logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Warszawski GEMIS postawił na Roland XJ-740

  PR 13.01.2008, przeczytano 1872 razy
ilustracjastrzałka

Firma Jet Media Sp. z o.o. zainstalowała w warszawskiej drukarni wielkoformatowej GEMIS najnowszy ploter z oferty ROLAND DG.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/warszawski-gemis-postawil-na-roland-xj-740,6634,artykul.html

Model XJ-740 stanowi rozwinięcie doskonale znanego modelu SJ-745 EX. Nowy ploter został standardowo wyposażony w mocniejsze silniki obsługujące 50kg rolki, trzy stopniowy stół grzewczy, nawijarkę wydruków oraz unikalny system kontroli nakładania kropel eliminujący banding. Teraz zadruku foli samoprzylepnej w rozdzielczości 360x540 dpi z prędkością ponad 20m2/h pozbawiony jest wszelkich skaz.

„Zakupiony ploter to rozwinięcie naszego parku maszyn. Stawiając na jakość dość długo opieraliśmy się technologii solwentowej, która nie spełniała naszych oczekiwań. Po namowach zgodziliśmy się jednak na pokaz i … decyzja o zakupie zapadła w ciągu godziny!” – powiedział Andrzej Strauchold współwłaściciel drukarni.

„To co niewątpliwie pomogło podjąć nam decyzję to pozbawiony Cycloheksanonu atrament Aldura, który został nam zaoferowany z maszyną. Nasze wydruki trafiają głównie do wnętrz gdzie zapach i opary solwentowe nie są mile widziane. Po prostu nie chcemy się truć oraz co najważniejsze nie chcemy tego robić naszym klientom” – powiedział Marek Strauchold współwłaściciel drukarni.

Firma Gemis S.C. powstała w 1998 roku. Od początku związana była z rynkiem wydawniczym. Działalność reklamowa pojawiła się nieco później aby w końcu stać się głównym zajęciem spółki. Obecny park maszyn obejmuje wodny ploter Roland FJ-500, pigmentowy wysokonakładowy Xerox X2 oraz laminator Seal 62+. Firma współpracuje z dużymi agencjami reklamowymi oraz indywidualnymi klientami, dla których wysoka jakość stanowi podstawowy parametr.

Dostawcą plotera jest firma Jet Media oferująca maszyny i materiały do produkcji wielkoformatowej reklamy. Firma od 2005 roku posiada status Strategicznego Partnera Roland w Polsce i tym samym jest jedynym przedstawicielem marki na rynku.

„Od oficjalnej premiery 30 listopada 2007 do końca roku sprzedaliśmy 24 sztuki modelu XJ. Muszę przyznać, że taki sukces mile nas zaskoczył. Tym bardziej, że część klientów zamówiła ploter jeszcze przed premierą. Świadczy to o dużym zaufaniu do marki Roland i nas jako jej przedstawiciela.” – powiedział Bartosz Pilkowski Dyrektor ds. Sprzedaży Roland

Ploter dostępny jest w dwóch szerokościach druku: XJ-640 (160cm) oraz XJ-740 (187cm).
Dostępne rozdzielczości: 360, 540, 720,1080 i 1440 dpi.
Prędkość maksymalna: 42,6 m2/h

Źródło: Jet Media


avatar użytkownika
+ + + + +

Tekst opublikował użytkownik: jetmedia

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

30. urodziny marki DKNY: kampania z udziałem Halsey i The Martinez Brothers
Jesień 2019 r. to pora 30. urodzin marki DKNY i jej podejścia do stylu. Zamiast spoglądać w przeszłość nowa kampania marki skupia się na tu i teraz, wykorzystując intensywne, wyraźne portrety rodzimych nowojorczyków Halsey i The Martinez Brothers. Fotografie wykonała Amy Troost, a stylistą był Carlos Nazario.
Historie, które uskrzydlają w kampanii promującej dawstwo szpiku
Po sukcesie kampanii edukacyjnej „Vs Życie” portal NOIZZ i Fundacja DKMS kontynuują współpracę, której celem jest popularyzowanie idei dawstwa szpiku. Nowa odsłona kampanii #niesamowiteuczucie oparta jest na historiach Dawców szpiku, którzy dali szansę na życie chorym, potrzebującym przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. W ramach akcji „To #niesamowiteuczucie...
Nowa rola CMO wymaga wsparcia technologicznego z obszaru zbierania i analizowania danych o kliencie końcowym.
Android 10: Nowy wygląd, nowe logo
W ciągu ostatniej dekady otwarta platforma Android umożliwiła rozwijającej się społeczności producentów i deweloperów, dotarcie ze swoimi urządzeniami i aplikacjami do użytkowników na całym świecie. Nasz system dostępny jest między innymi na telefonach, tabletach, zegarkach, telewizorach i w samochodach - łącznie na ponad 2,5 miliarda różnych urządzeń. Chcemy mieć...
Samsung: matryca światłoczuła 108 Mp do smartfonów
Firma Samsung Electronics zaprezentowała 108-megapikselową (Mp) matrycę światłoczułą Samsung ISOCELL Bright HMX, która jako pierwsza w branży przekracza granicę 100 milionów pikseli. To najnowsze rozwiązanie sprawia, że Samsung może poszerzyć ofertę matryc światłoczułych o wielkości piksela wynoszącej 0,8 μm z niedawno przedstawionej wersji o ultrawysokiej rozdzielczości...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764