logo
WIADOMOŚCI

Viperprint wymienia maszyny na ośmiokolorowe

viperprint  PR 20.04.2017, przeczytano 625 razy
ilustracjastrzałka

Duże zmiany w jednej z czołowych polskich drukarni. Firma ViperPrint wdraża druk na maszynie Heidelberg Speed Master XL 105. Niebawem do ośmiokolorówki dołączy kolejne tej samej klasy urządzenie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/viperprint-wymienia-maszyny-na-osmiokolorowe,32217,artykul.html

Nowe maszyny oznaczają wiele nowych możliwości, zarówno dla drukarni, jak i dla jej klientów. Można spodziewać się, że będzie szybciej, taniej i bardziej różnorodnie. Drukarnia internetowa ViperPrint, która od czasu założenia w 2002 r. należy do najważniejszych graczy na rynku polskiej poligrafii reklamowej, zostawi konkurencję jeszcze bardziej w tyle.

‒ Heidelberg daje nam zdolność przerobu indywidualnych zleceń w potężnych nakładach i większym formacie. Dla firmy pojawia się perspektywa stworzenia lepszej oferty cenowej oraz skrócenia terminów ‒ potwierdza Ernest Kukuryk, wicedyrektor ds. technologii i produktu w ViperPrint.

Maszyny drukujące Heidelberga są bardzo cenione w branży drukarskiej ze względu na niezawodność i precyzję druku. Jednak tym, co najbardziej imponuje, jest wydajność tych urządzeń. Czas, którego nowoczesna maszyna czterokolorowa potrzebuje na jednostronny zadruk 11 tys. arkuszy, ośmiokolorowy Heidelberg spożytkuje na dwustronny zadruk średnio 15 tys. arkuszy. To imponująca różnica.

‒ Heidelberg nie bez kozery nazywany jest „wołem roboczym” ‒ dodaje Ernest Kukuryk. ‒ Drukuje na twardych, trudnych surowcach. Realizuje druk na materiałach niewsiąkliwych, takich jak PVC, co daje nam duże możliwości nakładowe i cenowe. Posiada też duże możliwości druku na kartonach: aż do 450 g. Dotychczas mogliśmy drukować na podłożach mających maksymalnie 350 g.

Wersja XL 105 jest znakomicie doposażona. Posiada m.in. bardzo dokładny system kontroli barw, który gwarantuje powtarzalną kolorystykę na każdym arkuszu nakładu. Dodatkowo drukarnia ViperPrint zakupiła moduły suszące UV LED niezależnego amerykańskiego producenta AMS. Maszyn wyposażonych w tę technologię jest w Polsce zaledwie kilka. System UV LED to dodatkowe przyspieszenie: natychmiast suszy farbę na odbitce, a cały proces nie wymaga użycia lakieru dyspersyjnego. Zadruk wykonany farbami UV LED ma intensywne, dopigmentowane barwy, jest też bardziej trwały i odporny na działanie światła.

ViperPrint jest dobrze znany z nowatorskich, zaskakujących rozwiązań, więc zakup nowych maszyn i wdrożenie systemu UV LED idealnie wpisuje się w politykę rozwoju tej firmy. Pozostaje tylko trzymać rękę na pulsie i obserwować, jak nowe zakupy zmienią ofertę drukarni.

Źródło: ViperPrint

www.viperprint.pl


avatar użytkownika
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: viperprint

(ViperPrint Sp. z o.o.)

viperprint o sobie:

Internetowa drukarnia offsetowa i cyfrowa dla agencji reklamowych i firm związanych z poligrafią.
Szybka realizacja zleceń, wysoka jakość, niskie ceny.
Wygodne składanie zamówień przez sklep internetowy ViperPartner.
Atrakcyjny system promocyjny.

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Digital Series HD – nowa maszyna w portfolio firmy Mark Andy
Firma Mark Andy poinformowała o wprowadzeniu nowego, wzbogaconego modelu maszyny, bazującego na platformie hybrydowej Digital Series. Digital Series HD, bo o niej mowa, to w zamierzeniach producenta wzbogacona wersja znanego już z rynku produkcyjnego urządzenia do druku cyfrowego, mająca zapewnić jeszcze wyższy poziom wydajności i zyskowności od wcześniejszego modelu. Jak podaje...
Océ Labelstream 4000 – pierwszy atramentowy system Canon do druku opakowań i etykiet
Canon zaprezentował Océ LabelStream 4000 – pierwszy atramentowy ploter przemysłowy UV o modułowej budowie. Urządzenie oferuje konfigurację w pełni cyfrową lub hybrydową, dzięki niestandardowemu połączeniu jednostek cyfrowych, fleksograficznych, wykończeniowych i ozdabiających wydruk. Dzięki prędkości sięgającej od 950 do 1672 m2/godz. Océ LabelStream 4000...
Stora Enso wprowadza biokompozyty Durasense
Stora Enso poinformowała o wprowadzeniu na rynek bazujących na drewnie biokompozytów pod nazwą DuraSense. Zdaniem firmy są one kolejnym znaczącym krokiem urzeczywistniającym filozofię zastępowania materiałów opartych na surowcach kopalnych rozwiązaniami odnawialnymi. DuraSense to propozycja dla przedsiębiorstw poszukujących zaawansowanych, proekologicznych biokompozytów,...
Firma OKI Europe na targach FESPA 2018 zaprezentowała możliwości swoich drukarek graficznych Pro Series, które dzięki swoim zaawansowanym funkcjonalnościom umożliwiają firmom z sektora drukarskiego osiągnięcie nowych wyżyn kreatywności poprzez produkcję wydruków w żywych, przyciągających wzrok kolorach, wychodzących poza CMYK.
Dobra sytuacja branży poligraficznej w Polsce
Blisko 40 proc. Polaków czyta przynajmniej jedną książkę w ciągu roku. Choć poziom czytelnictwa znajduje się na niskim poziomie, to coraz częściej kupujemy książki. Rośnie też liczba publikowanych tytułów, od roku 1991 – ponad trzykrotnie.  Dla przemysłu poligraficznego oznacza to dobrą koniunkturę, zwłaszcza na rynku książek z twardą oprawą,...
 
poniedziałek 25.06.2018, 167 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone