logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Vox: Otwarta strefa roślinna w Poznaniu

  PR 14.11.2018, przeczytano 423 razy
strzałkistrzałka
Vox: Otwarta strefa roślinna w Poznaniu ZOBACZ ILUSTRACJE

Śląsk miał swój zielony tramwaj, Warszawa - lasy w słupach reklamowych. Poznań odpowiedział wyjątkową, otwartą dla wszystkich zainteresowanych, roślinną strefą w samym centrum miasta.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/vox%3A-otwarta-strefa-roslinna-w-poznaniu,380140,artykul.html

IDEA

Od 30 października w głównym holu biurowca Bałtyk wyrosła roślinna strefa, zaprojektowana przez markę VOX, projekt botaniczny ro_ślinka i sklep roślinny Zarośla.

- Z rośliną żyje się lepiej. Wie o tym każdy, kto do pustego mieszkania wprowadził choć jedną roślinkę. Otoczeni miejską dżunglą, tęsknimy do prawdziwej zieleni, która koi zmysły i uzdrawia zanieczyszczone powietrze. Dlatego połączyliśmy siły, aby w przestrzeni biurowca Bałtyk stworzyć "Bałtycki Ekosystem" – opowiadają organizatorzy.

Według prognoz, już za kilkanaście lat mieszkańcy największych aglomeracji będą mieli do dyspozycji jedynie niewielkie, kompaktowe mieszkania, usytuowane w wysokich wieżowcach. Funkcje społeczne przeniosą się poza prywatne domy. Coraz większą rolę będą więc odgrywać przestrzenie publiczne. Dzięki świadomemu projektowaniu i zastosowaniu sprytnych rozwiązań, mogą one poprawiać jakoś życia, m. in. przez wykorzystanie zbawiennego wpływu roślin na nasze zdrowie i samopoczucie. VOX o wnętrzu myśli na wiele sposobów, a w centrum zainteresowania zawsze stawia użytkownika danej przestrzeni. Tym razem eksperci VOX pomyśleli o wszystkich szukających oddechu w miejskiej dżungli i we współpracy z roślinnymi specjalistami, stworzyli wielofunkcyjną, przyjazną strefę w samym sercu Poznania.

"Bałtycki Ekosystem" zwraca uwagę na rolę zielonej infrastruktury i potrzebę dbania o przestrzeń, w której funkcjonujemy na co dzień. Główny hol budynku, udomowiony przez VOX, projekt botaniczny ro_ślinka i sklep roślinny Zarośla, zaprasza do interakcji nie tylko swoich stałych użytkowników, ale też wszystkich, którzy mają ochotę zatrzymać się na chwilę i odetchnąć w roślinnym towarzystwie. Zielone strefy dają możliwość odpoczynku, zachęcają do nawiązywania nowych znajomości i w zabawny sposób opowiadają o ogromnym potencjalne drzemiącym w naszych roślinnych towarzyszach.

HARMONOGRAM

Roślinna strefa "Bałtycki Ekosystem", zlokalizowana w holu biurowca Bałtyk, potrwa od 30 października do 24 listopada i będzie otwarta dla wszystkich zainteresowanych.

W ostatnim dniu działania strefy odbędzie się roślinny targ, podczas którego będzie można nabyć upatrzoną roślinkę. "Bałtycki Ekosystem" stanowi część akcji VOX - "Porozmawiajmy o wnętrzu".

ORGANIZATORZY

VOX to marka, która wierzy, że prawdziwa wolność zaczyna się w domu, a to jak mieszkamy ma ogromny wpływ na nasze życie. Dlatego swoje produkty tworzy w odpowiedzina realne potrzeby człowieka, w oparciu o metodologię design thinking. Pracują nad nimi multidyscyplinarne zespoły, w skład których, oprócz projektantów, wchodzą psychologowie, etnografowie czy socjologowie. Celem VOX jest nieustanny rozwój i dostarczanie kompleksowych rozwiązań wnętrzarskich, od systemów ściennych, aż po drzwi, podłogi i meble.

Roślinni rodzice i propagatorzy zieleni w domach i przestrzeniach publicznych. Prowadzą sklep botaniczny w Pasażu Apollo w Poznaniu. Dyskutują. Doradzają. Ratują. Wyszukują. Zdobywają. Pomagają dobrać odpowiednie zielone towarzystwo dla wszystkich - od indywidualistów po pracownie, biura i lokale gastro. Nie wierzą w „rękę do roślin”, bo przecież każdy może z sukcesem zazielenić sobie życie - wszystko, czego potrzeba to serce i dobre chęci

Zarośla

ZAROŚLA to niezwykły sklep z roślinami na poznańskich Jeżycach, założony przez dwójkę przyjaciół, którzy znają się od przedszkola. Bartosz i Norbert to prawdziwi specjaliści od zieleni, którzy doskonale łączą ze sobą wiedzę zdobytą na Medycynie Roślin z ogromną pasją do przyrody. Połączenie to sprawia, że prowadzenie tego miejsca to nie tylko nietuzinkowy biznes, ale przede wszystkim styl życia. Pytania dotyczące chorób kwiatów oraz ich prawidłowej uprawy to dla nich chleb powszedni, a chłopaki chętnie podzielą się z Wami swoim doświadczeniem. Jeśli jednak uznacie, że wizyta w sklepie to za mało- możecie zaprosić ich do domu lub biura, gdzie pomogą Wam zaaranżować przestrzeń zielenią.

Źródło: VOX

Galeria: VOX: Otwarta strefa roślinna w Poznaniu

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Drukarka sublimacyjna Mutoh RJ-900 XG – już kilkaset egzemplarzy pracuje w Polsce
„Dobre i tanie” w teorii nie istnieje, a jednak inżynierom japońskiej firmy Mutoh udało się zaprojektować drukarkę, która znajduje zastosowanie w startupach i potężnych fabrykach.
Pol’and’Rock Festival: Co się działo w Miasteczku Leszka?
Dobra muzyka, zabawa i pozytywni ludzie – taka była 25 edycja festiwalu Pol’and’Rock. W festiwalowym Miasteczku czekały liczne atrakcje, konkursy, koncerty oraz influencerzy z jego ekipy. Wspólna zabawa na Pol’and’Rock to tylko część działań realizowanych w ramach platformy Lech Music.
Leo Burnett dla Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski we współpracy z agencją Leo Burnett zaprasza do odwiedzenia przestrzeni, w której sztuka współczesna zaskakuje i wywołuje emocje oraz zachęca do aktywnego wyrażania swojego zdania. Od 1 sierpnia w prasie, Internecie i na ulicach Warszawy zobaczymy kreacje reklamowe zachęcające do złożenia wizyty w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek...
Żubr znika z etykiet… na rzecz zagrożonych gatunków
Żubr wystartował z wyjątkową akcją, której celem jest ochrona zagrożonych gatunków zwierząt. Aby uzmysłowić skalę zagrożenia, Żubr zniknie z puszek i butelek piwa, ustępując miejsca trzem gatunkom: wilkowi, rysiowi i sóweczce. Akcja prowadzona jest we współpracy z WWF, jedną z największych światowych organizacji zajmujących się ochroną...
Sony zdobywa rekordową liczbę nagród w konkursie Eisa 2019
Sony ogłosiło swój wielki sukces w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu organizowanego przez stowarzyszenie Expert Imaging and Sound Association (EISA). Firma zdobyła rekordową liczbę siedmiu nagród, w tym po raz pierwszy w kategorii „Innowacja w dziedzinie fotografii”. EISA zrzesza 55 specjalistycznych czasopism z 29 krajów z całego świata i cieszy...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764