logo
WIADOMOŚCI

Viperprint wymienia maszyny na ośmiokolorowe

viperprint  PR 20.04.2017, przeczytano 591 razy
ilustracjastrzałka

Duże zmiany w jednej z czołowych polskich drukarni. Firma ViperPrint wdraża druk na maszynie Heidelberg Speed Master XL 105. Niebawem do ośmiokolorówki dołączy kolejne tej samej klasy urządzenie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/viperprint-wymienia-maszyny-na-osmiokolorowe,32217,artykul.html

Nowe maszyny oznaczają wiele nowych możliwości, zarówno dla drukarni, jak i dla jej klientów. Można spodziewać się, że będzie szybciej, taniej i bardziej różnorodnie. Drukarnia internetowa ViperPrint, która od czasu założenia w 2002 r. należy do najważniejszych graczy na rynku polskiej poligrafii reklamowej, zostawi konkurencję jeszcze bardziej w tyle.

‒ Heidelberg daje nam zdolność przerobu indywidualnych zleceń w potężnych nakładach i większym formacie. Dla firmy pojawia się perspektywa stworzenia lepszej oferty cenowej oraz skrócenia terminów ‒ potwierdza Ernest Kukuryk, wicedyrektor ds. technologii i produktu w ViperPrint.

Maszyny drukujące Heidelberga są bardzo cenione w branży drukarskiej ze względu na niezawodność i precyzję druku. Jednak tym, co najbardziej imponuje, jest wydajność tych urządzeń. Czas, którego nowoczesna maszyna czterokolorowa potrzebuje na jednostronny zadruk 11 tys. arkuszy, ośmiokolorowy Heidelberg spożytkuje na dwustronny zadruk średnio 15 tys. arkuszy. To imponująca różnica.

‒ Heidelberg nie bez kozery nazywany jest „wołem roboczym” ‒ dodaje Ernest Kukuryk. ‒ Drukuje na twardych, trudnych surowcach. Realizuje druk na materiałach niewsiąkliwych, takich jak PVC, co daje nam duże możliwości nakładowe i cenowe. Posiada też duże możliwości druku na kartonach: aż do 450 g. Dotychczas mogliśmy drukować na podłożach mających maksymalnie 350 g.

Wersja XL 105 jest znakomicie doposażona. Posiada m.in. bardzo dokładny system kontroli barw, który gwarantuje powtarzalną kolorystykę na każdym arkuszu nakładu. Dodatkowo drukarnia ViperPrint zakupiła moduły suszące UV LED niezależnego amerykańskiego producenta AMS. Maszyn wyposażonych w tę technologię jest w Polsce zaledwie kilka. System UV LED to dodatkowe przyspieszenie: natychmiast suszy farbę na odbitce, a cały proces nie wymaga użycia lakieru dyspersyjnego. Zadruk wykonany farbami UV LED ma intensywne, dopigmentowane barwy, jest też bardziej trwały i odporny na działanie światła.

ViperPrint jest dobrze znany z nowatorskich, zaskakujących rozwiązań, więc zakup nowych maszyn i wdrożenie systemu UV LED idealnie wpisuje się w politykę rozwoju tej firmy. Pozostaje tylko trzymać rękę na pulsie i obserwować, jak nowe zakupy zmienią ofertę drukarni.

Źródło: ViperPrint

www.viperprint.pl


avatar użytkownika
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: viperprint

(ViperPrint Sp. z o.o.)

viperprint o sobie:

Internetowa drukarnia offsetowa i cyfrowa dla agencji reklamowych i firm związanych z poligrafią.
Szybka realizacja zleceń, wysoka jakość, niskie ceny.
Wygodne składanie zamówień przez sklep internetowy ViperPartner.
Atrakcyjny system promocyjny.

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Meet Kodak Polska po raz dwunasty
Po raz dwunasty już firma Kodak Polska zaprosiła przedstawicieli drukarń i firm poligraficznych, wydawnictw, agencji reklamowych, a także partnerów biznesowych oraz mediów na doroczne spotkanie z cyklu Meet Kodak Polska. Obywało się ono 12 kwietnia br. w hotelu Vienna House Andel’s w Łodzi i było okazją do zapoznania się z najnowszymi informacjami na temat rozwoju firmy, jej produktów, a ...
Być albo nie być na rynku poligrafii: 5. edycja Akademii Liderów Biznesu
„Być albo nie być na rynku poligrafii, czyli czego oczekuje od nas klient” – tak brzmi motyw przewodni piątej edycji Akademii Liderów Biznesu organizowanej przez firmę Konica Minolta. Tegoroczna konferencja odbędzie się w dniach 23–24 maja w Hotelu Tiffi w Iławie. Podczas spotkania znani eksperci z branży i przedstawiciele świata biznesu będą inspirowali największe polskie drukarnie do...
Chroma.pl coraz bliżej przepięcia  na nowy serwis
Zbliża się planowana data zamiany starego serwisu na nowy. Aby mogło to nastąpić potrzebne są wszystkie produkty i funkcje.
Chroma znalazła pracownika: Finał kampanii
Zakończyła się ponad dwumiesięczna kampania marketingowa „Najpozytywniejsza praca świata” drukarni Chroma. Pierwszym etapem była rekrutacja na stanowisko menedżera gwarancji jakości. Zwycięzcą, wyłonionym spośród 1500 kandydatów został Michał Bajda. Swoim video „Jedenaście przytaknięć Michała” i jego aktywną promocją zapewnił sobie kontrakt z drukarnią o wartości 60 tys. zł. W ostatn...
„Lepsze pomysły” („Brighter Ideas”) – pod takim hasłem firma Sun Chemical pojawi się na tegorocznych targach Fespa, jakie odbywać się będą w Berlinie w dniach 15-18 maja. Na stoisku D20 w pawilonie 2.2 zaprezentuje ona portfolio swoich farb i atramentów (oraz technologii z nimi związanych), znajdujących zastosowanie przy różnych aplikacjach graficznych, tekstylnych i przemysłowych. Aby le...
 
piątek 20.04.2018, 131 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone