logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

VilPol rozbudowuje dział sitodruku

  PR 24.05.2007, przeczytano 5800 razy
ilustracjastrzałka

W ostatnim czasie drukarnia VilPol z Wilkowa Polskiego k. Warszawy znacznie unowocześniła swój park maszynowy w zakresie sitodruku. Pracę rozpoczęły tu dostarczone przez firmę Basse urządzenia: cylindryczna maszyna pełnoformatowa SPS CyberPress CP2, dwa tunele suszące UV tego samego producenta oraz kilka urządzeń Grünig automatyzujących pracę przygotowalni sitodrukowej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/vilpol-rozbudowuje-dzial-sitodruku,5618,artykul.html

Zainstalowane urządzenia są wykorzystywane przede wszystkim do uszlachetniania różnego rodzaju druków wykonywanych przez VilPol.

Drukarnia VilPol to zakład poligraficzny o niemal 20-letniej historii. Jeszcze kilka lat temu firma specjalizowała się w usługach introligatorskich i uszlachetnianiu druków. Dziś, dzięki własnej pracowni makiet i wykrojników oraz wdrożeniu zaawansowanych technologii, świadczy kompleksowe usługi poligraficzne dla klientów z wielu różnych branż; zarówno bezpośrednich jak i agencji reklamowych. W skład parku maszynowego firmy wchodzą m.in. system CtP i kilka maszyn offsetowych Heidelberga, w tym jedna z ostatnich inwestycji – 5-kolorówka z lakierem dyspersyjnym w formacie B1. Ze względu na wcześniejszą specjalizację, VilPol posiada bardzo bogato wyposażony dział introligatorski, w którym pracują automaty do kaszerowania, wykrawania, wklejania okienek, składarko-sklejarki, maszyny do oprawy broszurowej, liczne złamywarki i linie do krojenia. Firma posiada też urządzenia sitodrukowe, wykorzystywane głównie do uszlachetniania.

Mówi Andrzej Chełczyński, jeden ze współwłaścicieli VilPolu: Nasza produkcja składa się w połowie z wysoko przetworzonych druków i opakowań wykonywanych na kartonach, takich jak wielkoformatowe stendy, displeje, niestandardowe hangery, owijki i wszelkiego rodzaju pudełka, w połowie zaś z różnych druków akcydensowych: ulotek, broszur, kalendarzy, folderów itd. W jednym i drugim przypadku niezbędne jest mniej lub bardziej wysublimowane wykańczanie prac, dlatego inwestycje w wysokiej jakości wydajny sprzęt uszlachetniający w technice sitodruku były dla nas koniecznością.
Wybór padł na sprawdzonych producentów – SPS Rehmus i Grünig, reprezentowanych w Polsce przez warszawską firmę Basse. Najpierw do drukarni dostarczono pełnoformatową cylindryczną maszynę drukującą SPS CyberPress CP2, pracującą w formacie maksymalnym 720 x 1020 mm z prędkością 3.300 arkuszy/h, wraz z tunelem suszącym UV. Nieco później przygotowalnię sitodrukową VilPolu rozbudowano o urządzenia firmy Grünig: zaciągarkę do emulsji, suszarkę i stanowisko do mycia sit z recyrkulacją. Ostatnią inwestycją VilPolu w zakresie sitodruku jest drugi już tunel suszący UV firmy SPS, który rozpoczął tu pracę w marcu.
Wszystkie te inwestycje pozwoliły nam na znacznie zwiększenie mocy produkcyjnych w zakresie uszlachetniania, przede wszystkim lakierowania UV wybiórczego i po całości arkusza – mówi Andrzej Kępski, drugi ze współwłaścicieli. – Nowoczesny sprzęt to nie tylko większa wydajność, ale też zdecydowanie wyższa jakość i te dwa parametry w największym stopniu zdecydowały o naszych ostatnich zakupach do działu sitodruku.

Inwestycje w urządzenia sitodrukowe stanowią tylko część realizowanych przez VilPol zakupów sprzętowych. W tym samym czasie bowiem w drukarni rozpoczęły pracę m.in.: wspomniana już 5-kolorowa maszyna z wieżą lakierującą, kilka urządzeń introligatorskich, zaś na początku maja do firmy dostarczono nowy system CtP i kolejną linię do oprawy zeszytowej. Szefowie firmy zapewniają, że na tym nie koniec. W najbliższej przyszłości chcemy się przymierzyć do maszyny 8-kolorowej, planujemy też dalszą rozbudowę hal produkcyjnych naszej drukarni – mówi Andrzej Chełczyński. – Od kilku lat konsekwentnie rozwijamy się wraz ze wzrostem potrzeb naszych klientów. Również nasze ostatnie inwestycje i dalsze plany wynikają z ich wciąż rosnących oczekiwań co do terminowości, wydajności i jakości produkcji. Mamy nadzieję, że m.in. dzięki urządzeniom dostarczonym przez firmę Basse uda nam się im sprostać.
Dziś VilPol należy do czołówki mazowieckich drukarń arkuszowych. Firma zatrudnia około 200 osób i obsługuje wielu renomowanych klientów z branż telefonii komórkowej, spożywczej, ubezpieczeniowej czy muzycznej. Od 2002 roku VilPol posiada certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2000.

Źródło: Basse

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Renata Dobrucka prelegentem Packaging Innovations
W dniach 09-10 Października 2024 roku w EXPO Kraków odbędzie się 16. edycja Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – jednego z największych i najbardziej merytorycznych wydarzeń dla branży opakowań w Polsce dla producentów opakowań, etykiet, maszyn, komponentów, standów reklamowych, ale także usługodawców związanych z projektowaniem, badaniem opakowań,...
Canon podsumowuje targi drupa 2024. Kampania The Power to Move
Canon, globalny dostawca kompleksowych rozwiązań i usług w zakresie cyfrowego druku produkcyjnego, uznaje targi drupa 2024 za wydarzenie wyjątkowe pod względem zaangażowania klientów, skali dokonanych inwestycji i zainteresowania odwiedzających. Pomimo spadku liczby gości w porównaniu z edycją targów w 2016 r., obecni i potencjalni klienci tłumnie odwiedzali...
Chroma dumą prezentuje nowy program rabatowy skierowany do firm z branży reklamowej. Program "Rabat dla branży" to odpowiedź na potrzeby agencji marketingowych, drukarni, agencji reklamowych, wydawnictw, studiów graficznych i innych podmiotów związanych z reklamą. Weryfikacja odbywa się na podstawie kodów PKD, zapewniając, że oferty trafiają do...
Quad Europe podsumowuje targi Drupa 2024
Udział w tegorocznych targach Drupa stanowi znacznie więcej niż tylko okazję do poznania najnowszych produktów i usług. Jest to również wyjątkowa szansa na zanurzenie się w najnowsze trendy rynkowe oraz zrozumienie dynamicznie zmieniających się potrzeb naszej branży.
Mark Andy i Rotometal: strategiczne partnerstwo
Firma Mark Andy poinformowała o nawiązaniu strategicznej współpracy z polskim przedsiębiorstwem - Rotometal. Ten dynamicznie rozwijający się producent zaawansowanych narzędzi do drukowania, m.in. cylindrów i oprzyrządowania do nich, stał się tym samym certyfikowanym dostawcą Mark Andy w tym obszarze.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764