logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Warszawski GEMIS postawił na Roland XJ-740

  PR 13.01.2008, przeczytano 1868 razy
ilustracjastrzałka

Firma Jet Media Sp. z o.o. zainstalowała w warszawskiej drukarni wielkoformatowej GEMIS najnowszy ploter z oferty ROLAND DG.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/warszawski-gemis-postawil-na-roland-xj-740,6634,artykul.html

Model XJ-740 stanowi rozwinięcie doskonale znanego modelu SJ-745 EX. Nowy ploter został standardowo wyposażony w mocniejsze silniki obsługujące 50kg rolki, trzy stopniowy stół grzewczy, nawijarkę wydruków oraz unikalny system kontroli nakładania kropel eliminujący banding. Teraz zadruku foli samoprzylepnej w rozdzielczości 360x540 dpi z prędkością ponad 20m2/h pozbawiony jest wszelkich skaz.

„Zakupiony ploter to rozwinięcie naszego parku maszyn. Stawiając na jakość dość długo opieraliśmy się technologii solwentowej, która nie spełniała naszych oczekiwań. Po namowach zgodziliśmy się jednak na pokaz i … decyzja o zakupie zapadła w ciągu godziny!” – powiedział Andrzej Strauchold współwłaściciel drukarni.

„To co niewątpliwie pomogło podjąć nam decyzję to pozbawiony Cycloheksanonu atrament Aldura, który został nam zaoferowany z maszyną. Nasze wydruki trafiają głównie do wnętrz gdzie zapach i opary solwentowe nie są mile widziane. Po prostu nie chcemy się truć oraz co najważniejsze nie chcemy tego robić naszym klientom” – powiedział Marek Strauchold współwłaściciel drukarni.

Firma Gemis S.C. powstała w 1998 roku. Od początku związana była z rynkiem wydawniczym. Działalność reklamowa pojawiła się nieco później aby w końcu stać się głównym zajęciem spółki. Obecny park maszyn obejmuje wodny ploter Roland FJ-500, pigmentowy wysokonakładowy Xerox X2 oraz laminator Seal 62+. Firma współpracuje z dużymi agencjami reklamowymi oraz indywidualnymi klientami, dla których wysoka jakość stanowi podstawowy parametr.

Dostawcą plotera jest firma Jet Media oferująca maszyny i materiały do produkcji wielkoformatowej reklamy. Firma od 2005 roku posiada status Strategicznego Partnera Roland w Polsce i tym samym jest jedynym przedstawicielem marki na rynku.

„Od oficjalnej premiery 30 listopada 2007 do końca roku sprzedaliśmy 24 sztuki modelu XJ. Muszę przyznać, że taki sukces mile nas zaskoczył. Tym bardziej, że część klientów zamówiła ploter jeszcze przed premierą. Świadczy to o dużym zaufaniu do marki Roland i nas jako jej przedstawiciela.” – powiedział Bartosz Pilkowski Dyrektor ds. Sprzedaży Roland

Ploter dostępny jest w dwóch szerokościach druku: XJ-640 (160cm) oraz XJ-740 (187cm).
Dostępne rozdzielczości: 360, 540, 720,1080 i 1440 dpi.
Prędkość maksymalna: 42,6 m2/h

Źródło: Jet Media


avatar użytkownika
+ + + + +

Tekst opublikował użytkownik: jetmedia

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Aplikacje Samochodowe od A do Z po raz 26.
Od ponad 10 lat, z początkiem wiosennego sezonu aplikacyjnego, Atrium i Ikonos organizują warsztaty pt. „Aplikacje Samochodowe od A do Z”. Łącznie w całym cyklu wzięło już udział ponad 1000 uczestników.
Wyróżnienie firmy Prograf SG w konkursie Fespa 2019
FESPA to najważniejsze wydarzenie branży reklamowej w Europie. Podczas tej imprezy najważniejsi gracze tego rynku prezentują swoje osiągnięcia w zakresie druku - technik i materiałów.
W związku z wątpliwościami natury etycznej, skierowanymi do Rady Etyki Public Relations przez Luizę Jurgiel-Żyłę, Prezeskę Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, REPR oświadcza, iż nie dysponuje faktograficzną wiedzą pozwalającą na wydanie opinii w sprawie publikacji książkowej pt. „Delfin. Mateusz Morawiecki”. Ze względu na jej specyfikę, dla podjęcia odpowiedniego...
„Piąty wymiar” – twórcza przestrzeń w CH Atrium Promenada
Agencja marketingowa Valkea we współpracy z Atrium Poland przygotowała kolejny innowacyjny projekt dla Atrium Promenada. Tym razem na terenie centrum handlowego powstała wyjątkowa przestrzeń twórcza pod nazwą „Piąty Wymiar”. Dzięki niej wszyscy odwiedzający mają od teraz możliwość wzięcia udziału w regularnych i bezpłatnych zajęciach rozwojowych oraz warsztatach...
Walk PR rozpoczął współpracę z Grupą Nosalowy. Do zadań agencji należeć będzie kompleksowa obsługa PR nowego hotelu Grupy – Nosalowy Park Hotel & SPA.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764