logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

W Customer Technology Center zainstalowano maszynę fleksograficzną Evo XC

  PR 07.05.2021, przeczytano 496 razy
ilustracjastrzałka
Maszyna Evo XD 8 od kwietnia jest gotowa na testy naszych klientów

W Customer Technology Center (CTC) w Würzburgu obok maszyny do druku cyfrowego typu singlepass RotaJET stanęło jeszcze jedno urządzenie. Od kwietnia do dyspozycji odwiedzających klientów jest także maszyna Evo XD 8 przeznaczona do zadruku opakowań elastycznych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/w-customer-technology-center-zainstalowano-maszyne-fleksograficzna-evo-xc,391368,artykul.html

Członek Zarządu Koenig & Bauer, Christoph Müller: - Dzięki nowemu urządzeniu mamy teraz możliwość organizowania tutaj w Würzburgu indywidualnych i dopasowanych do potrzeb danego odbiorcy pokazów druku dla naszych klientów. Wirtualnie bądź bezpośrednio na miejscu.

Zbudowana w macierzystym zakładzie maszyna Evo XD 8 jest wysoko zautomatyzowanym i znakomicie wyposażonym urządzeniem do druku fleksograficznego typu CI, z wewnętrznym zespołem odwracania wstęgi oraz urządzeniem tnącym in-line przed nawijaniem. Charakteryzuje się szerokością zadruku 1.270 mm i osiąga prędkość produkcyjną do 500 m/min. Umożliwia zadruk farbami wodnymi folii oraz papierów o gramaturze do 150 g/m². Konsekwentna automatyzacja oraz solidna i ergonomicznie przemyślana konstrukcja ułatwiają osiągnięcie najlepszych wyników w zakresie jakości i produktywności.

- Wraz z uruchomieniem dodatkowej maszyny demonstracyjnej Evo XD w sercu Europy firma Koenig & Bauer podkreśla swoje ambicje na wzrastającym rynku druku fleksograficznego – zaznaczył Luigi Magliocchi, Dyrektor Zarządzający firmy Koenig & Bauer Flexotecnica.

Evo XD dla elastycznej produkcji wysokiej jakości nakładów

Fleksograficzna maszyna rotacyjna CI z uznanej już rodziny Evo XD jest przystosowana do pracy z materiałami najróżniejszego typu, takimi jak folie, bardzo cienkie i delikatne podłoża typu „breathable“ LDPE, materiały kaszerowane czy papiery; w oparciu o farby na bazie rozpuszczalników czy farby wodne. Oferuje ona najwyższy stopień elastyczności i możliwości różnorodnego zastosowania w zadruku opakowań, także dzięki niezwykle wydajnemu zespołowi suszącemu. Maszyna jest skonstruowana w oparciu o moduły aktualnej rodziny urządzeń typu Evo, dzięki czemu znakomicie spełnia wymagania dotyczące szybkiej zmiany zleceń, wysokiej produktywności w przypadku niskich i średnich nakładów oraz niewielkich ilości makulatury niezbędnej do ustawiania produkcji. Automatyczny system zadruku PrintTronic, wysoko wydajna funkcja myjąca „Speedy Clean“, zintegrowany system 100 % -ego rozpoznawania błędów druku oraz funkcjonalność SmartRegister umożliwiają szybkie rozpoczęcie produkcji oraz nieprzerwaną kontrolę jakości.

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Renata Dobrucka prelegentem Packaging Innovations
W dniach 09-10 Października 2024 roku w EXPO Kraków odbędzie się 16. edycja Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations – jednego z największych i najbardziej merytorycznych wydarzeń dla branży opakowań w Polsce dla producentów opakowań, etykiet, maszyn, komponentów, standów reklamowych, ale także usługodawców związanych z projektowaniem, badaniem opakowań,...
Canon podsumowuje targi drupa 2024. Kampania The Power to Move
Canon, globalny dostawca kompleksowych rozwiązań i usług w zakresie cyfrowego druku produkcyjnego, uznaje targi drupa 2024 za wydarzenie wyjątkowe pod względem zaangażowania klientów, skali dokonanych inwestycji i zainteresowania odwiedzających. Pomimo spadku liczby gości w porównaniu z edycją targów w 2016 r., obecni i potencjalni klienci tłumnie odwiedzali...
Chroma dumą prezentuje nowy program rabatowy skierowany do firm z branży reklamowej. Program "Rabat dla branży" to odpowiedź na potrzeby agencji marketingowych, drukarni, agencji reklamowych, wydawnictw, studiów graficznych i innych podmiotów związanych z reklamą. Weryfikacja odbywa się na podstawie kodów PKD, zapewniając, że oferty trafiają do...
Quad Europe podsumowuje targi Drupa 2024
Udział w tegorocznych targach Drupa stanowi znacznie więcej niż tylko okazję do poznania najnowszych produktów i usług. Jest to również wyjątkowa szansa na zanurzenie się w najnowsze trendy rynkowe oraz zrozumienie dynamicznie zmieniających się potrzeb naszej branży.
Mark Andy i Rotometal: strategiczne partnerstwo
Firma Mark Andy poinformowała o nawiązaniu strategicznej współpracy z polskim przedsiębiorstwem - Rotometal. Ten dynamicznie rozwijający się producent zaawansowanych narzędzi do drukowania, m.in. cylindrów i oprzyrządowania do nich, stał się tym samym certyfikowanym dostawcą Mark Andy w tym obszarze.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764