logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Vox: Otwarta strefa roślinna w Poznaniu

  PR 14.11.2018, przeczytano 389 razy
strzałkistrzałka
Vox: Otwarta strefa roślinna w Poznaniu ZOBACZ ILUSTRACJE

Śląsk miał swój zielony tramwaj, Warszawa - lasy w słupach reklamowych. Poznań odpowiedział wyjątkową, otwartą dla wszystkich zainteresowanych, roślinną strefą w samym centrum miasta.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/vox%3A-otwarta-strefa-roslinna-w-poznaniu,380140,artykul.html

IDEA

Od 30 października w głównym holu biurowca Bałtyk wyrosła roślinna strefa, zaprojektowana przez markę VOX, projekt botaniczny ro_ślinka i sklep roślinny Zarośla.

- Z rośliną żyje się lepiej. Wie o tym każdy, kto do pustego mieszkania wprowadził choć jedną roślinkę. Otoczeni miejską dżunglą, tęsknimy do prawdziwej zieleni, która koi zmysły i uzdrawia zanieczyszczone powietrze. Dlatego połączyliśmy siły, aby w przestrzeni biurowca Bałtyk stworzyć "Bałtycki Ekosystem" – opowiadają organizatorzy.

Według prognoz, już za kilkanaście lat mieszkańcy największych aglomeracji będą mieli do dyspozycji jedynie niewielkie, kompaktowe mieszkania, usytuowane w wysokich wieżowcach. Funkcje społeczne przeniosą się poza prywatne domy. Coraz większą rolę będą więc odgrywać przestrzenie publiczne. Dzięki świadomemu projektowaniu i zastosowaniu sprytnych rozwiązań, mogą one poprawiać jakoś życia, m. in. przez wykorzystanie zbawiennego wpływu roślin na nasze zdrowie i samopoczucie. VOX o wnętrzu myśli na wiele sposobów, a w centrum zainteresowania zawsze stawia użytkownika danej przestrzeni. Tym razem eksperci VOX pomyśleli o wszystkich szukających oddechu w miejskiej dżungli i we współpracy z roślinnymi specjalistami, stworzyli wielofunkcyjną, przyjazną strefę w samym sercu Poznania.

"Bałtycki Ekosystem" zwraca uwagę na rolę zielonej infrastruktury i potrzebę dbania o przestrzeń, w której funkcjonujemy na co dzień. Główny hol budynku, udomowiony przez VOX, projekt botaniczny ro_ślinka i sklep roślinny Zarośla, zaprasza do interakcji nie tylko swoich stałych użytkowników, ale też wszystkich, którzy mają ochotę zatrzymać się na chwilę i odetchnąć w roślinnym towarzystwie. Zielone strefy dają możliwość odpoczynku, zachęcają do nawiązywania nowych znajomości i w zabawny sposób opowiadają o ogromnym potencjalne drzemiącym w naszych roślinnych towarzyszach.

HARMONOGRAM

Roślinna strefa "Bałtycki Ekosystem", zlokalizowana w holu biurowca Bałtyk, potrwa od 30 października do 24 listopada i będzie otwarta dla wszystkich zainteresowanych.

W ostatnim dniu działania strefy odbędzie się roślinny targ, podczas którego będzie można nabyć upatrzoną roślinkę. "Bałtycki Ekosystem" stanowi część akcji VOX - "Porozmawiajmy o wnętrzu".

ORGANIZATORZY

VOX to marka, która wierzy, że prawdziwa wolność zaczyna się w domu, a to jak mieszkamy ma ogromny wpływ na nasze życie. Dlatego swoje produkty tworzy w odpowiedzina realne potrzeby człowieka, w oparciu o metodologię design thinking. Pracują nad nimi multidyscyplinarne zespoły, w skład których, oprócz projektantów, wchodzą psychologowie, etnografowie czy socjologowie. Celem VOX jest nieustanny rozwój i dostarczanie kompleksowych rozwiązań wnętrzarskich, od systemów ściennych, aż po drzwi, podłogi i meble.

Roślinni rodzice i propagatorzy zieleni w domach i przestrzeniach publicznych. Prowadzą sklep botaniczny w Pasażu Apollo w Poznaniu. Dyskutują. Doradzają. Ratują. Wyszukują. Zdobywają. Pomagają dobrać odpowiednie zielone towarzystwo dla wszystkich - od indywidualistów po pracownie, biura i lokale gastro. Nie wierzą w „rękę do roślin”, bo przecież każdy może z sukcesem zazielenić sobie życie - wszystko, czego potrzeba to serce i dobre chęci

Zarośla

ZAROŚLA to niezwykły sklep z roślinami na poznańskich Jeżycach, założony przez dwójkę przyjaciół, którzy znają się od przedszkola. Bartosz i Norbert to prawdziwi specjaliści od zieleni, którzy doskonale łączą ze sobą wiedzę zdobytą na Medycynie Roślin z ogromną pasją do przyrody. Połączenie to sprawia, że prowadzenie tego miejsca to nie tylko nietuzinkowy biznes, ale przede wszystkim styl życia. Pytania dotyczące chorób kwiatów oraz ich prawidłowej uprawy to dla nich chleb powszedni, a chłopaki chętnie podzielą się z Wami swoim doświadczeniem. Jeśli jednak uznacie, że wizyta w sklepie to za mało- możecie zaprosić ich do domu lub biura, gdzie pomogą Wam zaaranżować przestrzeń zielenią.

Źródło: VOX

Galeria: VOX: Otwarta strefa roślinna w Poznaniu

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Walk PR rozpoczął współpracę z Grupą Nosalowy. Do zadań agencji należeć będzie kompleksowa obsługa PR nowego hotelu Grupy – Nosalowy Park Hotel & SPA.
Shoper z nową identyfikacją wizualną
Shoper zaprezentował zupełnie nową identyfikację wizualną. Jej esencją jest odświeżone logo marki. Nawiązuje ono do najważniejszego gwiazdozbioru na niebie i pokazuje, że firma nie jest już tylko platformą e-commerce. Dziś Shoper dostarcza pełen pakiet usług wspierających sprzedaż w internecie i stanowi dla innych biznesów drogowskaz na drodze do sukcesu.
Rusza kampania jogurtów Skyr od OSM Piątnica
OSM Piątnica rusza z nową kampanią jogurtów Skyr typu islandzkiego. Działania prowadzone są pod hasłem „Skyrunek Islandia” i obejmują m.in. kampanię reklamową w telewizji i Internecie oraz loterię konsumencką z nagrodami. Celem działań jest wsparcie kategorii jogurtów Skyr oraz najnowszego produktu w ofercie marki – Skyr w wersji pitnej.
Grzegorz „Moment” Płaczek, niezwykle ceniony i nagradzany w międzynarodowych konkursach autor sesji i reportaży ślubnych, został kolejnym ambasadorem marki Nikon w Polsce. Grzegorz to doświadczony artysta, szkoleniowiec i autor książek o sztuce fotografii ślubnej. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, przyznawanych przez organizacje takie jak MPA czy WPPI.
HP przedstawia nową ofertę rozwiązań dla druku 3D
Firma HP prezentuje nowości w ofercie rozwiązań dla druku 3D i rozszerza współpracę z Partnerami. To kolejny krok amerykańskiego producenta w kierunku tworzenia kompleksowych narzędzi i usług wspierających rozwój przedsiębiorstw w kierunku produkcji cyfrowej.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764