logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

W ''Klubie Innowacji'' z firmami Infosystems SA i Kodak Polska

  PR 22.03.2011, przeczytano 3634 razy
ilustracja

Innowacyjne rozwiązania dla poligrafii oraz programy unijne i praktyczne informacje na temat możliwości pozyskania dotacji były tematem przewodnim konferencji, jaką 15 marca br. zorganizowały w warszawskim hotelu InterContinental firmy Infosystems SA i Kodak Polska. Wzięli w niej udział przedstawiciele kilkunastu przedsiębiorstw poligraficznych i opakowaniowych z województwa mazowieckiego i podlaskiego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/w---klubie-innowacji---z-firmami-infosystems-sa-i-kodak-polska,12195,artykul.html

Organizatorzy konferencji adresowali spotkanie przede wszystkim do właścicieli i menadżerów firm poligraficznych i opakowaniowych, zainteresowanych rozwojem i udoskonalaniem swoich przedsiębiorstw w oparciu o innowacyjne rozwiązania, a także przy pomocy programów unijnych, oferujących bezzwrotne dofinansowania sięgające nawet 85% kosztów inwestycji. I taki też był przekrój przybyłych na konferencję gości, której – oprócz merytorycznych informacji – towarzyszyły liczne rozmowy indywidualne ze specjalistami Departamentu Funduszy Europejskich oraz przedstawicielami firm Infosystems SA i Kodak Polska.

Zainteresowanie konferencjami organizowanymi w ramach „Klubu Innowacji” jest bardzo duże, ponieważ ich uczestnicy otrzymują od nas pakiet skondensowanej i praktycznej wiedzy. Program konferencji jest mocno zindywidualizowany, zwłaszcza pod kątem poszczególnych województw, w których je organizujemy i w których ogłaszane są nabory na regionalne konkursy w ramach projektów unijnych. Gwarantuje to uczestnikom, że zawsze omawiamy z nimi możliwości pozyskania konkretnego dofinansowania i na miejscu jesteśmy w stanie odpowiedzieć na skierowane do nas pytania. Po zakończonej powodzeniem konferencji w Olsztynie w zeszłym miesiącu, również ta w Warszawie wyraźnie pokazuje, jak wielu właścicieli drukarń szuka w zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań najkrótszej i najpewniejszej drogi do odniesienia sukcesu w biznesie. W większości przypadków jednak dopiero uzyskanie bezzwrotnej dotacji czyni ten cel możliwym do osiągnięcia – mówi Krzysztof Łukaszewicz, dyrektor handlowy w firmie Infosystems SA. – Nasza firma – poprzez działalność doradczą w ramach Departamentu Funduszy Europejskich, jaki funkcjonuje w naszych strukturach – aktywnie pomaga i doradza przedsiębiorstwom poligraficznym w pozyskiwaniu środków na realizację nawet najbardziej ambitnych i innowacyjnych projektów. Dodatkowo szeroka oferta innowacyjnych rozwiązań, jaką proponujemy przedsiębiorstwom poligraficznym i nasze bogate doświadczenie w ich wdrażaniu, pozwala każdemu wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Uczestnikom warszawskiej konferencji „Klub Innowacji” została przedstawiona informacja na temat praktycznych możliwości uzyskania dotacji w ramach ogólnopolskiego działania PO IG 8.2 - „Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B” oraz technologii, która pozwala efektywniej nawiązywać i poprawiać istniejące już relacje z klientem. Zaprezentowano także możliwości skorzystania z pomocy w ramach działania RPO WP 1.4 - „Wsparcie innowacyjnych przedsiębiorstw”. Prelegenci podzielili się z uczestnikami swoją fachową wiedzą i przedstawili najbardziej optymalne sposoby łączenia odpowiedniego wykorzystania funduszy unijnych i najlepszych technologii, które przyczyniają się do optymalizacji procesów biznesowych i produkcyjnych oraz wzrostu konkurencyjności, wydajności i produktywności na wymagającym rynku zleceń.

