logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

W czym tkwi skuteczność retargetingu?

  PR 18.08.2016, przeczytano 759 razy
ilustracjastrzałka

Marketerzy coraz częściej przy wysyłce mailingów stosują retargeting. Spersonalizowane wysyłki osiągają bowiem nawet o kilkanaście procent wyższą dostarczalność od wiadomości masowych. Czym dokładnie jest retargeting i jakie korzyści płyną z jego zastosowania?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/w-czym-tkwi-skutecznosc-retargetingu,29640,artykul.html

Masówka a personalizacja

Realizując wysyłkę masową kierujemy ją do całej bazy, jednak nie zawsze do tych, którzy faktycznie są zainteresowani danym tematem. Tym samym, wysyłając więcej wiadomości osiągamy niższą dostarczalność niż w przypadku wysyłek spersonalizowanych. Wykorzystując retargeting docieramy do tych, którzy potencjalnie są zainteresowani naszą ofertą. Co za tym idzie – osiągamy wyższą dostarczalność.

Jednak same spersonalizowane wysyłki to niejako produkt końcowy retargetingu. Użytkownik, który odwiedza stronę internetową, dzięki specjalnemu skryptowi na niej umieszczonemu, jest oznaczany przy pomocy ciasteczka. W ten sposób trafia on na listę remarketingową. Kolejno, dzięki narzędziu stosującemu retargeting (platforma RTB, Google AdWords czy inne), danemu użytkownikowi wyświetlają się reklamy, których celem jest ukończenie akcji rozpoczętej na stronie. Najpopularniejsze kanały wykorzystujące retargeting to display i platformy społecznościowe.
W przypadku mailingów użytkownik otrzymuje spersonalizowaną reklamę na swój adres e-mail. Najprościej mówiąc - dynamiczną kreację, która została dopasowana do użytkownika pod względem treści.

Skuteczność retargetingu

Jak podaje Remintrex – niemiecka firma specjalizująca się w retargetingu – metoda ta podnosi otwieralność i klikalność mailingów kilkukrotnie. Dowodzą tego badania przeprowadzone na przełomie stycznia i maja 2015 roku, przeprowadzone dla konkretnych branży:

  • E-commerce - wskaźnik Open Rate ok. 10-krotnie wyższy niż w przypadku zwykłych mailingów; CTR ok. 38,5 razy wyższy od zwykłych mailingów;
  • Finanse: Open Rate wyższy prawie 4-krotnie; CTR ok. 32 razy wyższy;
  • Telekomunikacja: Open Rate wyższy prawie 3,5-krotnie, CTR ok. 10,14 razy wyższy.


Co więcej, retargetowane wysyłki charakteryzuje znacznie niższa liczba opt-outów, czyli tych, którzy wypisują się z baz. Według danych Remintrex szacuje się to następująco: 0,05 dla wysyłek retargetowanych vs 0,25 dla zwykłych mailingów. Jest to efekt precyzyjnego skierowania treści użytkownikom.

Co jeszcze wynika z tych danych? Omawiana metoda jest zgodna z zasadami permission marketingu - adresy pochodzą z własnych bądź zewnętrznych baz, jednak przy założeniu, że zbierający otrzymali dane za zgodą do wykorzystywania do celów reklamowych i handlowych.

Świadomość marketerów


Mimo, że potencjał pozyskiwania nowych klientów dzięki retargetingowi w e-mail marketingu został zauważony, to wciąż nie jest doceniany przez część marketerów. Ten model adresowania wiadomości  to skuteczny łącznik z potencjalnymi klientami. Jaki będzie jego kierunek rozwoju? Zdecydowanie powinien koncentrować się on na wzroście zasięgu z retargetingu, co z pewnością ucieszy wydawców. W najbliższym czasie działania te mogą zwiększyć swoją skalę i dobrze gdyby towarzyszyła temu również większa świadomość samych marketerów.

Źródło: Click Republic

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Jak marki kuszą festiwalowiczów
Festiwale muzyczne przeżywają w Polsce prawdziwy rozkwit. Organizatorzy zaskakują nowatorskimi rozwiązaniami i konkurują w ściąganiu największych gwiazd. Na największych polskich festiwalach jak Pol’and’Rock, Open’er Festival czy Orange Warsaw Festival poziom organizacji jest na światowym poziomie. Ale zaplecze to nie wszystko.
Prawie połowa kupujących deklaruje, że wygląd strony jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o ich postrzeganiu wiarygodności firmy.[1] Jak zatem budować uniwersalne projekty stron, które nie zginą w morzu im podobnych? Odpowiadają eksperci marki Shoper.
Jak uniknąć pracy za darmo jako freelancer?
Z najnowszego raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że 259 tys. polskich firm nie płaci swoim kontrahentom, a ich sumaryczne przeterminowane należności wynoszą 9,89 mld zł. Problemy z płatnościami w dużym stopniu dotykają niezależnych freelancerów, którzy w priorytetach płatności wielu firm plasują się na samym końcu. Jakie możliwości zabezpieczenia...
Slodkie o wyzwaniach klimatycznych i przyszłości czekolady
Nadchodzący Dzień Czekolady (7 lipca) jest doskonałą okazją do refleksji nad podejmowaniem bardziej zrównoważonych i proekologicznych praktyk w całym łańcuchu produkcji, a także konsumpcji czekolady. Wzrasta świadomość konieczności ochrony środowiska i walki ze zmianami klimatycznymi, co skłania producentów czekoladowych słodkości, do podejmowania działań na...
Przepis na... restaurację. Jak zaprojektować wnętrze ze smakiem?
Architektura jest sztuką użytkową, ale wcale to nie oznacza, że nie ma w niej miejsca na kreatywność. Wręcz przeciwnie – to właśnie prace, w których do głosu dochodzą pomysłowość i niczym nieskrępowana wyobraźnia mogą liczyć na sukces. Sekrety swoich projektów zdradza Kacper Gronkiewicz, znany architekt, autor wielu uznanych projektów wnętrz, w tym...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764