logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Kancelaria Creativa: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 5
Plagiat, inspiracja czy opracowanie?

Pracując dla fotografów, projektantów i innych artystów często spotykam się z kopiowaniem, plagiatem i inspiracją (o ile można to tak nazwać) od innych twórców. Dostaję pytania – czy mogę zrobić tak lub tak, czy to będzie już za dużo albo, czy ten projektant splagiatował mój własny projekt?

24.03.2017 | przeczytano: 4555 razy (komentarzy: 1)
Co może być dziełem w umowie o dzieło?

Wybierając najbardziej odpowiedni rodzaj umowy dla swojego klienta często stoję przed wyborem – umowa o dzieło, czy zlecenia. Chcę Wam trochę zamieszać w głowie :) – a może właśnie poukładać. Myślicie, że wszystko, co stworzycie może być przedmiotem umowy o dzieło? Nie do końca!

15.01.2017 | przeczytano: 4336 razy
Umowa o dzieło z grafikiem

Graficy w większości wypadków zawierają ze swoimi klientami umowy o dzieło. Bez znaczenia, czy prowadzą działalność, czy występują jako freelancerzy z doskoku. Poznaj najważniejsze elementy, z których powinna składać się taka umowa.

04.11.2016 | przeczytano: 3398 razy
Umowa o wykonanie strony internetowej

Strona internetowa to w dzisiejszych czasach podstawa przy prowadzeniu własnego biznesu. Powstaje coraz to więcej firm oferujących takie usługi. Niezależnie, czy jesteś dyrektorem agencji, projektantem graficznym, programistą, czy klientem – przygotowałem dla Ciebie listę 12 postanowień na które musisz zwrócić uwagę, gdy zawierasz umowę o wykonanie strony internetowej.

11.09.2016 | przeczytano: 3026 razy
Jak podnieść wynagrodzenie w trakcie i po wykonaniu umowy o dzieło?

Pamiętacie informację, która pojawiła się w mediach, ile kosztowało stworzenie logo dla marki Nike? Kwota wynagrodzenia była bardzo niska i w ogóle nie przekładała się na zyski, które generowało Nike. W tym przypadku historia zakończyła się happy–endem – sportowy gigant  porozumiał się z graficzką – autorką logo. A Ty? Pewnie zdarzyło Ci się, że byłeś w takiej sytuacji, gdzie okazało się, że wyceniłeś swoją pracę zbyt nisko. Co w takiej sytuacji? Masz kilka możliwości na podniesienie swojego wynagrodzenia – zarówno w trakcie trwania umowy, jak i po wykonaniu dzieła.

12.08.2016 | przeczytano: 2124 razy
1
Strona 1/1 (artykułów: 5)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764