logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Usuwanie folii odblaskowej z lakieru samochodowego

   05.03.2003, przeczytano 8662 razy

Jak usunąć reklamę z samochodu wykonaną z folii odblaskowej, tak aby uniknąć lakierowania samochodu (po zakończeniu usuwania) i darcia się folii?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/usuwanie-folii-odblaskowej-z-lakieru-samochodowego,1512,artykul.html

ODPOWIEDŹ:Nie znam sprawdzonego sposobu. Większość producentów jako zalecany sposób usuwania takich folii poleca "zeszlifowanie". Nie wiem jakiego producenta jest wspomniana folia. Jeśli 3M to ..... umarł w butach.
Jeśli to inna folia, to istnieje szansa zmiękczenia jej kleju przy pomocy środków służących do usuwania kleju. Takie środki ma w swojej ofercie 3M i Oracal. Avery również zapowiada coś takiego, ale jeszcze nie miałem okazji testować. Ogrzanie folii pomaga o tyle, że jeżeli folia nie jest stara, to kawałki na jakie się rwie są większe.


avatar użytkownika
+ + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: Krzysztof WolskiKrzysztof Wolski o sobie:

Kompetencje:
- rodzaje i właściwości folii samoprzylepnych
- techniki nanoszenia folii
- wycinanie grafiki ploterem
- reklamy z folii na pojazdach

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Jakieś kilka dni temu miałem podobny problem, postanowiłem, że spróbuję psem chińsko-polskiej rasy SUSZAREK NIZINNY. Po porządnym podgrzaniu udało mi się usunąć folię bez śladu, nie pamiętam niestety jakiego producenta była folia. Przychodziły mi wcześniej do głowy różne "wyszukane" pomysły, podobne do opisanych powyżej.
SPRÓBUJ SUSZARKIEM i odrywaj folię bardzo powoli
:-)

brak ikonki
,

Po co zaraz umierać. Faktycznie usuwanie folii odblaskowej nie jest łatwe, zwłaszcza jeżeli jest to materiał zastosowany niezgodnie z przeznaczeniem, np. folia na znaki drogowe naklejona na pojazdach. Co do usuwania starej folii odblaskowej - faktycznie polecanym sposobem jest jest jej usunięcie mechaniczne (jeżeli nie działa chemia lub metoda "na gorąco", a folia się kruszy). Nie musi to jednak oznaczać uszkodzenia powłoki lakierniczej. Dostępne są (3M) specjalne krążki gumowe do powierzchni płaskich lub zespoły krążków do powierzchni obłych służące do mechanicznego usuwania folii, nieuszkadzające lakierów samochodowych.
Wszelkich problemów związanych z naklejaniem i usuwaniem folii odblaskowej można uniknąć stosując folie z nowej linii folii 3M Scotchlite serii 680 CRE do wycinania ploterowego, sitodruku i druku cyfrowego. Symbol CRE oznacza, że są to folie usuwalne (na ciepło), z klejem typu Comply (ułatwiającym aplikację - patrz info w signs.pl) i co najważniejsze przeznaczonej na pojazdy, co potwierdzone jest oznakowaniem homologacyjnym folii, widocznym jedynie pod odpowiednim kątem w świetle odbitym.

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764