do sztancowania Koenig & Bauer Iberica zakończyło się sukcesem, o czym świadczy zadowolenie klienta z użytkowanej maszyny. Optima-K 106 reprezentuje najwyższy światowy poziom jakości i wydajności, co znalazło swoje odzwierciedlenie w znaczącym ich wzroście odnotowanym przez firmę RD. Zalety maszyn wykrawających, wytwarzanych przez należące obecnie do Koenig & Bauer zakłady produkcyjne Iberica w Barcelonie, doceniło już wcześniej dość liczne grono polskich drukarń specjalizujących się w produkcji opakowań. W wielu przypadkach pracują one po kilkanaście lat, co świadczy o ich trwałości i niezawodności. RD to pierwszy polski użytkownik maszyny wdrożonej przez nasz oddział, już po przejęciu firmy Iberica przez Koenig & Bauer. Jesteśmy przekonani, że także w przypadku tej dynamicznie rozwijającej się drukarni opakowaniowej, wdrożona przez nas sztanca będzie stabilnym wsparciem realizowanej tu produkcji, przyczyniając się do jej dalszego rozwoju i dalszych sukcesów rynkowych.

Źródło: Koenig & Bauer Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com/pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Koenig & Bauer i Klingele – udane partnerstwo na rzecz rozwoju
Grupa Klingele, jeden z niezależnych producentów papieru do produkcji tekstury falistej i opakowań z tektury falistej oraz firma Koenig & Bauer, drugi co do wielkości producent maszyn drukujących na świecie, w ramach zawiązanego partnerstwa na rzecz rozwoju ustanawiają nowe standardy w zakresie technologii druku opakowań. Po fazie testów maszyny w zakładzie...
Mark Andy na targach Labelexpo Europe
Podczas zbliżających się targów Labelexpo Europe w Brukseli (24-27 września br.) firma Mark Andy zaprezentuje na swoich stoiskach (nr C45 w pawilonie 4 oraz A60 w hali 8) kilka innowacyjnych maszyn ze swojego szerokiego portfolio skierowanego na rynek wąskowstęgowego druku opakowań i etykiet. Znajdą się wśród nich m.in. zupełnie nowa maszyna cyfrowa bazująca na...
Nowość w Drukarni Mellow - złocenie krawędzi
Niedawno w Oddziale Cyfrowym Drukarni Mellow pojawiła się maszyna do złocenia krawędzi. Jest to uszlechetnienie wykorzystywane do materiałów drukowanych o wysokiej gramaturze np. kaszerowanych kartek, czy wizytówek.
Z myślą o swoich klientach drukarnia internetowa Chroma.pl rozpoczęła wakacyjną promocję w  programie rabatowym. Wszyscy nowi i obecni uczestnicy programu uzyskają zwrot części wydatków za transakcje, bez względu na wysokość zamówienia.
Karton Stora Enso Cupforma Natura w opakowaniach lodów Carte d’Or
Jak informuje Stora Enso, w ostatnim czasie karton Cupforma Natura z jej oferty znalazł zastosowanie przy stworzeniu proekologicznego opakowania na lody marki Carte d’Or. Firma Unilever – ich producent – podjęła decyzję o jego wprowadzeniu na włoski rynek. Stora Enso podkreśla, że karton wykorzystany w opakowaniu powstaje w oparciu o odnawialne włókna (w związku z czym ma...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764