logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Video i RTM zdominowały social media w 2015 roku

  PR 08.01.2016, przeczytano 818 razy

Początek roku to okres nie tylko noworocznych postanowień ale też refleksji nad zmianami, kondycją branży i aktualnymi trendami. Co zdominowało internet w 2015 roku? Postanowiliśmy przeanalizować ubiegły rok skupiając się na kierunkach, które naszym zdaniem stały się przełomowe dla social media.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/video-i-rtm-zdominowaly-social-media-w-2015-roku,27028,artykul.html

Po pierwsze video

Nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że wreszcie video całkowicie zdominowało komunikację w Internecie. Formalnością jest zaznaczenie pozycji Snapchata, który w ciągu ostatniego roku ewoluował do miana najpopularniejszego kanału social media. To za jego pośrednictwem użytkownicy wysyłają nawet siedemset milionów zdjęć i filmów dziennie! Nie tylko na Snapchacie królowało video, coraz szybciej dominuje ono też inne kanały social media, w tym najpopularniejszego Facebook’a, który zdecydował się na wprowadzenie w 2015 roku samoodtwarzających się form wizualnych. Warto też wspomnieć o wdrożeniu streamingu na żywo – opcji Facebook Mentions – którą wykorzystał już nawet Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda, przy okazji ceremonii zaprzysiężenia.

#RTM dla błyskotliwych

Dynamiczny rozwój technologii i komunikacji wizualnej przyczynia się również do wzrostu znaczenia Real Time Marketingu, który w ostatnim roku przeżył istne odrodzenie. Świadczy to o dużej roli błyskawicznych przekazów oraz zwiększających się wymaganiach użytkowników. Marki prześcigały się w tworzeniach kolejnych komunikatów, które nawiązywałyby do aktualnych wydarzeń, konsekwentnie je realizowały, a nawet wyprowadzały poza kanały digital. Jakość tych działań oficjalnie stała się wyznacznikiem dobrze prowadzonego profilu. - tłumaczy Anna Dziedzic, PR Manager 365 agencja.

Kolejną kwestią, która niewątpliwie zajęła wysokie miejsce w rankingu przełomowych działań w obszarze social media jest rozbudowanie działań reklamowych. Nowościami, z których mogą korzystać administratorzy są zdjęcia sponsorowane na Instagramie oraz promowane tweety. Choć wymienione działania nie spotkały się początkowo z entuzjazmem to właśnie rok 2016 może okazać się przełomowym okresem weryfikującym słuszność i użyteczność tych zmian. - dodaje Anna Dziedzic. Czy będzie? Okaże się pod koniec trwającego roku.

Źródło: 365 agencja

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Dawniej – podstawowy wskaźnik do analizy, teraz – staje pod znakiem zapytania. Czy dalej możemy wierzyć w Net Promoter Score (NPS)? W końcu dzisiejszy marketing znacząco różni się od tego sprzed lat... Przeanalizujmy, czy NPS nadal jest skutecznym narzędziem do pomiaru lojalności i zadowolenia klientów. Odpowiedzi mogą zaskoczyć.
Według opublikowanego zestawienia SW Research – influencer jest zawodem, któremu ufamy najmniej! Na 42. pozycje rankingu, internetowi twórcy zajmują niechlubne 41. i 42. miejsca. Karina Hertel, partnerka zarządzająca agencji inflencer marketingu BrandLift – wyjaśnia, co wpływa na tak niski poziom zaufania wobec influencerów.
Brother: Drukarka może być bardziej Smart
Konsumenci stają się coraz bardziej otwarci na rozwiązania SMART, które – dzięki podłączeniu do sieci – umożliwiają zbieranie i przetwarzanie danych oraz podejmowanie działań w oparciu o zgromadzone informacje. Te rozwiązania znacznie zyskują na popularności, co potwierdzają dane. W 2022 r. aż 34% budujących dom zdecydowało się na inteligentne instalacje...
Sztuczna inteligencja z łatwością przypisuje kobietom rolę „gospodyń domowych”. Jeszcze gorszą twarz AI widzimy, jednak gdy mężczyzn opisuje jako lekarzy czy inżynierów, a kobiety jako… prostytutki. Zdaniem ekspertów UNESCO jednym z głównych powodów tak stronniczych stwierdzeń jest to, że kobiet w działach firm z branży IT czy AI...
Warren’s: znaczenie stref brandowych podczas eventów
Szeroko pojęte eventy czy festiwale to nie tylko wydarzenia kulturalne, ale także doskonała okazja dla marek do aktywacji i zbudowania więzi z klientami. Wśród kluczowych elementów odgrywających istotną rolę w tym procesie są strefy brandowe, które nie tylko wyróżniają markę, ale także angażują i przyciągają uwagę uczestników. Eksperci firmy...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764