logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Usuwanie folii przyciemniającej szyby w aucie

   06.05.2007, przeczytano 29639 razy

Proszę o poradę jak usunąć folię przyciemniającą szyby samochodowe naklejoną od wewnątrz auta.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/usuwanie-folii-przyciemniajacej-szyby-w-aucie,5523,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Folie używanie do przyciemniania szyb w samochodach to zazwyczaj nieelastyczne folie poliestrowe. Do ich usuwania konieczne jest ich ogrzanie nawet do temperatury 60 - 70 stopni Celsjusza. Nie ma to prawie żadnego wpływu na samą folię, ale zmienia właściwości kleju. Zazwyczaj klej mięknie i daje się oderwać.

Oczywiście im lepszy gatunek naklejonej folii tym łatwiejsze później jej usuwanie. Jeśli folia będzie się Panu rwała na drobne kawałki, proszę spróbować rwać ją w kierunku prostopadłym do pierwotnego. Powinno pomóc.


avatar użytkownika
+ + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: Krzysztof WolskiKrzysztof Wolski o sobie:

Kompetencje:
- rodzaje i właściwości folii samoprzylepnych
- techniki nanoszenia folii
- wycinanie grafiki ploterem
- reklamy z folii na pojazdach

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764