logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

W Customer Technology Center zainstalowano maszynę fleksograficzną Evo XC

  PR 07.05.2021, przeczytano 247 razy
ilustracjastrzałka
Maszyna Evo XD 8 od kwietnia jest gotowa na testy naszych klientów

W Customer Technology Center (CTC) w Würzburgu obok maszyny do druku cyfrowego typu singlepass RotaJET stanęło jeszcze jedno urządzenie. Od kwietnia do dyspozycji odwiedzających klientów jest także maszyna Evo XD 8 przeznaczona do zadruku opakowań elastycznych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/w-customer-technology-center-zainstalowano-maszyne-fleksograficzna-evo-xc,391368,artykul.html

Członek Zarządu Koenig & Bauer, Christoph Müller: - Dzięki nowemu urządzeniu mamy teraz możliwość organizowania tutaj w Würzburgu indywidualnych i dopasowanych do potrzeb danego odbiorcy pokazów druku dla naszych klientów. Wirtualnie bądź bezpośrednio na miejscu.

Zbudowana w macierzystym zakładzie maszyna Evo XD 8 jest wysoko zautomatyzowanym i znakomicie wyposażonym urządzeniem do druku fleksograficznego typu CI, z wewnętrznym zespołem odwracania wstęgi oraz urządzeniem tnącym in-line przed nawijaniem. Charakteryzuje się szerokością zadruku 1.270 mm i osiąga prędkość produkcyjną do 500 m/min. Umożliwia zadruk farbami wodnymi folii oraz papierów o gramaturze do 150 g/m². Konsekwentna automatyzacja oraz solidna i ergonomicznie przemyślana konstrukcja ułatwiają osiągnięcie najlepszych wyników w zakresie jakości i produktywności.

- Wraz z uruchomieniem dodatkowej maszyny demonstracyjnej Evo XD w sercu Europy firma Koenig & Bauer podkreśla swoje ambicje na wzrastającym rynku druku fleksograficznego – zaznaczył Luigi Magliocchi, Dyrektor Zarządzający firmy Koenig & Bauer Flexotecnica.

Evo XD dla elastycznej produkcji wysokiej jakości nakładów

Fleksograficzna maszyna rotacyjna CI z uznanej już rodziny Evo XD jest przystosowana do pracy z materiałami najróżniejszego typu, takimi jak folie, bardzo cienkie i delikatne podłoża typu „breathable“ LDPE, materiały kaszerowane czy papiery; w oparciu o farby na bazie rozpuszczalników czy farby wodne. Oferuje ona najwyższy stopień elastyczności i możliwości różnorodnego zastosowania w zadruku opakowań, także dzięki niezwykle wydajnemu zespołowi suszącemu. Maszyna jest skonstruowana w oparciu o moduły aktualnej rodziny urządzeń typu Evo, dzięki czemu znakomicie spełnia wymagania dotyczące szybkiej zmiany zleceń, wysokiej produktywności w przypadku niskich i średnich nakładów oraz niewielkich ilości makulatury niezbędnej do ustawiania produkcji. Automatyczny system zadruku PrintTronic, wysoko wydajna funkcja myjąca „Speedy Clean“, zintegrowany system 100 % -ego rozpoznawania błędów druku oraz funkcjonalność SmartRegister umożliwiają szybkie rozpoczęcie produkcji oraz nieprzerwaną kontrolę jakości.

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nowości od Durst: RSC to wszystko, czego potrzebuje drukarnia etykietowa.
15 czerwca w Customer Experience Center Durst w Brixen miał miejsce niezwykle interesujący event. Przedstawiciele znanego wszystkim producenta maszyn do druku cyfrowego postanowili przybliżyć klientom możliwości swojej platformy Durst TAU RSC – zaawansowanego rozwiązania służącego do cyfrowego druku etykiet i integracji hybrydowych, w sposób najbardziej zbliżony dniom...
W czasie pandemii Covid-19 co piąta firma poligraficzna podniosła nakłady na odnowienia parku maszyn i urządzeń, a co szósta zwiększyła poziom automatyzacji produkcji. Nieco więcej przedsiębiorstw planuje inwestować w te obszary również w najbliższych miesiącach. W porównaniu do pomiaru przeprowadzonego przed wybuchem pandemii, firmy z tej branży inwestują...
Politechnika Łódzka i DS Smith zawarły umowę o współpracy naukowej i badawczo-rozwojowej
Politechnika Łódzka i DS Smith Polska sp. z o.o. zawarły w czwartek 17 czerwca 2021 roku umowę o współpracy naukowej i badawczo-rozwojowej. Dokument podpisali: Rektor prof. Krzysztof Jóźwik i Prezes Zarządu firmy Krzysztof Sadowski.
„Jedna maszyna, wiele możliwości” – Digital Pro „gwiazdą” webinarium Mark Andy
Niesłabnące zainteresowanie hybrydowymi maszynami tonerowymi Digital Pro skłoniło firmę Mark Andy do poświęcenia temu rozwiązaniu kolejnego wirtualnego spotkania dla swoich klientów. Wydarzenie miało miejsce 16 czerwca br. i zorganizowane zostało tym razem przez północnoamerykański oddział firmy. Webinarium poprowadzili wspólnie Alexander Mercon – Digital Sales Manager Mark...
Janmar Centrum inwestuje w drugą fabrykę opakowań z tektury falistej
Janmar Centrum, producent opakowań z tektury falistej, mający swoją siedzibę w Trzcinicy, w południowo zachodniej Polsce wybuduje drugą fabrykę. Nowa inwestycja powstanie w Strykowie (centralna polska), na terenie specjalnej strefy ekonomicznej.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764