Pierwszy z prelegentów – Jerzy Kosiec z firmy Infosystems SA – przedstawił dotacje unijne w 2011 roku na projekty inwestycyjne oraz w przystępny sposób (ilustrowany konkretnymi przykładami z bogatej praktyki) zaprezentował, jak skutecznie pozyskać pieniądze na inwestycje w poligrafii, unikając najczęstszych błędów i pułapek czyhających na ubiegające się o dotacje firmy. 

Swapan Chaudhuri, Sławomir Iwanowski oraz Tomasz Gogacz z firmy Kodak Polska przedstawili natomiast innowacyjne rozwiązania Kodaka, które oferują nowe możliwości przedsiębiorstwom poligraficznym. Portalowe rozwiązania z rodziny Kodak Insite ułatwiają przedsiębiorstwom poligraficznym efektywniejszą komunikację z ich klientami oraz przyczyniają się do obniżenia kosztów powstających najczęściej podczas procesu przesyłania i akceptacji prac. Dzięki rozwiązaniom Kodak przedsiębiorstwa poligraficzne są w stanie oferować usługi swoim klientom w systemie 24/7.

Kończący konferencję – Mariusz Sosnowski z Infosystems SA zaprezentował jej rozwiązania przeznaczone dla firm poligraficznych i opakowaniowych - innowacyjny system informatyczny PrintManager.JDF, usprawniający i optymalizujący zarządzanie przedsiębiorstwem poligraficznym. Prezes Sosnowski nawiązał przy tym do zdobywającego coraz większe uznanie podejścia do zarządzania, opierającego się na elementach rachunkowości zarządczej oraz controllingu, które w czasach gwałtownych przemian gospodarczych stanowią podstawę do podejmowania słusznych i trafnych decyzji.

Źródło: PrintinPoland

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso dzierżawi część zakładów w Veitsiluoto firmie Infinited Fiber Company
Stora Enso poinformowała o wydzierżawieniu dawnej hali produkcyjnej zakładów papierniczych Veitsiluoto (Finlandia) firmie Infinited Fiber Company, działającej na rynku technologii tekstylnych. Planuje ona stworzyć w tym miejscu fabrykę wytwarzającą – na skalę przemysłową – regenerowane włókna tekstylne z odpadów tkaninowych. Również w...
Tetra Pak wprowadza pierwsze zakrętki przytwierdzone do opakowań kartonowych
Łącząc siły z wiodącymi producentami napojów, Tetra Pak wprowadza zakrętki przytwierdzone na stałe do opakowań kartonowych. Pięć nowych systemów zamknięć jest obecnie wdrażanych na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej (w tym w Polsce, Czechach i na Słowacji), w Irlandii, krajach bałtyckich[1], Hiszpanii i Niemczech. Zmiana dotyczy różnych kategorii...
Mark Andy na Kongresie Etykiety Samoprzylepne 2022
Firma Mark Andy wsparła merytorycznie kolejną w tym roku imprezę branżową. Tym razem był to, odbywający się w dniach 9-10 czerwca br.,  Kongres Etykiety Samoprzylepne 2022, organizowany w ramach Akademii Wiedzy przez wydawnictwo Polski Drukarz. Prezentacja przygotowana przez firmę, zatytułowana „Rynek beauty a technologia hybrydowa”, dotyczyła możliwości, jakie...
90 procent banknotów na całym świecie pochodzi ze Szwajcarii
Zdecydowana większość banknotów na świecie powstaje dzięki szwajcarskiej technologii. Podobnie jak specjalne farby produkowane przez SICPA, zaawansowane technicznie maszyny drukujące, słynne " Banknotenbretter " oraz wszystkie rozwiązania z nimi związane (produkcja form drukowych, projektowanie, kontrola jakości itp.) są opracowywane przez firmę Koenig & Bauer...
Opinia o urządzeniu FA-26: Wkraczanie w przyszłość jeszcze nigdy nie wyglądało tak obiecująco
Maszyna FA-26 firmy Nilpeter jest wynikiem połączenia nowej technologii z przyjaznym dla użytkownika designem, dzięki czemu powstało efektywne centrum obróbcze, które minimalizuje czasy przestojów i ilości odpadów, oferując jednocześnie maksymalną wydajność. Przejrzyste, zrównoważone rozwiązanie.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764