logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Videobacklayer na stronie głównej OLX dostępny również w programmatic

  PR 09.04.2019, przeczytano 311 razy
ilustracjastrzałka

Videobacklayer –  dotychczas sprzedawany przez Biuro Reklamy OLX jedynie  w sprzedaży bezpośredniej – jest już dostępny w modelu programmatic.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/videobacklayer-na-stronie-glownej-olx-dostepny-rowniez-w-programmatic,382022,artykul.html

Format videobacklayer, ze względu na wyłączność reklamową, wysokie CTR na poziomie nawet 8 proc. oraz doskonałą widoczność (viewability powyżej 90%), cieszy się coraz większą popularnością wśród reklamodawców. Rosnące zainteresowanie tym formatem ze strony klientów biura reklamy OLX, którzy preferują kupować powierzchnię reklamową w modelu programmatic, skłoniło Grupę OLX do poszerzenia oferty. Dla strony kupującej videobacklayer dostępny jest teraz zarówno przez DSP Adform jak i Ad Manager 360. Dodatkowo, Adform oferuje pomoc w przygotowaniu kreacji.

– Ze względu na układ naszej strony głównej, praktycznie za każdym razem kreacje reklamowe musiały być przygotowywane specjalnie pod nasz serwis. Szczególnie w przypadku reklam video było to spore wyzwanie dla marketerów – mówi Halina Szydłowska, Programmatic Manager w Grupie OLX – Teraz, dzięki rozwiązaniom firmy Adform, umożliwiamy klientom stały dostęp do strony głównej w modelu programmatic. Co więcej, znacznie łatwiejsze stało się przygotowanie i emisja kolejnych kampanii z wykorzystaniem videobacklayer – dodaje Szydłowska.

Biuro Reklamy OLX do końca 2019 roku planuje czterokrotnie zwiększyć liczbę odsłon wyemitowanych z wykorzystaniem formatu videobacklayer.

Serwisy Grupy OLX docierają do ponad 15 mln polskich użytkowników Internetu. Strony OLX, Otomoto i Otodom są liderami w swoich branżach. Z punktu widzenia reklamodawców niezwykle cenne są – obok tak dużego zasięgu – własne dane serwisu o użytkownikach. Dzięki dopracowanym segmentom, każdy reklamodawca ma możliwość precyzyjnego dotarcia do atrakcyjnej, unikalnej grupy docelowej.

Źródło: OLX.pl

www.olx.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Powołano nowy zarząd PMPG Polskie Media
Rada Nadzorcza PMPG Polskie Media S.A. na posiedzeniu 23 kwietnia 2019 roku powołała do zarządu spółki troje kluczowych menedżerów spółki o długoletnim stażu: Ewę Rykaczewską, Piotra Piaszczyka i Roberta Pstrokońskiego.  Objęcie funkcji przez nowych członków zarządu nastąpi 1 maja 2019r.  Jednocześnie Rada Nadzorcza przyjęła rezygnację...
Srebro dla AMS w konkursie Innovation 2019 za „Zielone przystanki”
Zespół AMS ponownie został nagrodzony w konkursie INNOVATION - tym razem otrzymał SREBRO za "Zielone przystanki", czyli proekologiczny krakowski projekt zrealizowany w 2018 r.
Adocean z planowaniem kampanii w oparciu o demograf
Gemius wprowadza nową funkcjonalność do narzędzia AdOcean. Adserwer ten, jako jeden z nielicznych oferuje dane zasięgowe oraz demograficzne, a także informacje o współoglądalności kampanii na różnych urządzeniach. Dzięki temu możliwe staje się planowanie kampanii w oparciu o demografię użytkowników.
„Gazeta Wyborcza” wraz z europejskimi dziennikami zakłada Sonar Europe
Redakcja „Gazety Wyborczej” łączy siły z zespołami „Le Soir”, „Le Figaro” i „El Pais”, tworząc nowy projekt medialny Sonar Europe. Dzięki współpracy dzienników, zainaugurowanej w marcu br., powstawać będą atrakcyjne, multimedialne materiały oparte na danych, dotyczące wielu tematów i pokazujące wiele...
Wielkanocna premiera w HGTV Home & Garden
Para w domu, para w pracy, para w remont! Małżeństwo pracujące razem to nie jest dobry pomysł?! Nic bardziej mylnego! Mirella i Marcin to duet idealny. Ona jest projektantką wnętrz z wieloma nietuzinkowymi pomysłami. On sprawia, że jej wyobrażenia stają się rzeczywistością. Wspólnie radzą sobie ze wszystkimi przeszkodami. Nierówne ściany, rozpadające się meble czy wadliwe...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764