logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Videobacklayer na stronie głównej OLX dostępny również w programmatic

  PR 09.04.2019, przeczytano 361 razy
ilustracjastrzałka

Videobacklayer –  dotychczas sprzedawany przez Biuro Reklamy OLX jedynie  w sprzedaży bezpośredniej – jest już dostępny w modelu programmatic.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/videobacklayer-na-stronie-glownej-olx-dostepny-rowniez-w-programmatic,382022,artykul.html

Format videobacklayer, ze względu na wyłączność reklamową, wysokie CTR na poziomie nawet 8 proc. oraz doskonałą widoczność (viewability powyżej 90%), cieszy się coraz większą popularnością wśród reklamodawców. Rosnące zainteresowanie tym formatem ze strony klientów biura reklamy OLX, którzy preferują kupować powierzchnię reklamową w modelu programmatic, skłoniło Grupę OLX do poszerzenia oferty. Dla strony kupującej videobacklayer dostępny jest teraz zarówno przez DSP Adform jak i Ad Manager 360. Dodatkowo, Adform oferuje pomoc w przygotowaniu kreacji.

– Ze względu na układ naszej strony głównej, praktycznie za każdym razem kreacje reklamowe musiały być przygotowywane specjalnie pod nasz serwis. Szczególnie w przypadku reklam video było to spore wyzwanie dla marketerów – mówi Halina Szydłowska, Programmatic Manager w Grupie OLX – Teraz, dzięki rozwiązaniom firmy Adform, umożliwiamy klientom stały dostęp do strony głównej w modelu programmatic. Co więcej, znacznie łatwiejsze stało się przygotowanie i emisja kolejnych kampanii z wykorzystaniem videobacklayer – dodaje Szydłowska.

Biuro Reklamy OLX do końca 2019 roku planuje czterokrotnie zwiększyć liczbę odsłon wyemitowanych z wykorzystaniem formatu videobacklayer.

Serwisy Grupy OLX docierają do ponad 15 mln polskich użytkowników Internetu. Strony OLX, Otomoto i Otodom są liderami w swoich branżach. Z punktu widzenia reklamodawców niezwykle cenne są – obok tak dużego zasięgu – własne dane serwisu o użytkownikach. Dzięki dopracowanym segmentom, każdy reklamodawca ma możliwość precyzyjnego dotarcia do atrakcyjnej, unikalnej grupy docelowej.

Źródło: OLX.pl

www.olx.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Internet 5. generacji dzięki komunikacji kwantowej?
Powstają pierwsze systemy komunikacji kwantowej, które posłużą do skonstruowania komputerów nowej generacji. Upowszechnienie komunikacji i urządzeń kwantowych przyczyni się do powstania bezpiecznego internetu, przyspieszy proces analizy dużych zbiorów danych zgromadzonych w ramach big data, pozwoli opracować niezawodne szyfry oraz udoskonalić technologię uczenia maszynowego.​...
Radio Pogoda w wygodnej aplikacji mobilnej
Wszyscy, którzy kochają piosenki sprzed lat i wyjątkowe audycje Radia Pogoda, mogą ich teraz słuchać w nowej aplikacji mobilnej na urządzenia z systemem Android i iOS. Dzięki aplikacji stacja oferuje dostęp do swojego programu na żywo wszędzie tam, gdzie jest zasięg internetu, a dodatkowo zachęca słuchaczy do udziału z zabawach antenowych i kontaktu z redakcją.
W czwartek, 18 lipca, kanał Kino Polska Muzyka osiągnął 0,26% udziału w oglądalności widowni komercyjnej, dzięki czemu zajął pierwsze miejsce wśród kanałów muzycznych nadawanych kablowo lub satelitarnie.
Awans w Biurze Reklamy Multikino Media - Łukasz Gawęcki zostaje senior sales managerem
Łukasz Gawęcki awansował na stanowisko senior sales manager w Biurze Reklamy Multikino Media, zajmującym się m.in. sprzedażą reklamy kinowej, sponsoringiem i akcjami specjalnymi.
Marcin Wesołek pokieruje działem Sport Gazety Wyborczej
Od 1 września br. kierownikiem działu Sport "Gazety Wyborczej" będzie Marcin Wesołek, obecny redaktor naczelny "Gazety Wyborczej Poznań". Zastąpi Radosława Leniarskiego, który pozostanie w zespole dziennika.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764