logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

VII Międzynarodowe Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego

   19.03.2018, przeczytano 854 razy
ilustracja
Członek Jury prof. Władysław Pluta podczas IV edycji Biennale

Biennale odbędzie się w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu (Polska) w 2018 r. MDSM powstał w 1986 r. z inicjatywy Akcji Znaku Pokuty/Służby dla Pokoju w Berlinie. Jest miejscem spotkań i edukacji młodzieży z całego świata, prezentacji sztuki współczesnej, szerokiej wymiany poglądów oraz platformą dyskusji politycznych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/vii-miedzynarodowe-biennale-plakatu-spoleczno-politycznego,35847,artykul.html

Plakaty zakwalifikowane do Biennale będą prezentowane na wystawie głównej w MDSM w Oświęcimiu jesienią 2018 r., a także na wystawach w kraju iza granicą. Wystawy poprzednich edycji Biennale były prezentowane m.in. w Parlamencie Europejskim w Brukseli i dwukrotnie w Strasburgu, a także w Dusseldorfie, Erfurcie, Wolfsburgu, Dachau, Bukareszcie i Polsce: w Katowicach, Szczecinie, Opolu, Bielsku-Białej, Kielcach, Cieszynie, Jaworznie, Wałbrzychu (Zamek Książ) oraz wielokrotnie w Krakowie.

W VII edycji konkursu mogą wziąć udział profesjonalni artyści plastycy, absolwenci akademii sztuk pięknych i wyższych szkół plastycznych oraz studenci ostatniego roku tychże uczelni. Termin nadsyłania prac mija 10 kwietnia 2018 r. Każdy autor może nadesłać maksymalnie 3 plakaty w postaci druku, np. cyfrowego, offsetowego, semigraficznego.

Plakaty zakwalifikowane na VII Biennale przechodzą na własność MDSM i będą eksponowane na wystawach w kraju i za granicą, a także będą reprodukowane w trójjęzycznym (polsko-niemiecko-angielskim) katalogu. Każdy z uczestników wystawy otrzyma bezpłatny egzemplarz Katalogu i certyfikat uczestnictwa.

Nagrody

 • Nagroda główna – Grand Prix 5 000 zł
 • II nagroda - 3 000 zł
 • III nagroda- 2 000 zł
 • Nagroda Fundacji AnStifter - 2 000 zł
 • Nagroda Miasta Dachau – 4 000 zł
 • Nagroda im. prof. Józefa Hołarda ufundowana przez Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach– 1 500 zł
 • Nagroda Rektora ASP Kraków - 1 200 zł
 • Nagroda Rektora ASP Katowice - 1 000 zł
 • Nagroda Prezesa Związku Polskich Artystów Plastyków - 1 000 zł


Ponadto przewiduje się przyznanie nagród fundowanych, a kwota nagród może zostać powiększona. Podczas ostatniej edycji VI Biennale w 2016 r. pula nagród wynosiła 30000 zł.

Nagrody oraz 8 honorowych wyróżnień zostanie przyznanych przez Jury w składzie:

 • Elmar Zorn - krytyk sztuki, Monachium
 • Peter Grohmann, Fundacja AnStifter w Stuttgarcie
 • Li Xu, Instytut Komunikacji Graficznej w Pekinie
 • prof. Władysław Pluta, ASP Kraków
 • Krzysztof Dydo, Galeria Plakatu w Krakowie
 • dr hab. Sebastian Kubica, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Instytut Sztuki w Cieszynie
 • Leszek Szuster, dyrektor Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu
 • Joanna Klęczar, historyk sztuki, Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu
 • dr Paweł Warchoł, kurator Biennale, Oświęcim


Źródło: MDSM/IJBS

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Olga Korolec, Dyrektor Marketingu Ringier Axel Springer Polska, została wybrana Dyrektorem Marketingu Roku w kategorii KULTURA/MEDIA/ROZRYWKA. Nagrody wręczono podczas Kongresu Executive Summit 2019, jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń branżowych w Polsce.
Kreatura 2019: 10 nagród głównych i 32 wyróżnienia
28 listopada odbyła się gala wręczenia nagród w Konkursie Niezależnej Kreacji Kreatura 2019. Poza statuetkami zostały przyznane dwie nagrody specjalne: dla Isobar Polska, PHD i Propeller Film, za innowacyjne użycie klasycznego medium - Pierwszy spot TV live dla Škoda Polska oraz dla firmy Storytel za niebanalne formy reklamowe i udział w rozwoju kategorii podcastów oraz audiobooków....
Betfan z nagrodą w konkursie Dyrektor Marketingu Roku 2019
Jakub Świsłowski, szef marketingu BETFAN, legalnego bukmachera w Polsce, wraz z podlegającym mu zespołem zostali nagrodzeni w konkursie Dyrektor Marketingu Roku 2019. Statuetkę przyznano w kategorii „Hobby i Sport”.
„Master of International Marketing” dla Natalii Długosz
Natalia Długosz, Marketing and Communications Manager Eastern Europe Resideo, otrzymała nagrodę Dyrektor Marketingu Roku 2019 – Master of International Marketing. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w branży marketingowej.
Nowy POS Sharp – z nagrodą „Innowacje Handlu 2019”
3,3-calowy terminal POS został wyróżniony statuetką „Innowacje Handlu 2019” podczas ostatniej edycji targów RetailShow 2019.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764